Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak naprawić wyrwany zatrzask taśmy klawiatury laptopa i naderwane ścieżki

pakeroso 04 Kwi 2014 18:40 10377 4
 • #1 04 Kwi 2014 18:40
  pakeroso
  Poziom 12  

  Witam! Przy wyjmowaniu klawiatury uszkodził się docisk taśmy (poglądowe zdjęcie na dole), nie wiedziałem jak naprawić więc podkleiłem go klejem i trzymał, aż do ponownego demontażu. Ponieważ klej dostał się do taśmy, to po jej oderwaniu odkleiły się kawałki 3 ścieżek.
  Poradźcie czy można ten zatrzask jakoś naprawić, a zwłaszcza czy można czymś naprawić odklejone ścieżki, bo w przeciwnym razie czeka mnie kupno nowej klawki z tak błahego powodu.  Jak naprawić wyrwany zatrzask taśmy klawiatury laptopa i naderwane ścieżki

  2 4
 • #2 07 Kwi 2014 17:48
  pakeroso
  Poziom 12  

  Pozwolę sobie jeszcze podbić temat, umieszczając fotografię uszkodzonej taśmy. Jak widać uszkodzone są 2 pady i na pewno da się to jakoś naprawić

  Jak naprawić wyrwany zatrzask taśmy klawiatury laptopa i naderwane ścieżki

  Dziś zakupiłem lakier grafitowy do naprawy uszkodzonych ścieżek, ale to w ogóle prądu nie przewodzi, więc nie wiem w jakim celu produkuje się coś takiego.

  2
 • #5 09 Kwi 2014 00:07
  pakeroso
  Poziom 12  

  Ok, zrobiłem i działa. Nie będę opisywał jak, bo to totalna rzeźba i po kolejnym otwarciu laptopa będzie pewnie trzeba wymienić i gniazdo i klawiaturę ;)

  A posłużyłem się lakierem PULSAR Volt za 20 kilka zł, gdyż Technicqlla nie mogłem dostać. Nawet daje radę, po nałożeniu kilku warstw buzzer miernika piszczał pokazując normalne przejście.

  0