Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki tv/monitor pod konsolę do 700 zł?

rarik 04 Kwi 2014 00:21 1977 1
  • #1 04 Kwi 2014 00:21
    rarik
    Poziom 1  

Potrzebuję jakiś telewizor/monitor do PS3. Potrzebuję pomocy w wyborze.

* full HD, LED, najlepiej 100hz
    * wielkość pomiędzy 20-24" - mam mały pokój, siedzę niecałe 130 cm na wprost tv/monitora
    * 99% wykorzystania to gry
    * koniecznie muszą być wbudowane głośniki, fajnie jakby było wejście na słuchawki (ale nie jest to konieczność)

Nie chcę wydać więcej niż 700 zł.

Modeli jest bardzo dużo, sam nie wiem w co celować. Przez krótki czas miałem pożyczony jakiś starszy model Philipsa (20", HD Ready) i to już był dla mnie kosmos jeśli chodzi o jakość.
    Przed konsolą siedzę przeważnie sam, siedzę idealnie na wprost ekranu, więc kąty widzenia nie muszą być idealne - i tak z tego nikt nie będzie korzystał. Mam mało miejsca w pokoju z konsolą, więc cokolwiek większego niż 24" nie wchodzi w grę, szkoda moich oczu.

Zainteresował mnie Samsung T22C300EW, który kosztuje średnio 600 zł. Jest to dobry wybór czy w podobnej cenie mogę nabyć coś lepszego? Samsung ma 60hz - czy 100hz będzie DUŻO lepsze?

Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi i podpowiedzi!

• #2 04 Kwi 2014 02:29
    zwrotnica
    Poziom 15  

rarik napisał:
    Zainteresował mnie Samsung T22C300EW, który kosztuje średnio 600 zł. Jest to dobry wybór czy w podobnej cenie mogę nabyć coś lepszego?

W każdym przedziale cenowym jest bogata oferta więc najczęściej trzeba zdecydować na czym nam najbardziej zależy. Przy tej samej cenie zawsze jest to coś kosztem czegoś. Przy półce niskiej i średniej nawet nie patrz na markę bo i tak prawie wszystkie telewizory składane są praktycznie z tych samych podzespołów :)

Przykład: Telewizor TEVION Terris LED24 DVD reklamowany jako urządzenie wytworzone w Niemczech na podzespołach Samsunga (~600 zł.)

Dla przykładu kupisz TV z bardzo dobrym ekranem ale bez wbudowanej nagrywarki i odwrotnie - znajdziesz taki TV, który będzie miał nagrywarkę, dziesiątki wejść i wyjść ale obraz o marnym kontraście i dźwięk jak z metalowego kubka. To nie jest reguła ale warto zwracać uwagę na takie różnice.

"Twój" Samsung ma wszystko co potrzeba do gier łącznie z gniazdem "monitorowym". O częstotliwości odświeżania ekranu będzie decydował komputer albo konsola więc nie patrz na te "Herce" dot. TV. Patrz na czas reakcji plamki - ten TV ma 5 ms czyli OK jak na ten segment. W dodatku jest LCD+LED - też OK. No i Full HD.

Jedyna rzecz, której nie znamy czytając parametry, dotyczy jakości dźwięku. Wiemy że to 2x5 Watów (przyzwoicie) ale nie wiemy jak wiernie odtwarzany jest dźwięk. Wiele tanich TV zwyczajnie skrzeczy dlatego dobrze by było wybrać się do jakiegoś sklepu i posłuchać brzmienia takiej maszynki. Ale z drugiej strony każdy TV posiada gniazda do których można podłączyć słuchawki i głośniki zewnętrzne (pasywne lub aktywne).

Podobny jest Manta LED-2401 (prod. Niemcy) - ma większy ekran ale i większy pobór mocy (23 W / 45 W), w czasie czuwania ten pobór ma mniejszy niż Samsung (0,26W / 0,52W), głośniki 2x3W. Cenowo bywa dużo tańszy od Samsunga ale trzeba trochę poszukać. Bez problemu znajdziesz za to taką Mantę z ekranem 32 cale za 700 zł.

Oba urządzenie są 2-funkcyjne TV/Monitor i posiadają 2-letnią gwarancję. A może LG 22MA53D?

Generalnie trzeba dokładnie czytać opisy w Allegro, Ceneo, Nokaut, OleOle, itp. Zdarzają się telewizory/monitory o bardzo dobrych parametrach w bardzo dobrych cenach ale wymagających dokupienia ... tunera do odbioru cyfrowej telewizji naziemnej.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME