Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak naprawić wyrwany zatrzask taśmy klawiatury laptopa i naderwane ścieżki

pakeroso 04 Kwi 2014 18:40 6924 4
  • #1 04 Kwi 2014 18:40
    pakeroso
    Poziom 12  

Witam! Przy wyjmowaniu klawiatury uszkodził się docisk taśmy (poglądowe zdjęcie na dole), nie wiedziałem jak naprawić więc podkleiłem go klejem i trzymał, aż do ponownego demontażu. Ponieważ klej dostał się do taśmy, to po jej oderwaniu odkleiły się kawałki 3 ścieżek.
    Poradźcie czy można ten zatrzask jakoś naprawić, a zwłaszcza czy można czymś naprawić odklejone ścieżki, bo w przeciwnym razie czeka mnie kupno nowej klawki z tak błahego powodu.

2 4
  • #2 07 Kwi 2014 17:48
    pakeroso
    Poziom 12  

Pozwolę sobie jeszcze podbić temat, umieszczając fotografię uszkodzonej taśmy. Jak widać uszkodzone są 2 pady i na pewno da się to jakoś naprawić

Dziś zakupiłem lakier grafitowy do naprawy uszkodzonych ścieżek, ale to w ogóle prądu nie przewodzi, więc nie wiem w jakim celu produkuje się coś takiego.

1
  • #5 09 Kwi 2014 00:07
    pakeroso
    Poziom 12  

Ok, zrobiłem i działa. Nie będę opisywał jak, bo to totalna rzeźba i po kolejnym otwarciu laptopa będzie pewnie trzeba wymienić i gniazdo i klawiaturę ;)

A posłużyłem się lakierem PULSAR Volt za 20 kilka zł, gdyż Technicqlla nie mogłem dostać. Nawet daje radę, po nałożeniu kilku warstw buzzer miernika piszczał pokazując normalne przejście.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo