Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Netia Player - Dzielenie sygnału poprzez rozgałęźnik hdmi/hdmi splitter

me.how.85 03 Kwi 2014 09:21 2691 5
  • #1 03 Kwi 2014 09:21
    me.how.85
    Poziom 2  

Witam serdecznie.
    Czy ktoś z Was ma doświadczenie w tym temacie lub odpowiednią wiedzę, by odpowiedzieć, czy możliwe jest rozdzielenie sygnału z netia playera poprzez rozgałęźnik lub splitter na dwa telewizory? Dopuszczam fakt, że wówczas miałbym ten sam kanał tv na obu odbiornikach.
    Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam

0 5
  • #2 04 Kwi 2014 21:36
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Ze 100% pewnością zadziała wtedy zabezpieczenie HDCP.

0
  • #3 04 Kwi 2014 23:38
    me.how.85
    Poziom 2  

Dziekuję za odpowiedź. Tak też mi się wydawało. Czy nie istnieje jednak żaden sposób, by "ominąć" to zabezpieczenie? Czytałem coś o splitterach, które to umożliwiają, jednak było to w odniesieniu do PS3 i nie wiem jakie miałoby to przełożenie na moją sytuację. Jestem całkowitym laikiem w tej dziedzinie, dlatego zwróciłem się do Was z prośbą o radę.

0
  • Pomocny post
    #4 05 Kwi 2014 01:04
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

me.how.85 napisał:
    Czytałem coś o splitterach, które to umożliwiają, jednak było to w odniesieniu do PS3 i nie wiem jakie miałoby to przełożenie na moją sytuację.

Tylko "dowcip" polega na tym, że nikt nie zagwarantuje prawidłowego działania takiego rozwiązania.
    Bardzo często jest tak, że to działa, ale nie na full HD, czyli rozdzielczości w sprzętach muszą być ustawione poniżej 1920x1080.
    I też trudno w tym momencie przewidzieć zachowanie samego playera, konsola, to sprzęt autonomiczny i użytkownik, ma nad nią pełną kontrolę, bo możesz ją odłączyć od sieci i zrobić co zechcesz, a player, bez sieci praktycznie jest bezużyteczny, więc firma ma nad nim większą kontrolę.

0
  • #5 05 Kwi 2014 08:33
    me.how.85
    Poziom 2  

Niestety to, co piszesz brzmi rozsądnie i logicznie. "Niestety", bo miałem cichą nadzieję, że ktoś napisze, że robił to u siebie i jest to proste, bezproblemowe itp. ;) Dziękuję za pomoc, wiem już wszystko, co chciałem. Temat do zamknięcia :)

0
  • #6 09 Kwi 2014 17:55
    ajvens
    Poziom 15  

me.how.85 napisał:
    Dziękuję za pomoc, wiem już wszystko, co chciałem. Temat do zamknięcia :)

Podłącz euro i hdmi na raz i masz obraz na 2 dekoderach :) sprawdziłem i działa tak

0