Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Netia Player - Dzielenie sygnału poprzez rozgałęźnik hdmi/hdmi splitter

03 Kwi 2014 09:21 3294 5
 • Poziom 2  
  Witam serdecznie.
  Czy ktoś z Was ma doświadczenie w tym temacie lub odpowiednią wiedzę, by odpowiedzieć, czy możliwe jest rozdzielenie sygnału z netia playera poprzez rozgałęźnik lub splitter na dwa telewizory? Dopuszczam fakt, że wówczas miałbym ten sam kanał tv na obu odbiornikach.
  Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Specjalista Sieci, Internet
  Ze 100% pewnością zadziała wtedy zabezpieczenie HDCP.
 • Poziom 2  
  Dziekuję za odpowiedź. Tak też mi się wydawało. Czy nie istnieje jednak żaden sposób, by "ominąć" to zabezpieczenie? Czytałem coś o splitterach, które to umożliwiają, jednak było to w odniesieniu do PS3 i nie wiem jakie miałoby to przełożenie na moją sytuację. Jestem całkowitym laikiem w tej dziedzinie, dlatego zwróciłem się do Was z prośbą o radę.
 • Pomocny post
  Specjalista Sieci, Internet
  me.how.85 napisał:
  Czytałem coś o splitterach, które to umożliwiają, jednak było to w odniesieniu do PS3 i nie wiem jakie miałoby to przełożenie na moją sytuację.

  Tylko "dowcip" polega na tym, że nikt nie zagwarantuje prawidłowego działania takiego rozwiązania.
  Bardzo często jest tak, że to działa, ale nie na full HD, czyli rozdzielczości w sprzętach muszą być ustawione poniżej 1920x1080.
  I też trudno w tym momencie przewidzieć zachowanie samego playera, konsola, to sprzęt autonomiczny i użytkownik, ma nad nią pełną kontrolę, bo możesz ją odłączyć od sieci i zrobić co zechcesz, a player, bez sieci praktycznie jest bezużyteczny, więc firma ma nad nim większą kontrolę.
 • Poziom 2  
  Niestety to, co piszesz brzmi rozsądnie i logicznie. "Niestety", bo miałem cichą nadzieję, że ktoś napisze, że robił to u siebie i jest to proste, bezproblemowe itp. ;) Dziękuję za pomoc, wiem już wszystko, co chciałem. Temat do zamknięcia :)
 • Poziom 15  
  me.how.85 napisał:
  Dziękuję za pomoc, wiem już wszystko, co chciałem. Temat do zamknięcia :)  Podłącz euro i hdmi na raz i masz obraz na 2 dekoderach :) sprawdziłem i działa tak