Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mikrofon nie działa ,a słuchawki tak.

ThePatrolPL 03 Kwi 2014 15:14 1011 1
  • #1 03 Kwi 2014 15:14
    ThePatrolPL
    Poziom 5  

Witam. Mam problem. Posiadam słuchawki Creative fatality, z odłączanym mikrofonem ( mini jeck). Podłączam dzisiaj, słuchawki działają jak zwykle wchodzę na team speak a mikrofon nie działa ! Próbowałem wszystkiego a to w systemie a to w sterownikach dźwiękowych a to ustawieniach ts, nawet podłaczyłem do innego komputera i ten sam problem. Zazwyczaj jak byłem na ts to nawet jak włączałem i wyłączalem mikrofon ( przycisk na kablu) to zawsze bylo jakieś pykniecie jakis sygnał na ts.. ale tera nawet nie ma ! tak jakby wgl nie byłą podłączone !. Lecz gdy podłączam do jacka , wyskakuje że sprzęt jest podłączony. Więc o co chodzi ? Mikrofon odłączyłem od sluchawek i podłączyłem odzielnie do jacka i działa ! Więc to nie wina mikrofonu... Prawdopodbnie przerwałem kabel... ale dźwięk słysze wiec ? i Szukałem miejsca gdzie mogło być przerwane i prawdopodbnie znalazłem, jak dotykam przy kabel przy jacku , pojawiają się sygnał na ts. I tu pytanie czy to naprawde od kabla ? Da się to jakoś samemu naprawić w domu ? Czy muszę udać się do specjalisty ? I do kogo mam się udać ? I ile taka naprawa bedzie kosztować ? I czy wgl jest to do naprawy ? Załaczam nagranie (AUDACITY programem nagrywałem )

• #2 03 Kwi 2014 15:26
    dedito
    Poziom 39  

Wymiana wtyczki nie jest skomplikowana i kosztowna. Wystarczy miernik, lutownica, cyna, kalafonia, taśma izolacyjna lub koszulka termokurczliwa i np. nożyk. Uciąć przed miejscem przerwy, zmierzyć czy jest ciągłość przewodu i zalutować nową wtyczkę. Jeżeli przerwa jest gdzie na przewodzie to można wyciąć uszkodzony kawałek i zalutować przewody bez wymiany wtyczki.
    W twoim przypadku uszkodzenie jest raczej przy samym jacku więc prawdopodobnie będziesz musiał kupić nową wtyczkę (koszt parę złotych).

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME