Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows na telefonach i tabletach poniżej 9 cali bez opłaty licencyjnej

pseven 02 Kwi 2014 20:52 4155 16
  • Windows na telefonach i tabletach poniżej 9 cali bez opłaty licencyjnejMicrosoft zdecydował się znieść opłatę licencyjną na systemy rodziny Windows dla wszystkich telefonów typu smartphone oraz komputerów typu tablet o ekranach o przekątnej mniejszej niż 9 cali. Decyzja obejmuje zarówno Windows Phone, Windows RT, jak i Windows 8.1. Ruch ten ma na celu zwiększenie konkurencyjności urządzeń pracujących pod kontrolą systemów rodziny Windows w stosunku do telefonów typu smartphone i komputerów typu tablet sprzedawanych z fabrycznie zainstalowanym systemem Android.

Źródło:
    http://liliputing.com/2014/04/windows-goes-free-for-phones-tablets-smaller-than-9-inches.html

Fajne! Ranking DIY
    O autorze
    pseven
    Tłumacz Redaktor
    Z wykształcenia - technik elektronik. Pasja - nowe technologie. Dla portalu Elektroda opracowuje informacje produktowe z dziedziny elektroniki, elektroniki przemysłowej. W zespole Elektroda.pl od 2009 roku.
    Specjalizuje się w: webwriting, tłumaczenia instrukcji obsługi ang-pol
    pseven napisał 8570 postów o ocenie 1644, pomógł 0 razy. Jest z nami od 2009 roku.
    Trzyzet
    Poziom 21  
    Och, ktoś tu ma straty finansowe... :)
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    cefaloid
    Poziom 32  
    Trzyzet napisał:
    Och, ktoś tu ma straty finansowe... :)

Od dawna. Aby to zatuszować wpływy patentowe z innych systemów księgują razem z systemami mobilnymi. Gdyby nie ta naprawdę spora kasa, to wyniki byłyby po prostu dramatyczne.

Dodano po 7 [minuty]:

toh1 napisał:
    lawinowo tracą klientów

A o który system się koledze rozchodzi? Bo news wspomina aż 3, z czego:
    - liczba użytkowników Windows Phone wzrasta ale zbyt wolno
    - Windows RT nigdy nie miał za bardzo użytkowników więc nie da się wykazać lawinowego spadku z 0 na 0
    - Windows klasyczny ma się dobrze chyba, że kolega dysponuje dowodami że liczba użytkowników lawinowo spada? Była by to dobra wiadomość bo konkurencja dobrze robi...
    deus.ex.machina
    Poziom 32  
    Dobra wiadomosc, moze ten skostnialy rynek sie troche ozywi...

Ja czekam na porzadny system czasu rzeczywistego dedykowany multimediom i urzadzeniom przenosnym - szkoda ze BlackBerry nie potrafi wykorzystac komercyjnego potencjalu QNX'a...
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    kult5
    Poziom 21  
    Szykuje się wysyp tabletów 8,9 cala.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    cefaloid
    Poziom 32  
    miomol napisał:
    i kupiłem Lumię 625. Takiej szybkości działania, bezawaryjności i długości działania na baterii nie uświadczycie na robocie.

Uświadczycie, tylko trzeba odpowiednio mocnego hardware, porównywalnego z Nokią 625. Takim bardzo podobnym (cena i hardware) telefonem jest np Samsung Galaxy Ace 3 LTE. Miałem oba te telefony przez parę tygodni i szybkość działania jest wg mnie dość porównywalna. Niestety większość ludzi użytkuje androido-rzęchy, które nie spełniałyby minimalnych wymogów Microsoftu i Windows phone zapewne też by ledwo działał na nich.

Oczywiście nie jest to krytyka Nokii 625 ani Windows Phone. To bardzo udany telefon i system.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Frog_Qmak
    Poziom 25  
    Adam Ś.
    Poziom 12  
    Cześć, mam pytanie. Nie jestem za bardzo obeznany w tym temacie więc chcę zapytać. Czy ten system będzie jak na razie tylko na telefony Nokii, czy na inne na których obecnie jest Android też będzie można go zainstalować? Mam Samsunga Galaxy S4 i jestem ciekaw czy na nim by ten system ruszył? Mi się wydaje że trzeba czekać na nowe wersje np. Galaxy które będą przystosowane do tego systemu ale tak jak pisałem nie znam się za bardzo więc pytam.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    cefaloid
    Poziom 32  
    Adam Ś. napisał:
    Cześć, mam pytanie. Nie jestem za bardzo obeznany w tym temacie więc chcę zapytać. Czy ten system będzie jak na razie tylko na telefony Nokii, czy na inne na których obecnie jest Android też będzie można go zainstalować? Mam Samsunga Galaxy S4 i jestem ciekaw czy na nim by ten system ruszył? Mi się wydaje że trzeba czekać na nowe wersje np. Galaxy które będą przystosowane do tego systemu ale tak jak pisałem nie znam się za bardzo więc pytam.

Odpowiedź jest prosta: Nie, nie będzie.

Windows Mobile nie jest oferowany jako oprogramowanie które można sobie "wgrać" na dowolny telefon i nic takiego się nie zapowiada. Zapomnij o takiej możliwości, sprzedaj Galaxy S4 kup coś z Windows Phone. Będzie szybciej i bez typowo polskiego kombinowania - i jeszcze trochę forsy zostanie w kieszeni.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    rafbid
    Poziom 32  
    Wyczytałem gdzieś, że Lumia 920 i 820 mają transmiter fm tylko oprogramowanie tego nie wspierało jak jest obecnie nigdzie nie udało mi się zweryfikować tych informacji?
    cefaloid
    Poziom 32  
    miomol napisał:
    Czyli mam rozumieć iż kolega twierdzi że Galaxy Ace 2 to androrzęch? ;)

Z oficjalnym firmware działa jak rzęch, z custom rom jest sporo lepiej, ale należy pamiętać że ma procesor znacznie słabszy niż Lumie i porównywanie np Lumia - Ace 2 nie ma wg mnie sensu.

Androrzęch to dla mnie takie, obecnie sprzedawane telefony jak: Sony Xperia J, LG L3, L5, L7, Samung Galaxy Young i mnóstwo podobnych.
    Microsoft problemu rzęchów nie ma bo ustawił rozsądne minimum sprzętowe.