Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 306 - spalanie ok 13l/100km i błąd silnika

04 Kwi 2014 08:27 2700 13
  • Poziom 6  
    Witam mam problem w moim 306. otóż pali jakieś 13l/100km jest to silnik 1.6 z 1994 roku. Nie wiem czy to od tego ale zapala mi się błąd silnika i gaśnie tylko jak dostaje dużych obrotów ok 5000+ jak schodzi na małe obroty to znów się zapala. Dodam że wystrzeliła mi raz sonda lambda z tłumika. Kiedy wspawałem ten gweint w tłumik i wkręciłem sonde zaczeły sie problemy ze spalaniem i błędem. Sprawdzałem na innej sondzie i błąd nie gaśnie .
  • Sklep HeluKabel
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Diagnostyka tylko dobra i podaj jakie usterki
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 6  
    mechanik powiedział mi że jest to za stary model i komputera sie nie da podpiąć, więc nici z diagnostyki .
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Za komputerem 2 pinowa wtyczka. Kody błyskowe - diagnostyka.

Skoro samochód ma komputer to musi mieć możliwość odczytania tych błędów.
    Dobry mechanik to ma BOX-a do tej wtyczki i zczyta błędy.
  • Poziom 6  
    a można coś sprawdzić bez diagnostyki?

Dodano po 17 [minuty]:

wyczytałem że można to zwykłą diodą zdiagnozować, tylko nie wiem jak to zrobić .
  • Poziom 43  
    Spokojnie czyta parametry rzeczywiste itd. Nawet w zx starym,106 można. Tylko nie fajansem z all..
  • Poziom 6  
    zcytałem błedy i ich kod to 27 , 51, 52 . Wie ktoś co one oznaczają?
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    KOD 27
    OPIS KODU
    Czujnik prędkości pojazdu.
    OPIS USTERKI
    Uszkodzony czujnik, złącze lub przewody. Możliwe zamontowanie innego nie seryjne ogumienia, co może dawać nieprawidłowy sygnał z czujnika.

KOD 51
    OPIS KODU
    Sonda lambda 1
    OPIS USTERKI
    Uszkodzenie sondy lambda 1, przerwy w obwodzie lub zwarcie do masy lub plusa zasilania. Sprawdzić złącza, kable i działanie sondy Możliwe zestarzenie sondy. Sprawdzić połączenie pomiędzy masa pojazdu a układem wydechowym oraz jego szczelność. Usterka możliwa również, jeśli kontynuowano jazdą z bardzo niskim stanem paliwa lub do jego wyczerpania.

KOD 52
    OPIS KODU
    Regulacja składu mieszanki poza zakresem.
    OPIS USTERKI
    Uszkodzenie sondy lambda, przerwy w obwodzie lub zwarcie do masy lub plusa zasilania. Sprawdzić złącza, kable i działanie sondy możliwe zestarzenie sondy. Sprawdzić połączenie pomiędzy masa pojazdu a układem wydechowym oraz jego szczelność. Usterka może być powodowana także nieprawidłowym działaniem sterownika układu. Usterka możliwa również, jeśli kontynuowano jazdą z bardzo niskim stanem paliwa w zbiorniku lub do jego wyczerpania.

Coś takiego znalazłem może to o to chodzi :)
  • Poziom 6  
    dzięki wielkie . w aucie zabrakło kilka razy paliwa i jeśli teraz skasuje błędy to może coś dać ? Jeśli to nic nie pomoże to błędy znów się pojawią ?
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Przynajmniej spawdź miernikiem napięcie na czarnym przewodzie sondy podczas pracy tak około. 3000obr/min. czy oscyluje 0,2-0,8V czy ew. stoi to na ile. Lub podjedź do stacji obsługi i za 20 dychy sprawdź spaliny .
  • Poziom 6  
    oscyluje w tym przedziale co podałeś. Wiesz jak skasować mu błędy?
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Kasujesz odłączając klemę.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    andrzej20001 napisał:
    Kasujesz odłączając klemę.

Ale na dłużej - bo minuta nie wystarczy.
    Później komputer wraca na "startowe" ustawienia i dopasowuje się do silnika (do dogrzania).