Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak naprawić wyrwany zatrzask taśmy klawiatury laptopa i naderwane ścieżki

04 Apr 2014 18:40 17238 4
  • Level 12  
    Witam! Przy wyjmowaniu klawiatury uszkodził się docisk taśmy (poglądowe zdjęcie na dole), nie wiedziałem jak naprawić więc podkleiłem go klejem i trzymał, aż do ponownego demontażu. Ponieważ klej dostał się do taśmy, to po jej oderwaniu odkleiły się kawałki 3 ścieżek.
    Poradźcie czy można ten zatrzask jakoś naprawić, a zwłaszcza czy można czymś naprawić odklejone ścieżki, bo w przeciwnym razie czeka mnie kupno nowej klawki z tak błahego powodu.

• Level 12  
    Pozwolę sobie jeszcze podbić temat, umieszczając fotografię uszkodzonej taśmy. Jak widać uszkodzone są 2 pady i na pewno da się to jakoś naprawić

Dziś zakupiłem lakier grafitowy do naprawy uszkodzonych ścieżek, ale to w ogóle prądu nie przewodzi, więc nie wiem w jakim celu produkuje się coś takiego.
  • Level 12  
    Ok, zrobiłem i działa. Nie będę opisywał jak, bo to totalna rzeźba i po kolejnym otwarciu laptopa będzie pewnie trzeba wymienić i gniazdo i klawiaturę ;)

A posłużyłem się lakierem PULSAR Volt za 20 kilka zł, gdyż Technicqlla nie mogłem dostać. Nawet daje radę, po nałożeniu kilku warstw buzzer miernika piszczał pokazując normalne przejście.