Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem - Nieprzydzielony dysk z danymi.

03 Kwi 2014 16:13 1734 9
  • Poziom 6  
    Witam,

Odłączyłem dzisiaj normalny dysk 3,5" SATA który miałem w konsoli ( 1 TB Samsung ), dysk ma zajęte już ok 800 GB, postanowiłem go podłączyc do komputera, i wgrać kilka plików, jednak po podłaczeniu , kiedy wchodze w menadżer partycji, pokazuje mi że dysk 2 jest nieprzydzielony (930 GB), problem w tym, że na dysku mam ok . 800 GB ważnych informacji, i nie chciałbym ich utracić, w konsoli dysk łapie normalnie, czy jest jakiś sposób żeby wyszukało dysk, i żebym nie musiał go formatować ?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Jaka to konsola ?
  • Poziom 6  
    wybacz, że dopiero teraz odpisuję, jest to konsola X360 Slim z przeróbką RGH.
    Bez zmiany formatu partycji nie.

Nie możesz tych plików przerzucić za pomocą np. pendrive.
  • Poziom 6  
    mogę, do tej pory to robiłem, jednak czasami chciałbym przerzucić po 30-50 GB naraz, a pendrive tylko 8 GB :P Poza tym dochodzi ten problem, że niektórych plików nie mogę przerzucić przez Pendrive, ponieważ nazwy plików są za długię, prawdopodobnie zależy to od formatu, ale mogę się mylić ;)
    Możesz jeszcze kopiować pliki przez sieć.
  • Poziom 25  
    Nigdy nie miałem konsoli, ale skoro Xbox to dziecko microsoftu - to jest tam NTFS (ew. exfat). Czemu DMDE by miał sobie z tym nie poradzić? Fakt, że ma limity przy przegrywaniu plików, ale.... no własnie... dla chcącego nic trudnego. Mozna kupić albo... ;-)
  • Poziom 6  
    Właśnie nie koniecznie NTFS, bo w momencie kopiowania, lub samego podłączenia przykładowego pendrive, musi być on w formacie FAT, z ograniczeniem do 8 GB, dlatego też próby formatowania do NTFS nie pomagają ;)

Co do wysyłania przez sieć, próbowałem już łączyć się konsolą przez WIFI z routerem, ale za każdym razem były problemy z DNS, mimo że zmieniałem ustawienia dynamicznego przypisywania IP i reszty.

Prawdopodobnie sama przeróbka konsoli blokuje jakiekolwiek połączenia sieciowe w celu ochrony przed Banem.
  • Poziom 25  
    A może po prostu odpalisz DMDE przy podłączonym dysku do kompa i pokażesz screena z sekcji partycje?
    Chyba, że te dyski są jakieś specjalnie ograniczane np. jak to było w przypadku dysków do dekoderów.
  • Poziom 6  
    Jak wrócę z pracy, i będę w drugim domu, to z pewnością tak zrobię.
    Niestety u siebie mam tylko laptop, i średnio jestem w stanie podłączyć dysk pod niego, a komputer stacjonarny mam tylko w domu ;)