Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sam zmienia się poziom głośności podczas słuchania muzyki

03 Kwi 2014 19:16 4020 7
  • Poziom 11  
    Witam. Od dłuższego czasu mam problem ze zmieniającym się poziomem głośności przy słuchaniu muzyki. Mowa tu o zwykłych głośnikach komputerowych - Creative I-Trigue 3330 podłączonych do komputera (karta dźwiękowa na płycie głównej AsRock 785GXH/128M). Problem dokładnie wygląda tak - leci sobie sama muzyka (wtedy jest w miarę dobrze) kiedy pojawi się śpiew/słowa/rap dźwięk się przycisza. Np jeśli jest tak muzyka-śpiew-muzyka-śpiew to słychać bardzo wyraźne różnice głośności. Jeśli jakiś raper szybko "nawija" to przez cały ten czas poziom głośności jest wyraźnie niższy. Problem występuje może od roku. Myślałem że to przez Windows Media Player ale zmieniłem odtwarzacz na AIMPa i jest to samo. Wszystkie programowe ulepszacze mam wyłączone. Głośniki mam już od jakiś 7/8 lat, wcześniej nie zauważyłem tego problemu. Problem z potencjometrem według mnie odpada bo te zmiany występują zależnie od muzyki/materiału. Jeśli włączę sam podkład,bit to jest w miarę dobrze. Jeśli chodzi o wirusy/syf w komputerze to to wykluczam - robiłem z 2 razy formata i jest tak samo. Z góry wielkie dzięki za pomoc.
  • Poziom 32  
    Podłącz głośniki do innego źródła dźwięku np telefonu i sprawdź efekty. Następnie sprawdź czy taki sam efekt zmiany natężenia dźwięku jest przy podłączeniu słuchawek w miejsce głośników. Poznasz przyczynę problemu.
    Wygląda to na programową funkcję kontroli poziomu dźwięku i utrzymania go na stałym poziomie.
  • Poziom 26  
    Gdzieś w Windowsie jest taka opcja, że przycisza dźwięk podczas kiedy pojawia się wiadomość w jakimś komunikatorze czy też po przez samo pojawienie się jakiegoś komunikatu. Wyłącz tę opcję. Jednak najpierw warto sprawdzić czy problem występuje na innym sprzęcie.
  • Poziom 11  
    Za waszą radą podłączyłem telefon do głośników puściłem tą samą muzykę i problemu nie ma czyli wynika że problem powoduje komputer. Jak pisałem głośniki podłączone są do karty wbudowanej w płytę główną AsRock 785GXH/128M, ma ona prawie 5 lat. System jaki używam to Windows 7 64bit, odtwarzacz WMP lub AIMP (na jednym i drugim jest tak samo), ulepszaczy dźwięku nie używam. Muzykę mam w różnych formatach MP3, WAVE itd i przy każdym jest to samo . Szukałem i zmieniałem ustawienia w Windowsie ale zbyt wiele to nie pomogło ciągle jest taki efekt jakby ktoś się bawił potencjometrem.
  • Poziom 33  
    Spróbuj inne sterowniki
  • Poziom 11  
    Zmieniłem sterowniki i różne ustawienia w Windowsie i przez pewien czas było ok, dzisiaj znowu powrócił problem. Wydaje mi się że to dźwiękówka na płycie głównej świruje. Będę musiał zakupić jakąś niedrogą kartę dźwiękową...
  • Moderator - Komputery Serwis
    Odblokowano na prośbę Autora.
  • Poziom 11  
    Zakupiłem dzisiaj kartę muzyczna Asus Xonar DG, zamontowałem ją, zainstalowałem sterowniki i rozpocząłem testowanie. Niestety ciągle występuje stary dobrze znany problem z wahaniami poziomu dźwięku. Słucham muzyki i raz jest ciszej raz głośniej i tak praktycznie cały czas. Problem występuje na WMP i Aimpie, tak samo jest na głośnikach i słuchawkach (wpinam bezpośrednio), tak samo jest na zintegrowanej i ASUSie więc obstawiam syf/problem w Windowsie, albo już nie wiem co... Dodam że zmieniłem Windowsa z 7 na 8.1 i problem tu i tu występuje. Normalnie już nie mam pojęcia co jest grane. Może ktoś ma jakiś pomysł bo naprawdę pojęcia nie mam co dalej z tym zrobić.

Może pomocna będzie lista co mam zainstalowane na komputerze: Windows 8.1, AIMP, WMP, AudaCity, Ipla, IrfanView, Movie Maker, Origin, CDBurnerXP, PhotoFiltre, FilleZilla, VLC, CCleaner, Skype, WTW.