Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Minwieża Sony FH-170 - dziwne "losowe" buczenie w

09 Kwi 2005 16:15 876 3
  • Poziom 14  
    Wieżyczka (czy, jak niektórzy wolą, minichoinka :) )jak w temacie. Jest całkowicie sprawna (niedawno nawet wskrzesiłem CD), ale w pewnych sytuacjach w głośnikach pojawia się dziwaczne, niezbyt głośne buczenie. Wtedy wystarczy, że np. zwinę nieco czy zmienię położenie kabla głośnikowego i buczenie staje się cichsze lub znika zupełnie. Taki sam efekt daje też zmiana ustawienia sprzętu. Podejrzewam, że to jakiś problem z masami czy uziemieniem - ta wieżyczka nie ma oczywiście możliwości podłączenia do gniazdka z bolcem. Czy ktoś zna metody walki z takimi paskudnymi zakłóceniami ?
  • Poziom 24  
    mysle ze na wejsciu wzmacniacza nie laczy masa,ew.potencjometr lub jakis element (zimny lut)
  • Poziom 25  
    Albo to, albo wzmacniacz się wzbudza.
  • Poziom 14  
    Przejrzałem dwie płyty drukowane (podejrzane, czyli ze wzmakiem i tę, na której są zaciski do głośników), nie widzę zimnych lutów. Wydaje mi się, że zimny lut w Sony to raczej rzadkość. Poza tym zakładam, że zimny lut byłby w torze dla jednego kanału, a to buczenie może wystapić w obydwu.
    Czy wzmacniacz się wzbudza.... Nie wydaje mi się. To dziwne buczenie wygląda na przydźwięk sieciowy. Jeśli wezmę do rąk głośnik w którym je słychać i, dajmy na to, przemieszczę go kilkadziesiąt centymetrów to buczenie znika. Wrócę z powrotem - pojawia się znowu.
    I jeszcze jedno spostrzeżenie: słyszę przydźwięk w głośnikach, biorę do ręki kabel sieciowy, buczenie cichnie nieco, zwinę odcinek kabla sieciowego w dłoni - buczenie cichnie aż do zaniku.
    Oczywiście żaden z tych przypadków nie jest powtarzalny i nie ma na niego reguły. Przeniosę wieżyczkę w inne miejsce i buczenie może pojawić się np. w drugim kanale, zwijanie kaba sieciowego albo głośnikowego może nic nie dawać, itp. itd. Jak z Archiwum X :).
    Pewnie pomogłoby obłożenie ustrojstwa jakimiś uziemionymi blachami :), ale nie o takie rozwiązania mi chodzi.