Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Electrolux EWT810 - szczotki

03 Kwi 2014 22:24 4044 20
 • Poziom 39  
  Witam
  Poszukuję sklepu w którym mógłbym kupić szczotki do pralki jak w temacie.
  Jakie polecacie z okolic Gliwic, Zabrza, Chorzowa, Katowic, Bytomia ?
  Wymiary szczotki: 5mm x 10mm x długość nieznana (być może 30-40 mm)

  Pralka Electrolux EWT810 - szczotki
 • Pomocny post
  Poziom 25  
  Powinieneś je kupić w każdym sklepie z częściami AGD, możesz kupić same szczotki bez obudowy aby miały tę samą grubość i szerokość długość jest standardowa. Przełożysz je sobie w szczotko trzymacze koszt ok 20 PLN, ze szczotko trzymaczem ok 50 PLN.
 • Poziom 25  
  Zwykłą lutownicą i cyną, tylko zabezpiecz je w szczotkotrzymaczach jakąś gumką lub nitką bo sprężynki będą Ci je wypychać.

  Dodano po 1 [minuty]:

  A I NIE ZAPOMNIJ O DOTARCIU SZCZOTEK PUMEKSEM ŻEBY SIĘ UŁOŻYŁY NA KOMUTATORZE INACZEJ BĘDĄ CI HAŁASOWAĆ.
 • Poziom 30  
  A i pumeks koniecznie naturalny! Żadnych sztucznych (topią się). Szczotki nie dociera się w celu ich nie hałasowania, tylko by nie iskrzyły, i zużywały się równimiernie.
 • Poziom 25  
  Ale jak nie dotrzesz to też słychać je. A iskrzyć przy sprawnym silniku nie będą.
 • Pomocny post
  Poziom 25  
  Lepiej owiń bardzo drobny pasek papieru ściernego na komutatorze i ręcznie obracaj wirnikiem.
 • Poziom 25  
  i nie zapomnij wyczyścić komutatora z resztek pyłu węglowego.
 • Poziom 30  
  Tu nie chodzi o ukształtowanie szczotki, tylko jej dokładne dopasowanie do krzywizny komutatora.

  Dodano po 1 [minuty]:

  Lepiej docierać pumeksem, łatwiej jest...
  Wycinamy małą piramidkę, uruchamiamy silnik na obniżonym napięciu (można użyć prostownika do akumulatorów samochodowych bądź regulatora napięcia), i przykładamy pumeks naprzemiennie przed 1 i 2 szczotką. Pod koniec czyścimy komutator z pyłu i gotowe. Nalezy jednakże uważać aby pył nie dostał się do uzwojeń!
 • Poziom 39  
  Szczotki wymienione. Były już wstępnie ukształtowane przez producenta więc nie obrabiałem je pumexem. Przeczyściłem tylko komutator drobnym papierem ściernym. Ze starych szczotek musiałem przełożyć sprężynki i końcówki, które były zgrzewane dlatego przyciąłem plecionkę przy samym zgrzewie i przełożyłem końcówkę do nowej szczotki i tam już lutowałem do nowej plecionki.
  Tak się teraz zastanawiam czy nie lepiej było przeciąć starą plecionkę gdzieś w połowie i przyłączyć się do nowej plecionki na lucie, miałbym wtedy dalej połączenie zgrzewane na końcówce.

  W każdym razie po wymianie zrobiłem test wirowania z pustym bębnem na najwyższych obrotach. Szczotki od pierwszego startu praktycznie nie iskrzyły jakby były już dopasowane.
  Trochę mnie dziwi mocowanie szczotek, pod kątem do komutatora. W innych urządzeniach typu wiertarka czy szlifierka oś szczotki jest prostopadła do płaszczyzny komutatora.

  Pralka Electrolux EWT810 - szczotki

  Mam jeszcze zgłoszenie, że przy wirowaniu z praniem pralka hałasuje bardziej niż kiedyś dlatego będę musiał jeszcze sprawdzić łożyska i amortyzatory. Co jeszcze ewentualnie trzeba by sprawdzić ?
 • Poziom 30  
  Komutatora się nie czyści papierem ściernym, tylko przetacza. Po takim wyczyszczeniu jakie zrobiłeś, szczotki mogą zużywać się za szybko.
  Co do głośnej pracy, zapewne łożyska... Gdybyś miał uszkodzone amortyzatory to pralka by uciekła z łazienki ;)
 • Poziom 30  
  Przetoczenie wykonuje się na tokarce, stacza się niewielką ilość materiału, papierem ściernym mogłeś zrobić z komutatora ,,jajo" co spowoduje szybsze zużywanie się szczotek, komutator też nie jest idealnie gładki po takim zabiegu.
 • Poziom 39  
  To było delikatnie robione, parę obrotów aby tylko oczyścić powierzchnię także nie widzę tu zagrożenia. Wiele razy tak robiłem i nie odnotowałem problemów. Szybsze zużywanie szczotek nawet jeśli jest to zapewne różnica nie jest wielka w stosunku do przetoczenia, przynajmniej sprzęty, które tak robiłem chodziły potem następne lata.
 • Poziom 25  
  Szybkość zużywania szczotek zależy od materiału z jakiego są zrobione, a jeśli chodzi o przetaczanie to czy nóż tokarki zostawia idealnie gładki materiał?