Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rover / 620 DI - Przybywa oleju w silniku

kataklysm 04 Kwi 2014 16:13 1110 1
  • #1 04 Kwi 2014 16:13
    kataklysm
    Poziom 16  

Auto kupiłem miesiąc temu, po kupnie zauważyłem że oleju w silniku jest ponad stan (było ze 3cm powyżej MAX) Wymieniłem więc olej i zacząłem obserwować codziennie stan oleju. Przez 3 tygodnie poziom się nie podnosił a nawet lekko go ubyło więc myślałem, że problem zniknął. Niestety wczoraj poszedłem sprawdzić poziom oleju i przybyło go jakieś 2-3mm. Uszczelka pod głowicą raczej odpada bo sprawdzałem też poziom płynu i jest on całkowicie niezmienny. Co może być przyczyną takiego zachowania ?

Dodam, że auto nie kopci jedynie ma problem z odpalaniem przy dłuższym postoju (powyżej doby) trzeba kręcić z 5s zanim zaskoczy, wylatuje wtedy jasny dym ale tylko zaraz pod opaleniu podczas jazdy nie kopci. Przy krótszych postojach np 2-3 godziny odpala od "strzała" i nie kopci. Przypuszczam, że powodem tego może być pompa wtryskowa która ma niewielki wyciek więc pompa może się zapowietrza lub świece nie grzeją (nie sprawdzałem jeszcze świec)

Najbardziej przeraża mnie przybywający olej w silniku co należy sprawdzić w takim przypadku ?

Auto to Rover 620 DI 1996r. Pompa wtryskowa sterowana elektronicznie. Przebieg 250 000 (tak wskazuje licznik :) ale być może jest to przebieg na jedno koło)

1 1
  • #2 15 Kwi 2014 21:20
    luzik e34
    Poziom 9  

Jedno pytanie silnik ma pasek czy łańcuszek rozrządu. Bo jeśli ma łańcuch to ropa dostaje się przez ośkę pompy a simering na obudowie i ropa dostaje się do oleju co może znaczyć ciężkim oddaleniem po dłuższym postoju

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo