Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia 100 a słuchawki Panasonic RP-TCA430

04 Kwi 2014 08:53 3783 9
  • Poziom 6  
    Witam serdecznie.
    Od kilku dni próbuję podłączyć zestaw słuchawkowy Panasonic RP-TCA430 (jedna słuchawka i mikrofon), do telefonu Nokia 100. Telefon ma gniazdo 3,50 mm, słuchawki mają wtyk 2,5 mm - próbowałem każdej możliwej przejściówki i jedynym efektem jest działająca słuchawka bez mikrofonu.
    Słuchawki testowałem na telefonie stacjonarnym z gniazdem 2,5 mm i wszystko działało.
    Jest może ktoś z Wrocławia kto podejmie się zrobieniem działającej przejściówki bądź osoba znająca rozwiązanie tego problemu ?
    Pozdrawiam
  • Poziom 6  
    na wtyku słuchawek mam 4 sekcje, tak jak na zdjęciu - na przejściówce są 3 sekcje
  • Poziom 33  
    To mamy możliwego winowajcę. Musisz poszukać przejściówki na 4 sekcje.
  • Poziom 25  
    Nie pamiętam z którego sposobu lutowania gniazda Nokia korzysta w Nokii 100, ale któreś z tych dwóch. Możesz sobie samemu zrobić przejściówkę.
  • Poziom 6  
    Serdeczne dzięki.

Czy na konstrukcję przejściówki będzie miało wpływ to ,że słuchawki są mono ?
  • Poziom 6  
    Odświeżam temat ponieważ dalej nie doszedłem do żadnego rozwiązania.
    Słuchawki mają wtyk 3 pinowy microjack (wedle mojej wiedzy, masa, słuchawka mono i mikrofon), telefon (prawdopodobnie) ma gniazdo 4 pinowe minijack.
    Próbowałem z 3 i 4 pinową przejściówką ale (na obu wersjach) działa tylko słuchawka.
    Ktoś jest w stanie pomóc ?
  • Poziom 6  
    Ciągle nie udało mi się znaleźć rozwiązania mojego problemu, więc odświeżam temat ponownie, czy jest ktoś w stanie pomóc ?
  • Poziom 6  
    Udało się rozwiązać problem, wszystkim zainteresowanym dziękuje za pomoc.
  • Poziom 8  
    Próbuję podłączyć słuchawkę z mikrofonem sennheiser'a do Nokii n8 Kupiłem adapter z allegro, słuchawka działa, ale mikrofon nie. Polutowałem więc ręcznie gniazda i mikrofon dalej nie działa.

Jakieś rady? może spróbować puścić sygnał z mikrofonu także na nieużywany pin stereo?

-------
    Link do pinów Nokii N8
    Link