Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

megane II phI - Uszkodzony CAN CLIP po naprawie blokady kierownicy

seebeeck 03 Apr 2014 16:48 2907 6
 • #1
  seebeeck
  Level 11  
  Witam. Miałem problem z blokadą kierownicy, samochód oddany do serwisu. Ekspertyza: rozkodowana blokada kierownicy spowodowana zgniciem pinów w BSI na płycie z bezpiecznikami. Nie wiem czy mogę nazwać "profesjonalnym" zakładem ten zakład gdzie wylądowało auto, przynajmniej na taki wyglądał.
  Po naprawie auto odpalało ale napis "stering not locked" nadal się pojawia. Powiedziano mi, że blokada została "ominięta", zakodowana i skasowano 250zł. W domu podpiąłem Can Clipa (chińczyk, którego używałem przez kilka lat bez żadnych problemów), wyskoczył komunikat, że nie powiodła się konfiguracja lub coś podobnego i po tym Clipem już nie może się łączyć, system przeinstalowany. Nie wykrywany jest jeden sterownik z dwóch w menagerze urządzeń w laptopie. Na sondzie nie świeci dioda zielona przy napisie CAN, ISO - jest zielona, zasilania świecą się obie czerwone. Podłączałem autocom'a który chodzi pod tym autem i wykrył masę błędów na poduszkach, których nie było i nie da się usunąć oraz na ABS, które usunąłem. Rozebrałem skrzynkę z bezpiecznikami BSI i nie stwierdziłem żadnej ingerencji mechanika, ugnitych płytek, spięć, naprawy, świeżych lutów itd. Podejrzewam, że nie znalazł przyczyny rozkodowania blokady a kable nadal są gdzieś przerwane. Czy mogło to uszkodzić CLIPA? Z góry dziękuje za wszelkie porady.
 • #3
  faceta
  Level 14  
  seebeeck wrote:
  Czy mogło to uszkodzić CLIPA?
  nie sądzę
  Z innym autem się łączy?
 • #4
  seebeeck
  Level 11  
  Nie mam obecnie żadnej renówki w okolicy żeby sprawdzić ale będę musiał znaleźć. Słyszałem, że były przypadki że Sonda siadała przy bardzo słabym akumulatorze i jedną chyba tak uszkodziłem. Dlatego pomyślałem, że zwarcie uszkodziło CLIPa, albo zbieg okoliczności. Jak się okaże, że uszkodzony będę próbował z układem AN, chyba że ktoś ma inne pomysły? Podgrzałem płytki w razie zimnych lutów ale bez efektów.
  Co sądzicie ogólnie o całej tej sytuacji? wstępnie dzwoniłem ma zajrzeć do tych poduszek.
 • #6
  automix
  Level 19  
  Niestety, chińczyki tak mają, że potrafią wywalić soft.
 • #7
  ociz
  Moderator of Cars
  Problemy ze sprzętem diagnostycznym najeży zgłaszać sprzedawcy/producentowi. Zamykam.