Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HUawei 3131 i MR3220 - Aero2 nieprzewidywalność

04 Kwi 2014 08:03 1854 11
  • Poziom 13  
    Skonfigurowałem sieć aero starszej 31.03.2014 osobie z urządzeń : modem 3G Huawei 3131 z Playa i router TP link MR3220.Całość ruszyła z kopyta od razy by po 2 godzinach się rozłączyć bez powodu.Potem znowu po resetach samo chodziło różnie raz dwie godziny,raz pięć. Najgorsze,że przerwy trwały bez żadnej powtarzalności.No i finał od 1.04.wprowadzono captcha w sieci i teraz to już w ogóle nie można nic zrobić.Pojawi się captch.Po jego wpisaniu .pokazuje się komunikat zresetuj połączenie sieciowe.Robię to i znowu loteria czasowa:raz 10 minut a raz 4 godziny.O tych przerwach nigdzie nie słyszałem.Czy to prawidłowe funkcjonowanie aero2?
  • Poziom 13  
    Propozycja zainstalowania programu zmieniającego pracę firmowego u Kogoś to nie dla mnie.Chodziło mi tylko o potwierdzenie,że u Innych chodzi Aero podobnie źle,że nie jest to moja wina złego dobrania elementów sieci i skonfigurowania.Dzisiaj np. Aero chodziło od 8 ,wpisałem captcha bo pół godzinie uruchomił sie internet Aero.Przestał działać po 13.Pomimo wpisania nowego captcha i przyjęcia,że prawidłowy; to sieci nie ma do teraz tzn 17 :15.Problem się potęguje,bo osoba dla której tą siec zainstalowałem nie ma kompa tylko tablet bez modemu #G.
  • Poziom 43  
    Różne mogą być tego przyczyny.
    Zaczynając od słabego sygnału, wydolności prądowej routera, zasilacza, obciążenia nadajnika, słabego sygnału wifi - podczas zaniku internetu można pingowac router przez wifi.

Nie da się tego tak po prostu określić.
  • Poziom 13  
    Pingowanie za pomocą tabletu? Siła sygnału jest nie mniejsza niż 45% i wyższa do 100. Internet jeśli chodzi to szybkość w granicach maksa Aero2 512kb.Co do wydajności routera prądowej nie zauważyłem nawet podgrzania modemu,zasilacza czy routera.I teraz po 5 godzinnej przerwie chodzi ponownie ponad trzy godziny,bez potrzeby wpisywania captcha z prędkością maks.
  • Poziom 43  
    Captcha jest teraz wrzucony do beta testów ale docelowo będzie co godzinę więc tym nie możesz się sugerować.
  • Poziom 10  
    Posiadam ten sam router oraz modem co autor postu, a poza tym mam wgrane Gargoyle i niestety te same objawy, a nawet gorzej, bo od 1.04 nieraz muszę wpiąć modem bezpośrednio do kompa żeby wogóle móc wprowadzić captcha i korzystać z sieci...
  • Poziom 21  
    iten napisał:
    Posiadam ten sam router oraz modem co autor postu, a poza tym mam wgrane Gargoyle i niestety te same objawy, a nawet gorzej, bo od 1.04 nieraz muszę wpiąć modem bezpośrednio do kompa żeby wogóle móc wprowadzić captcha i korzystać z sieci...

Musisz dopisać do Gargoyle odpowiednią regułkę najlepiej przez Putty:

uci set dhcp.@dnsmasq[0].rebind_protection=1
    uci add_list dhcp.@dnsmasq[0].rebind_domain=free.aero2.net.pl
    uci commit
    /etc/init.d/dnsmasq restart

i będzie taki sam efekt jakbyś miał modem podpięty do kompa.
    Link do forum z którego skorzystałem:
    http://eko.one.pl/forum/viewtopic.php?pid=104762#p104762
  • Poziom 10  
    Maher napisał:
    iten napisał:

Musisz dopisać do Gargoyle odpowiednią regułkę najlepiej przez Putty:

uci set dhcp.@dnsmasq[0].rebind_protection=1
    uci add_list dhcp.@dnsmasq[0].rebind_domain=free.aero2.net.pl
    uci commit
    /etc/init.d/dnsmasq restart

i będzie taki sam efekt jakbyś miał modem podpięty do kompa.
    Link do forum z którego skorzystałem:
    http://eko.one.pl/forum/viewtopic.php?pid=104762#p104762

Dzięki :D a mógłbyś napisać łopatologicznie jak to wykonać?
  • Poziom 43  
    Logujesz się na router poprzez putty (ssh) i wpisujesz ręcznie komendy, po każdej enter.
  • Poziom 21  
    hermes-80 napisał:
    Logujesz się na router poprzez putty (ssh) i wpisujesz ręcznie komendy, po każdej enter.

Tak, wpisałem i mam spokój z wyciąganiem modemu.

Do tego w konfiguracji/monitor połączeń mam ustawione pingowanie jakiegoś adresu zewnętrznego i automatyczny reset połączenia wan, abym nie musiał ręcznie go resetować po wpisaniu captcha.