Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konwerter do lodówki z usa 220/110

03 Kwi 2014 08:30 2850 11
  • Poziom 7  
    Witam
    Kupiłem i podłączyłem konwerter 220/110V, 200W do lodówki przywiezionej z USA o mocy 50W, czyli powinna chodzić bez problemu, Kompresor słychać że chodzi, ale lodówka nie chłodzi. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć co jest przyczyną? Dodaje że lodówka jest sprawna na 100%, chodzi doskonale na 12V.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 7  
    Dzięki za odpowiedź, jutro pojadę zmierzyć. Czy możliwe jest że konwerter jest za słabej jakości i daje za mały amperarz i przez to Kompresor mimo ze pracuje to lodówka nie chłodzi? Ma znaczenie to ze była przystosowana do pracy przy 110 volt i 60 Hz a teraz po zmianie napięcia zostaje 50 Hz?
  • Poziom 38  
    Witam - czy można zamieścić fotkę tabliczki znamionowej tej lodówki ?
    Podejrzewam że jest to lodówka na module Peltiera .
    Fotka tego konwertera- terz by się przydała.
  • Poziom 7  
    Jutro pojadę zrobię fotkę. Jest to lodówka zamontowana na Łodzi firmy Norcold, model DE 351D

Dodano po 4 [godziny] 13 [minuty]:

{\rtf1\ansi\ansicpg1252
    {\fonttbl\f0\fnil\fcharset0 Verdana;}
    {\colortbl;\red255\green255\blue255;\red0\green0\blue0;}
    \deftab720
    \pard\pardeftab720\sl380\partightenfactor0

\f0\fs26 \cf2 \expnd0\expndtw0\kerning0
    \outl0\strokewidth0 \strokec2 Konwerter do lodówki z usa 220/110}

Dodano po 59 [sekundy]:

To jest zdjęcie tabliczki na module stresującym

Dodano po 7 [minuty]:

{\rtf1\ansi\ansicpg1252
    \deftab720

Dodano po 1 [minuty]:

A to tabliczki, wyszło trochę słabo, ktoś mi je wysłał, ale model da się odczytać
  • Poziom 7  
    Wsumie pomysł prosty i całkiem niezły, ale z samej ciekawości będę próbował uruchomić ją na 110 V , zwłaszcza że trochę obawiam się o ingerencje w oryginalną instalacje, zwłaszcza momentu w którym zostałoby podłączone zasilanie portowe bez odłączenia zasilania akumulatorowego, wtedy napięcia by sie nałożyły, raczej nie powinno być z tym problemu, ale dodatkowo załącza się wtedy ładowanie akumulatorów, czyli spotkałoby sie w miejscu zasilania lodówki prąd z akumulatorów, ich prostownika i prostownika do lodówki 12v. A oryginalnie po podłączeniu 110v, lodówka automatycznie odłącza 12v. Nie wiem co o tym myśleć ? A co to jest ten modół Peltiera i czy różni się zwykły prostownik 12v od tego do lodówek ?
  • Poziom 7  
    {\rtf1\ansi\ansicpg1252
    \deftab720

Dodano po 10 [minuty]:

Uruchomiłem dzisiaj lodówkę na zasilania 12v i zmieżyłem napięcie które wychodzi z jej modułu sterującego na Kompresor i było to 23-24v zmiennego, po czym zminiłem zasilanie na 110v i okazało sie ze na kompresor wychodzi juz tylko 15v zmiennego i pracuje znacznie bardziej "mułowato" i zaczyna się grzać. Jeżeli chodzi o napięcie wychodzące z konwertera, to znacznie sie nie zmieniało, bez obciążenia wytwarzał 107-110v, a z obciążeniem 105-107v.
    Na tabliczce znamionowej lodówki pisze że powinna być zasilana 120 V. Czy może być to przyczyną, że z konwertera wychodzi za małe napięcie, w wyniku czego jeszcze mniejsze wychodzi z układu sterującego na Kompresor i on za słabo spręża gaz i dlatego nie chłodzi ?

Dodano po 1 [minuty]:

{\rtf1\ansi\ansicpg1252
    \deftab720

Dodano po 4 [minuty]:

Czy częstotliwość prądu 50 Hz, zamiast jak pisze na tabliczce znamionowej 60 Hz, też może być problemem ?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 28  
    wojtek 9007 napisał:
    .....Możesz zastosować transformator obniżający napięcie ;
    http://telto.nazwa.pl/sklep/product_info.php?cPath=72_26&products_id=90&osCsid=ryqtuaqe

I to jest jedyne sensowne rozwiązanie.

Jerzykowski napisał:
    Z tego co widzę to konwerter na wyjściu daje 60 Hz. Być
    może na wyjściu napięcie odbiega od sinusoidy a
    lodówka słabo to toleruje.

Tego rodzaju konwertery działają na zasadzie ściemniacza załączanego w zerze. Elementem załączającym jest triak. Stopień podziału napięcia jest ustawiony na stałę PR-kiem. Niższe napięcie na wyjściu spowodowane jest obliczoną stałą czasową obwodu RC dla f = 60Hz. Tego typu konwertery nie nadają się do obciążeń indukcyjnych, gdyż znacznie zniekształcają sinusoidę.
  • Poziom 7  
    Dzięki wielki wszystkim za pomoc, dużo mi to wyjaśniło i pomogło. Kupie transformator obniżający napięcie, a gdyby przypadkiem dalej nie działała, zastosuje adapter na 12V, wtedy tylko pomyśle nad zastosowaniem jakiejś większej diody która ograniczy przepływ prądu tylko w jednym kierunku .