Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak podłączyć laptop do gniada zapalniczki w samochodzie?

kazo.m 02 Apr 2014 18:31 15240 12
    kazo.m
    Level 15  
    Witam!
    Mam pytanie do znawców tematu.
    Jak podłączyć bezpiecznie laptopa Toshiba Satellite C650D-11H do gniazdka zasilania zapalniczki w samochodzie (konkretnie Xsara Picasso 2.0 HDI 2002 rok).
    Samochód posiada dodatkowe wejście za tylnym fotelem i pomyślałem, że może jest możliwość podłączenia do niego laptopa, aby dzieciaki nie nudziły się w długiej podróży. Ale kompletnie nie wiem jak to zrobić. Proszę o poradę.
    Link do opisu laptopa: http://www.toshiba.pl/discontinued-products/satellite-c650d-11h/

dane jakie odczytałem z zasilacza sieciowego do laptopa:
    65W
    input 100-240V~1.6A(1,6A) 50-60Hz
    output 19V 3.42A(3,42A)

Nie wiem czy ma to jakieś znaczenie, ale napiszę to - w samochodzie dodatkowo będzie podłączona nawigacja GPS do przedniego gniazda zapalniczki.

Z góry dziękuję wszystkim za pomoc.
    olekt2002
    Level 30  
    Potrzebujesz przetwornicy napięcia 12V DC na 19V.
    Jezzman
    Level 21  
    Zakup sobie uniwersalną ładowarkę samochodową z regulacją i problem załatwiony, ładowarkę taką kupisz na znanym portalu aukcyjnym za grosze ;)
    Jezzman
    Level 21  
    W przetwornicę na 230V się nie ma co bawić specjalnie do laptopa bo to po prostu bez sensu, a tego zasilacza nie polecam, bardzo się grzeje podczas użytkowania.
    kazo.m
    Level 15  
    Znasz (sprawdziłeś) takie które się nie grzeją nadmiernie?
    Uważam, że taka przetwornica to mniejsze ryzyko uszkodzenia laptopa niż zasilacz.
    A i tak koszt ok 100 pln to ułamkowa wartość nowego laptopa.
    dzieciaki w czasie jazdy będą oglądały głównie filmy, at jak wiadomo pożera sporo energii.
    User removed account
    User removed account  
    kazo.m
    Level 15  
    A zasilacz sieciowy od laptopa nie ma żadnych zabezpieczeń?
    Mówiłem o przetwornicy nie za 40 pln, bo za tą sumę mogę kupić zwykły zasilacz, ale o takiej koło 100 pln.
    User removed account
    User removed account  
    Jezzman
    Level 21  
    Ja właśnie taką mam i powiem szczerze że zła nie jest, laptop bez problemu pracuje na niej w aucie.
    mirex
    Level 43  
    Saturn_five wrote:
    Nie jestem żadnym znawcą a jednak coś wiem i co teraz.

A no nic.
    Saturn_five wrote:
    wystarczy żeby te dziadowskie złącza uległy samodestrukcji.

Ciekawe, że przy wielokrotnie mniejszej powierzchni styki gniazda w laptopie nie ulegają samodestrukcji.
    Saturn_five wrote:
    Ile pobiera przetwornica 90W/12V = ?? + straty mocy ???
    A no wychodzi blisko 10A

Zechciałbyś to udowodnić w najprostszy możliwy sposób?

Gadajcie sobie dalej. Miłego wieczoru.
    Jezzman
    Level 21  
    Saturn_five wrote:
    To jaki popłynie prąd max. zależy tylko od bezpiecznika w tym obwodzie. Najnowsze samochody mają zabezpieczenia elektroniczne, tylko trzeba wiedzieć które.

Hmm o jakich ty zabezpieczeniach elektronicznych w samochodzie mówisz bo teraz zaczynam się sam tracić...