Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Osprzęt kablowy
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bosch GWS 14-125, 15-125, czy Makita 9565, 9562?

03 Kwi 2014 12:45 1908 3
  • Poziom 9  
    Witam,
    Chcę kupić drugą szlifierkę kątową 125mm do małej firmy budowlanej, która będzie używana głównie do cięcia betonu/ ścian pod bruzdy, rur, czasem do szlifowania spawów przy pracach ślusarskich (ogrodzenia).

Wybór padł na kątówkę Boscha, między innym z powodu dostępności osłon do odsysania pyłu, które można podłączyć pod odkurzacz.

Zastanawiam się który model wybrać:
    GWS 14-125 CIE, czy GWS 15-125 CIE (obie z regulacją obrotów).
    Mało jest opinii na internecie o tej drugiej.

Do tych prac raczej regulacja obrotów jest zbędna (kilka razy w roku może by się przydała do nierdzewki), ale nie znalazłem GWS 14 bez regulacji.
    Z kolei GWS 15 bez regulacji obrotów jest droższa od tej z regulacją, wydawało mi się że będzie na odwrót.

Którą byście polecili? Są jakieś większe różnice pomiędzy tymi szlifierkami, oprócz różnicy w mocy 100W ?
    Zdarzają się problemy z tą regulacją obrotów (w większości nie będzie używana)?

Pozdrawiam,
  • Osprzęt kablowy
  • Poziom 27  
    Bosch GWS 14-125 CIE, nawalają regulatory obrotów,słabe włączniki,dość częsta wymiana łożysk.

Napisałem w tym samym czasie co manta,naprawiałem cztery sztuki około półtora roczne.Pewnie ta starsza produkcja była lepsza, z tymi są same problemy.
  • Osprzęt kablowy
  • Poziom 39  
    Mam tą 14-125 około 8 lat, praktycznie codzienna praca w stali. Używana do polerowania stali nierdzewnej, czyli 2-3 zakres prędkości, przez kilka godzin. Temperatura korpusu dochodziła do około 60 stopni i do tej pory nawet szczotki się nie skończyły. Przydatna jest funkcja automatycznego zatrzymania, w wypadku zaklinowania tarczy. Jest też stosunkowo lekka, np. w porównaniu do de-walta, tej samej mocy. Z drugą nie miałem do czynienia.
  • Poziom 9  
    A miał ktoś do czynienia z Makitą 9565H lub 9562 CVR?