Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Daewoo Espero - nie załącza się wentylator chłodnicy

Roy1986 02 Apr 2014 21:07 1431 2
    Roy1986
    Level 2  
    Witam, mam problem z espero 2,0 1996r. a polega on na tym że nie włącza się wentylator na chłodnicy, przekaźniki działają, bezpieczniki ok. kiedy zdejmę kostkę z czujnika na zapalonym silniku to wentylator zaczyna pracować po założeniu jej z powrotem wentylator przestaje działać, na samym zapłonie kiedy zewrę dwa przewody w kostce od czujnika wentylator, załączy się ale nie za każdym razem i po rozwarciu też nie przestaje pracować dopiero po założeniu kostki spowrotem wentylator zatrzyma się. Może ktoś wie o co chodzi? :cry:
    robi1214
    Level 31  
    Tak chodzi o czujnik temperatury.
    Roy1986
    Level 2  
    Witam, problem rozwiązany, mechanik kazał nalać do zbiorniczka wyrównawczego płynu do mycia naczyń, na początku myślałem że robi sobie jaja ale zrobiłem jak kazał, po drugim przepłukaniu całego układu naprawiło się. Mechanik stwierdził że przy poprzedniej wymianie uszczelki pod głowicą nie wyczyszczono układu chłodzenia do którego dostał się olej a że oleju faktycznie wy płyneło ok. 0,5 l z samej chłodnicy to być może to właśnie to blokowało przepływ płynu i chłodzenie. Problem rozwiązany.