Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mikrofon nie działa ,a słuchawki tak.

03 Kwi 2014 15:14 1287 1
  • Poziom 6  
    Witam. Mam problem. Posiadam słuchawki Creative fatality, z odłączanym mikrofonem ( mini jeck). Podłączam dzisiaj, słuchawki działają jak zwykle wchodzę na team speak a mikrofon nie działa ! Próbowałem wszystkiego a to w systemie a to w sterownikach dźwiękowych a to ustawieniach ts, nawet podłaczyłem do innego komputera i ten sam problem. Zazwyczaj jak byłem na ts to nawet jak włączałem i wyłączalem mikrofon ( przycisk na kablu) to zawsze bylo jakieś pykniecie jakis sygnał na ts.. ale tera nawet nie ma ! tak jakby wgl nie byłą podłączone !. Lecz gdy podłączam do jacka , wyskakuje że sprzęt jest podłączony. Więc o co chodzi ? Mikrofon odłączyłem od sluchawek i podłączyłem odzielnie do jacka i działa ! Więc to nie wina mikrofonu... Prawdopodbnie przerwałem kabel... ale dźwięk słysze wiec ? i Szukałem miejsca gdzie mogło być przerwane i prawdopodbnie znalazłem, jak dotykam przy kabel przy jacku , pojawiają się sygnał na ts. I tu pytanie czy to naprawde od kabla ? Da się to jakoś samemu naprawić w domu ? Czy muszę udać się do specjalisty ? I do kogo mam się udać ? I ile taka naprawa bedzie kosztować ? I czy wgl jest to do naprawy ? Załaczam nagranie (AUDACITY programem nagrywałem )
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 39  
    Wymiana wtyczki nie jest skomplikowana i kosztowna. Wystarczy miernik, lutownica, cyna, kalafonia, taśma izolacyjna lub koszulka termokurczliwa i np. nożyk. Uciąć przed miejscem przerwy, zmierzyć czy jest ciągłość przewodu i zalutować nową wtyczkę. Jeżeli przerwa jest gdzie na przewodzie to można wyciąć uszkodzony kawałek i zalutować przewody bez wymiany wtyczki.
    W twoim przypadku uszkodzenie jest raczej przy samym jacku więc prawdopodobnie będziesz musiał kupić nową wtyczkę (koszt parę złotych).