Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Asus x50vl - Brak możliwości wgrania systemu

bakerymultiserwis 03 Kwi 2014 08:55 2013 17
  • #1 03 Kwi 2014 08:55
    bakerymultiserwis
    Poziom 7  

Witam.
    Panowie mam mały problem z laptopem Asus x50vl podczas wgrywania systemu zawiesza się w 35 minucie i wisi nawet kilka godzin.
    Podmieniłem dysk, ramy ,procka odpiąłem pozostałe zbędne części i nic to samo :-( czy ktoś miał taki problem z tym modelem laptopa, bądź ma jakiś pomysł na tą usterkę.

0 17
  • #2 03 Kwi 2014 09:19
    Pan Szyszka
    Poziom 31  

Jaki to system? i czy próbowałeś zainstalować ten system z innego nośnika?

0
  • #3 03 Kwi 2014 10:36
    kasiunia7777
    Poziom 39  

SMART dysku jednak podaj.
    Ram do przetestowania przez Memtest86. Pisałeś, że podmieniałeś kości, ale nie znaczy że muszą one prawidłowo działać z ta płytą główną.
    Spróbuj instalacji z wyjętą baterią, raz miałam przypadek gdzie ogólnie laptop mi się zawieszał z włożoną baterią (instalator windows także i wisiał w miejscu jak u ciebie), nie był to Asus, ale warto sprawdzić. Po wyjęciu baterii wszystko pięknie chodziło.

0
  • #4 03 Kwi 2014 20:52
    bakerymultiserwis
    Poziom 7  

Witam ponownie.
    Więc tak systemy, było ich kilka :-) i zwykły xp ,zmodyfikowany xp,oczywiście 7, wista tak samo nie chce :-(
    Smart dysku na tym laptopie niestety nie chce się zrobić nie mam pojęcia czemu nie startuje płyta.

Dodano po 14 [minuty]:

Nie nie próbowałem instalacji z innego nośnika :-(
    Ram tak samo nie testowałem bo ten laptop obecnie nie ma systemu bo ktoś w nim pomieszał i to ładnie :-(
    Własnie idzie instalka bez baterii zobaczymy co i jak :-)

Dodano po 8 [minuty]:

Bateria wyciągnięta i nic z tego wisi w tym samym momencie .

0
  • #6 03 Kwi 2014 21:19
    bakerymultiserwis
    Poziom 7  

Nie nie komputerów ale troszkę wiem co i jak :-)
    Więc tak SMART na tym uszkodzonym laptopie nie da się zrobić bo mi się płyta nie chce uruchomić , a ta sama płyta na pozostałych laptopach uruchamia program do smarta.

0
  • #7 03 Kwi 2014 21:23
    linuks
    Spec od komputerów

To zrób drugą płytę (wolniejsze wypalanie) albo pena bo płyty instalacyjne windowsa startują to i ta musi.

0
  • #8 04 Kwi 2014 00:30
    bakerymultiserwis
    Poziom 7  

Wolniejsza tak samo nie rusza :-( System win 7 na penie startuje jest początek ładowania startowego pulpitu z wybraniem kraju no i wisi.
    System z pena został zainstalowany na próbę w sprawnym laptopie i wszystko gra :-(

Dodano po 32 [minuty]:

Złapałem coś takiego więc zrobiłem zdjęcie

Dodano po 44 [sekundy]:

0
  • #9 04 Kwi 2014 07:19
    bakerymultiserwis
    Poziom 7  

Witam
    Panowie czy ten test się długo robi, bo u mnie idzie już siódmą godzinę ?

Dodano po 5 [minuty]:

0
  • #10 04 Kwi 2014 07:53
    tomko_t
    Poziom 14  

Możesz wyłączyć :) test O.K. przebieg 5 0 błędów.
    CD-DVD pomiń, przygotuj botowalnego Pendriva z MHDD i wykonaj odczyt SMART dysku jak koledzy prosili, klawisz F8 oraz skanowanie sektorów dwa razy F4, zrób fotki i zapodaj.
    Opis MHDD jest na elektrodzie.
    Pozdrawiam

0
  • #11 04 Kwi 2014 08:52
    kasiunia7777
    Poziom 39  

Ustaw najpierw sobie date i godzine w biosie. Bateria płyty głównej prawdopodobnie do wymiany.
    Czekamy na SMART.
    Ram jest ok.

0
  • #12 05 Kwi 2014 00:11
    bakerymultiserwis
    Poziom 7  

Panowie witam ponownie.
    Dziś byłem zajęty troszkę i dopiero się pokazałem.
    Smart nie zrobiony dziś nawet system nie chciał już wystartować :-( odnalazłem mały problem po zdjęciu klawiatury :-)
    Laptop był zalany, rozebrałem całego i chyba musi wylądować u kogoś kto wyczyści go fachowo, ja nie czuję się za mocno i nigdy nie czyściłem płyty .
    No chyba że podpowiecie czym i w jaki sposób się czyści płyty.

0
  • #13 05 Kwi 2014 03:40
    tomko_t
    Poziom 14  

lepiej oddać jakiemuś fachowcowi, możesz mieć zimne luty itp... uszkodzone jakieś układy, płyta główna do dokładnego sprawdzenia, najlepiej poszukaj tutaj na elektrodzie.
    Ktoś Ci zrobi i nie oszuka jak w standardowych serwisach.
    Tyle odemnie. Pozdrawiam

0
  • #14 05 Kwi 2014 08:10
    kasiunia7777
    Poziom 39  

Tylko trzeba się liczyć z tym, że taka naprawa może kosztować prawie wartość laptopa. Musisz pójść spytać ile by to kosztowało i przekalkulować czy ci się opłaca.
    Mój kolega zalał laptopa piwem, serwis za czyszczenie płyty głównej chciał 400zł (dał sobie oczywiście spokój z czyszczeniem i sprzedał laptop komuś na części), więc jednak to spore pieniądze. Laptop, który masz jest wart w okolicach 450zł.

0
  • #15 06 Kwi 2014 07:59
    tomko_t
    Poziom 14  

Laptopa wyczyszczę i przygotuję do pracy przy tobie. nie wezmę za to nawet złotówki.
    Jeżeli chcesz to zapraszam.

0
  • #16 13 Kwi 2014 13:35
    bakerymultiserwis
    Poziom 7  

Witam.
    Troszkę mnie nie było na forum, ale dałem niby do czyszczenia i wygrzania płytę, skasowano mnie całe 50zł.
    I tak laptop został poskładany uruchomiony, wgrany system i strasznie się cioł oraz bardzo a to bardzo grzał nie wiem czemu czy układ chłodzenia może jest uszkodzony?
    Wentylator działa lecz od strony radiatora chłodzącego dmuchało chłodne powietrze nie ciepłe nie gorące :-(
    Czy macie jeszcze jakieś pomysły ?

Dodano po 3 [minuty]:

tomko_t
    Dzięki za chęć pomocy lecz daleko mam do ciebie żeby podjechać :-( i oczywiscie nic nie jest za darmo :-)

0
  • #17 13 Kwi 2014 20:00
    tomko_t
    Poziom 14  

Nie potrzebnie była wygrzewana płyta, może jeszcze zrobił to w piekarniku ponieważ profesjonalista wziołby na dzień dobry z 4x więcej, sam topnik z dodatkiem PbZn kosztuje około 50 zł.
    Poprostu dałeś komuś żeby zepsuł Ci płytę główna, takie jest moje zdanie. Próby podgrzewania niczego nie naprawiają, wręcz przeciwnie. No trudno stało się.
    A przygotowanie dysku do pracy pod instalację można zrobić zdalnie. To znaczy ty siedzisz przed monitorem i przyglądasz się co ja robie. Tyle.
    Podaj model płyty głównej z tego sprzętu zobaczymy po ile chodzą.
    Szkoda bo te 5dych co zapłaciłeś to dałbyś kurierowi za dostawę tam i spowrotem, może by jeszcze coś zostało na piwko :), sprawdziłem tak na szybko koszt płyty około 200zł.
    Widzisz czasem lubię pomagać ludziom bezinteresownie bo wkurza mnie to jak niby fachowcy wykorzystują ludzi którzy nie znają się na tym, sam niedawno padłem ofiarą i to tylko przez moją głupotę, dlatego teraz jestem uczulony na takie rzeczy.
    A zrobić komuś bez kasy to dla mnie przyjemność, czasowy jestem więc nic mnie nie goni.
    W tamtym roku sierpień/wrzesień znajomy z byłej pracy przyszedł z laptopem bo uszkodzona grafika na płycie a na osiedlu nie dość że skasowali go 5dych za niby wycenę uszkodzeń to chcieli jeszcze 500zł za wymianę układu graficznego.
    Wtedy za bardzo nie mogłem mu pomóc, zadzwoniłem do niego 2 tygodnie temu i pytam się co z lapkiem, hehe leży w szafie i czeka na lepsze czasy.
    I tak w skrócie znalazłem dla niego płytę główną za 250zł.
    Pozdrawiam

0
  • #18 17 Kwi 2017 09:37
    bakerymultiserwis
    Poziom 7  

Witam.
    Temat zamykam ponieważ laptop już nie istnieje.

0