Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sieć komórkowa jest niedostępna / tylko alarmowe / Orange / Motorola Defy

Avenged 03 Kwi 2014 19:06 3477 1
  • #1 03 Kwi 2014 19:06
    Avenged
    Poziom 12  

Witam

Od 2 dni nie mogę ani dzwonić, ani odbierać połączeń z mojego telefonu - przy próbie połączenia wyskakuje błąd "sieć kom. jest niedostępna". Zamiast Orange w górnym pasku jak zawsze wskazywało w jakiej sieci jestem - wyświetla się "tylko połączenia alarmowe". Ale zasięg pokazuje zawsze 3/4 kreski czyli jak do tej pory zawsze było.

Uruchamiałem telefon wiele razy na nowo - nic nie pomagało, moja karta sim w każdym innym telefonie działa bez zarzutu, można dzwonić. Natomiast jak wkładałem inne karty sim to - najczęściej wybierało numer ale długo to trwało i nie było sygnału oczekiwania na odebranie połączenia - właściwie nic nie było, jakby telefon łączył bez końca. Tylko na jednej karcie sim, z play w końcu połączył z jakimś numerem..

Z tego wszystkiego wskazywało by to na uszkodzoną antenę gsm jak ktoś mi zasugerował - ale w zasięg pokazuje dobrze..

Przy próbie wyszukania innych sieci znajduje mi tylko 'Era' , ale nie można jej wybrać.

Mój telefon to motorola Defy z ROMe'm cyjanogen mod 7.2 CM - na tym romie jest od roku i działało wszystko bez zarzutu, wcześniej oryginalny Android Froyo 2.2

Telefon mi upadł wiele razy, acz jest bardzo wytrzymały, ale możliwe że się yszkodziło coś..

Czy jest jeszcze jakaś szansa, żeby przywrócić jego pierwotną i podstawową funkcję?

Pozdrawiam

1 1
  • #2 04 Kwi 2014 11:36
    krzywaj
    Poziom 25  

Zacznij od wgrania czystego softu producenta. Rzadko to wystarczy, ale warto spróbować.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo