Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Passat B5 - Centralny zamek sam się rozbraja i zazbraja

Michoo02 04 Kwi 2014 09:22 1296 2
  • #1 04 Kwi 2014 09:22
    Michoo02
    Poziom 12  

Witam serdecznie. Drodzy forumowicze mam oto owy problem z centralnym zamkiem w passacie b5 2003r. Centralny zamek po zazbrojeniu potrafi się sam zazbroić bądź jak auto stoi to sam się zazbraja. Jutro podłączę paska pod komputer i z czytam mu błędy. Podejrzewam moduł komfortu oraz mikrostyki drzwi (kierowcy choć pewny nie jestem czy tylko te).

Poczytałem trochę na forum ale wszelakie problemy dotyczyły samoczynnego opuszczania się szyb.

Może ktoś już się spotkał z podobnym problemem??

Dzisiaj dopiero będę miał autko więc moje pytanie czy dobrze interpretuję usterkę i idę w dobrym kierunku?

0 2
  • #2 04 Kwi 2014 17:27
    Michoo02
    Poziom 12  

Jestem już po kontakcie z Samochodem. Otóż pogorszyło mu się i to dość ostro. Gdy przyjechałem na miejsce do auta to już z pilota nie idzie go zamknąć ani otworzyć. Mało tego jak wsadzałem kluczyk od strony kierowcy w drzwi i przekręcałem to ryglowały się tylko drzwi kierowcy (mechaniczne) pozostałe i bagażnik bez zmian. Auto reaguje tylko na zamykanie z panelu kierowcy (tam gdzie szyby) po czym odskakuje cyngiel kierowcy (stawiam na uwalony mikrostyk). (reszta drzwi otwiera i zamyka się tak jak przyciski nakazują.

Wyciągnąłem moduł komfortu i poprawiłem zimne luty i zwróciłem sczegółną uwagę na środkowe gniazdo gdzie idzie kostka od centralnego.

Co ciekawe nie mogłem się połączyć przez vag-com z centralnym zamkiem reszta śmigała bez zarzutu.

Dodano po 1 [godziny] 39 [minuty]:

Po wymianie modułu komfortu muszę zapewne programować na nowo kluczyki do auta? Nigdy tego jeszcze nie robiłem...

0
  • #3 05 Kwi 2014 20:49
    Michoo02
    Poziom 12  

Poradziłem już sobie z problemem temat do zamknięcia

0