Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć laptop do gniada zapalniczki w samochodzie?

02 Kwi 2014 18:31 9546 12
  • Poziom 15  
    Witam!
    Mam pytanie do znawców tematu.
    Jak podłączyć bezpiecznie laptopa Toshiba Satellite C650D-11H do gniazdka zasilania zapalniczki w samochodzie (konkretnie Xsara Picasso 2.0 HDI 2002 rok).
    Samochód posiada dodatkowe wejście za tylnym fotelem i pomyślałem, że może jest możliwość podłączenia do niego laptopa, aby dzieciaki nie nudziły się w długiej podróży. Ale kompletnie nie wiem jak to zrobić. Proszę o poradę.
    Link do opisu laptopa: http://www.toshiba.pl/discontinued-products/satellite-c650d-11h/

dane jakie odczytałem z zasilacza sieciowego do laptopa:
    65W
    input 100-240V~1.6A(1,6A) 50-60Hz
    output 19V 3.42A(3,42A)

Nie wiem czy ma to jakieś znaczenie, ale napiszę to - w samochodzie dodatkowo będzie podłączona nawigacja GPS do przedniego gniazda zapalniczki.

Z góry dziękuję wszystkim za pomoc.
  • Poziom 29  
    Potrzebujesz przetwornicy napięcia 12V DC na 19V.
  • Poziom 21  
    Zakup sobie uniwersalną ładowarkę samochodową z regulacją i problem załatwiony, ładowarkę taką kupisz na znanym portalu aukcyjnym za grosze ;)
  • Poziom 21  
    W przetwornicę na 230V się nie ma co bawić specjalnie do laptopa bo to po prostu bez sensu, a tego zasilacza nie polecam, bardzo się grzeje podczas użytkowania.
  • Poziom 15  
    Znasz (sprawdziłeś) takie które się nie grzeją nadmiernie?
    Uważam, że taka przetwornica to mniejsze ryzyko uszkodzenia laptopa niż zasilacz.
    A i tak koszt ok 100 pln to ułamkowa wartość nowego laptopa.
    dzieciaki w czasie jazdy będą oglądały głównie filmy, at jak wiadomo pożera sporo energii.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 15  
    A zasilacz sieciowy od laptopa nie ma żadnych zabezpieczeń?
    Mówiłem o przetwornicy nie za 40 pln, bo za tą sumę mogę kupić zwykły zasilacz, ale o takiej koło 100 pln.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 21  
    Ja właśnie taką mam i powiem szczerze że zła nie jest, laptop bez problemu pracuje na niej w aucie.
  • Poziom 43  
    Saturn_five napisał:
    Nie jestem żadnym znawcą a jednak coś wiem i co teraz.

A no nic.
    Saturn_five napisał:
    wystarczy żeby te dziadowskie złącza uległy samodestrukcji.

Ciekawe, że przy wielokrotnie mniejszej powierzchni styki gniazda w laptopie nie ulegają samodestrukcji.
    Saturn_five napisał:
    Ile pobiera przetwornica 90W/12V = ?? + straty mocy ???
    A no wychodzi blisko 10A

Zechciałbyś to udowodnić w najprostszy możliwy sposób?

Gadajcie sobie dalej. Miłego wieczoru.
  • Poziom 21  
    Saturn_five napisał:
    To jaki popłynie prąd max. zależy tylko od bezpiecznika w tym obwodzie. Najnowsze samochody mają zabezpieczenia elektroniczne, tylko trzeba wiedzieć które.

Hmm o jakich ty zabezpieczeniach elektronicznych w samochodzie mówisz bo teraz zaczynam się sam tracić...