Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

IE-5708 - Wirnik czy będzie pasował 1150W do 1050W

03 Kwi 2014 08:59 1518 3
  • Poziom 16  
    Mam strug elektryczny produkcji -jakiejś rosyjskiej- o oznaczeniu IE-5708 - dokładnie taki jak z tego linku: http://4innovative.com/2010/05/26/rubanok-elektricheskij-ie-5708-an/
    Mam uszkodzony w nim wirnik ( przerwanych kilka drutów uzwojenia)
    znalazłem wirnik ze starego struga REBIR - na pierwszy rzut oka wygląda tak samo - delikatnie może różni się tylko wiatraczkiem ( w moim jest pomarańczowy i ma chyba gęstsze łopatki w tym co znalazłem jest czarny.. - ale to raczej nieistotne..)
    Mój strug ma moc 1050W - ten który znalazłem sprzedawca twierdzi że jest do struga o mocy 1150W - czy jeśli wymiarowo wirnik jest taki sam czy będzie zamienny z moim uszkodzonym? - proszę o pilna odpowiedź jeśli ktoś wie czym mogą się różnić?
  • Poziom 38  
    Ilosc segmentow-cewek, grubosc drutu nawojowego, katem wyprzedzenia pola (rozne obroty ) i rozmieszczeniem elementow na osi, ktore musza byc we wlasciwych miejscach aby wszystkie na raz pasowaly do wspolpracujacych elementow stojana, czyli lozyska z obudowami, szczotki z komutatorem, wirnik ze stojanem, mocowanie zebatki lub kola pasowego itp.
    Czasem moze sie taka kombinacja udac, ale bez dokladnego sprawdzenia parametrow wirnika i stojana, malo prawdopodobne.
  • Poziom 21  
    Niewiele ryzykujesz kup Rebira to nastepca sruga z CCCP
  • Poziom 16  
    Przyjrzałem się dokładnie zdjęciom i wymiarom - wymiary te same. - Sprzedawca dodatkowo twierdzi że to jest właśnie 1050W - tak tylko napisał 1150W bo dokładnie nie wiedział...
    Jedynie ze zdjęcie wydaje mi się że może mieć mniej płytek na obwodzie- tych w centralnej części...
    U mnie jest ich 16 na zdjęciu sprzedawcy wydaje mi się że może być o 1 - max 2 płytki na obwodzie mniej - czy to możliwe - czy konstrukcyjnie te ilości są jakoś określone?

Jeszcze jedno pytanie :
    W moim wirniku jest mechanicznie uszkodzone uzwojenie wirnika -tzn. przerwane 2 lub 3 przewody dochodzące do komutatora przez co iskrzy na komutatorze - w 2 miejscach nie ma obwodu na płytkach - czy naprawa to tylko przewiniecie wirnika czy da się cos innego zrobić?