Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Volvo/XC60 - Błąd w CEM - nie mogę skasować

03 Kwi 2014 19:44 5709 21
  • Poziom 12  
    Witam posiadam Volvo XC60, w module CEM pojawia mi się błąd CEM-B10A200 jak kasuje vidą pojawia się ponownie
  • Poziom 15  
    Napisz jaki opis tego błędu, co oznacza, czego dotyczy.
  • Poziom 12  
    Crash input
  • Poziom 15  
    Skasuj krasza a błąd zniknie albo da się wykasować tak że nie powróci.
  • Poziom 12  
    sterownik srs mam ok
    tylko w cem jest błąd
  • Poziom 11  
    Mam identyczną sytuację. Crashinput w CEM trzeba skasować (przeprogramować) tak samo jak sensor poduszek.

Dodano po 3 [minuty]:

Mam identyczną sytuację. Crashinput w CEM trzeba skasować (przeprogramować) tak samo jak sensor poduszek.
  • Poziom 12  
    Trzeba skasować komputerem
  • Poziom 12  
    Tak tylko trzeba na uruchomionym silniku obroty Ok 1500 itp nie pamiętam Dokladnie
  • Poziom 12  
    Trzeba wejść w CEM i zrobić reset
  • Poziom 10  
    Mam w swoim s60 z 2014 podobna sytuację. Może ktoś dokładnie napisać jak za pomocą vida skasować ten błąd?
  • Poziom 12  
    Musisz wejść bezpośrednio w CEM masz tam zdjęcie CEMA klikasz na niego i resetujesz
  • Poziom 10  
    Coś można narozrabiac tym resetem czy robić bez obaw?
  • Poziom 12  
    Nie wszystko będzie ok
  • Poziom 10  
    Ok, jutro sprawdzę czy się uda

Dodano po 27 [minuty]:

Poszedłem od razu sprawdzić. I powiem tak że ni cholery nie mogę znaleźć w którym miejscu można zrobić reset CEM. Mógłbyś mnie jakiś naprowadzic gdzie szukać?
  • Poziom 10  
    Moze ktoś poinstruowac dokładnie jak w vida zrobić ten reset, bo nie mogę znaleźć
  • Poziom 12  
    Podaj nr telefonu zadzwonię ok 10 tej
  • Poziom 16  
    Połącz się z modułem BCM to fordowski odpowiednik CEM np.: autocom, delphi albo coś w tym stylu, ale w programie wybierz forda mondeo,podobny rocznik. Wejdz w zakładke "regulacja"
    czy jak to tam sie nazywa,znajdziesz tam opcję resetowania crash BCM i wykonaj.
    Nie jest to w zakładce kasowania pamięci błędów!