Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

MSI Ge 700 - Jak uruchomić WiFi (zalany klawisz Fn)

wwoloszczak 03 Apr 2014 14:01 11259 8
    wwoloszczak
    Level 2  
    Witam.

Mam laptopa msi Ge 700 (WIN 7). Po zalaniu klawiatury nie udało się odratować m.in. klawisza Fn, a co za tym idzie nie mogę odpalić WiFi.

Laptop ten nie ma fizycznego włącznika Wifi - odbywało to się poprzez kombinację Fn+F8. Klawisza Fn nie da się też "przemapować" na inny klawisz za pomocą programów, do których dotarłem.

Czy jest jakiś sposób, by włączyć Wifi np. z poziomu BIOS'a lub grzebiąc w rejestrze (np. żeby laptop sam włączał Wifi jako autostart?).

Z góry dzięki za każdy pomysł.
    captain4
    Level 24  
    A klawiatura zewnętrzna??
    wwoloszczak
    Level 2  
    Sprawdzę. Jakieś inne pomysły?
    kasiunia7777
    Level 39  
    captain4 wrote:

A od kiedy klawiatury USB mają klawisz Fn??? :D
    Nie bardzo coś z tym zrobisz.
    captain4
    Level 24  
    kasiunia7777 wrote:
    captain4 wrote:

A od kiedy klawiatury USB mają klawisz Fn??? :D
    Nie bardzo coś z tym zrobisz.

A kto mówi o USB.
    Ja mam bezprzewodową rapoo i klawisz n jest, moja stara Microsoft tez ma.

Inna metoda to zmienić klawiaturę na dobra.
    kasiunia7777
    Level 39  
    captain4 wrote:
    Ja mam bezprzewodową rapoo i klawisz n jest, moja stara Microsoft tez ma.

To wyjątki, bo mało która normalna klawiatura ma ten przycisk.
    opelr
    Level 29  
    Nie ma softu typu konsola BT/wifi na stronie dela?
    wwoloszczak
    Level 2  
    Podsumowanie działań weekendowych:

włączenie poprzez centrum mobilności:
    W centrum mobilności ta opcja jest niedostępna - podpowiedź Windy (z help'a) jest w stylu: jeżeli jest zacieniowane, znaczy, że inna funkcja obsługuje ten proces (tj. klawisz Fn lub przełącznik "fizyczny")

Karta odinstalowana i zainstalowana ponownie - Bez zmian.

Nie wiem jak odinstalować klawisz FN (może to coś da) - poproszę o wskazanie jak i gdzie to zrobić

Centrum sieci i udostępniania włączenie i wyłączenie karty

Bez efektu, tzn. mogę włączyć i wyłączyć, ale połączenia brak (po włączeniu); poza tym karta jest cały czas włączona, ale nie działa funkcja "połącz" (tj. nic się nie dzieje jak klikam w tym menu).

Bateria wyjęta i po paru chwilach włączona - bez zmian.

Oczywiście może być i tak, że w wyniku zalania doszło do jakiegoś zwarcia na samej karcie - po wejściu we właściwości mam informację, że "to urządzenie działa poprawnie" -> czy to wyklucza usterkę samej karty?

A czy da się np:
    1. w jakiś sposób ustawić Autostart, by włączał Wifi przy każdym uruchomieniu komputera (z poziomu harmonogramu zadań nie idzie - nie wiem jak)
    2. może coś w tej materii da się w rejestrze pogrzebać (nie znam się, może pytanie jest bez sensu)
    3. jakoś z poziomu BIOS'a (j/w)
    4. podłączyć klawiaturę zew. - np. od PC (o ile jest jakaś z klawiszem Fn) lub poprzez innego laptopa z takim przyciskiem (mam np. służbowego Della) - czy w tym wypadku WINDA sama wykryje drugą klawiaturę w na poziomie menadżera urządzeń?
    5. Przedmówca pisze coś o sofcie - ja mam laptopa MSI (to przede wszystkim), ale poproszę jaśniej czego szukać na stronie producenta

Oczywiście rozwiązanie typu: wymień kalwiaturę nie wchodzi w grę (aktualnie brak funduszy).