Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skrzynia bassowa domowej roboty.Jak wykończyć?

Stallker19 04 Kwi 2014 15:12 882 4
  • #1 04 Kwi 2014 15:12
    Stallker19
    Poziom 15  

Witam zrobiłem skrzynie bassową jest to moja pierwsza skrzynia i nie wiem jak ją wykończyć w środku.Mianowicie mam zamiar w środku na łączeniach dać silikon ale czy mógłbym wstawić do środka styropian 20mm jako wygłuszenie i uszczelnienie.Wrzucam parę fotek tylko z zewnątrz skrzynki.Jest to moja pierwsza skrzynia,ja mam tylko 17 lat więc cudów po mnie się spodziewać nie można :)

0 4
  • #2 04 Kwi 2014 20:08
    PawelMajda
    Poziom 14  

Styropian to raczej kiepski pomysł. Lepiej już włóż gąbkę od materaca lub kawałek zbitej filcówki

@ edit

Przyjrzałem się zdjęciom i zastanawiam się, czy liczyłeś w ogóle wymiary tej skrzyni? Bo 'bassreflex' wygląda podejrzanie... Niebassreflexowo

0
  • #3 04 Kwi 2014 20:15
    topnick
    Poziom 7  

Stallker19 napisał:
    Witam zrobiłem skrzynie bassową jest to moja pierwsza skrzynia i nie wiem jak ją wykończyć w środku.Mianowicie mam zamiar w środku na łączeniach dać silikon ale czy mógłbym wstawić do środka styropian 20mm jako wygłuszenie i uszczelnienie.Wrzucam parę fotek tylko z zewnątrz skrzynki.Jest to moja pierwsza skrzynia,ja mam tylko 17 lat więc cudów po mnie się spodziewać nie można :)

W ramach wykończania usuń jedno s. Skrzynia basowa będzie grała lepiej niż bassowa.

Styropian to izolator cieplny a nie materiał pochłaniający energię akustyczną.
    Uszczelnić silikonem możesz, spróbuj też wikolem. Wewnątrz przyklej do ścianek nieco gąbki w ilości sprawdzonej eksperymentalnie.

0
  • #4 04 Kwi 2014 22:38
    398216
    Użytkownik usunął konto  
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo