Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pioneer vsx-322 jak podłączyć 2x jbl 4ohm 350w

Patryk0108 03 Kwi 2014 13:43 1134 6
  • #1 03 Kwi 2014 13:43
    Patryk0108
    Poziom 5  

Witam mam taki problem iż nie wiem jak się za to zabrać jak w temacie chciałbym podłączyć 2 głośniki basowe jbl 350w 4 ohmy pod ampli które ma 100w na kanał i 6 Ohm (mam 3 wolne kanały do wykorzystania) tak żeby to grało myślałem o zmostkowaniu wyjść z ampli i szeregowo głośniki, ale wolę się dopytac kogoś kto wie jak to zrobić i przede wszystkim mógł by mi zrobić schemat :)

0 6
  • #2 03 Kwi 2014 15:09
    korrus666
    Poziom 40  

Żadnego mostkowania nie rób bo spalisz wzmacniacz. NIE WOLNO łączyć wyjść wzmacniacz razem.
    Te 3 wolne kanały to nie do końca możesz sobie wykorzystać jak chcesz. To jest amplituner kina domowego i na kanałach center i surround jest sygnał w określonych sytuacjach. Pewnie jest jakiś tryb w którym sygnał z przednich głośników idzie na kanały surround ale efekt będzie raczej mizerny. Zdecydowanie lepiej byłoby użyć dodatkowego wzmacniacza i skorzystać z wyjścia na subwoofer.

0
  • #3 03 Kwi 2014 15:56
    Patryk0108
    Poziom 5  

ok, dzięki za odpowiedź, tak też się właśnie spodziewałem że to nie spełni swojego zadania. a żeby podłączyć to przez zwykłego wzmaka to trzeba jakiś zasilacz na 12V poprowadzić tylko?

0
  • #5 03 Kwi 2014 23:02
    Patryk0108
    Poziom 5  

ogólnie to tak : 2x JBL gt01214 zapakowane w skrzynkęmam wzmacniacz który hulał z tymi głośniczkami w samochodzie, bodajże 1000w magnat 4 kanałowy. a zasilacz żeby jakoś podpiąć wzmacniacz do sieci?

0
  • #6 03 Kwi 2014 23:48
    hurtovnik32
    Poziom 15  

Są to głośniki dedykowane do car audio-da się je wykorzystać w domu-pytanie jaką masz tą "skrzynię"to należy dobrać do charakterystyki głośnika.Efekt może być mizerny,chyba że zależy tylko na "tłuczeniu"basu.Co do zastosowania wzmacniacza samochodowego,pomysł raczej kosztowny-zasilacz o odpowiednich parametrach kosztuje sporo.Proponuję poszukać wzmacniacza który obsługuje kolumny od 4 ohmów(większość estradowych). Nie mniej jednak aby sprawdzić czy efekt tego będzie zadowalający to proponuję podłączenie tego Magnata z akumulatora w domu i sprawdzenie jak to działa podłączając wzmacniacz samochodowy tak jak napisał kolega wcześniej pod wejście sub.Kombinacje ze wzmacniaczem od kina mogą się skończyć jego "śmiercią lub "śmiercią" wzmacniacza i głośników jak przy okazji wypuści "stałe" na kolumny.

0
  • #7 14 Kwi 2014 15:44
    SzarmiBB
    Poziom 1  

witam, mój problem polega na tym ze mam moje audio z auta (po wypadku) wzmacniacz ALPINE PMX-F640, Radio PIONEER DEH-X3500UI, Kondensator RENEGADE RX-1200, skrzynie bassowa boschmann (jaki model tego nie wiem), 2 glosniki z nieskiej polki cenowej no i jeszcze przyjda 2 kolumny z jakiejs unitry czy cos, i teraz moje zasadnicze pytanie, jak to podlaczyc wszystko w domu, bo auta dlugi czas miec nie bede a zal zeby to lezalo i nie gralo mi, wiec jakby byl ktos mily i powiedzial mi co musze dokupic, i co zrobic zeby to znowu gralo tak jak w aucie. Będę wdzieczny nizej zamieszcze linki do wzmacniacza radia i kondensatora

WZMACNIACZ:alpine. com. pl/p/Products/pmx-amplifiers374/pmx-f640

RADIO:http:pioneer. pl/pl/products/archive/DEH-X3500UI/page.html

KONDENSATOR:http:radia-maxpol. pl/akcesoria/renegade/722,renegade-rx-1200.html

P.S w linkach sa spacje

0