Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Kupię] Brother lub Epson + CISS proszę o opinie

ak6 04 Kwi 2014 19:01 2853 11
  • #1 04 Kwi 2014 19:01
    ak6
    Poziom 29  

Witam,
    Stoję przed wyborem kolejnego urządzenia wielofunkcyjnego do użytku domowego. Około 30-50 stron miesięcznie.
    WiFi lub ostatecznie LAN (samo USB to za mało)
    Co do skanera to jedyny wymóg jaki mam to kopiowanie dokumentów bez włączania komputera. Ale teraz to już chyba nie ma inaczej :)
    Koszt około 600 zł. Jeśli będzie warto to mogę trochę dorzucić.

Od kilku ładnych lat używałem Brothera DCP 560CN z zamiennikami. Miała bardzo fajną opcję - włączała się raz na dobę w celu przeczyszczenia głowicy. Można było nie drukować przez dłuższy czas i nie było problemu z zasychaniem dysz. Niestety w końcu trafiłem na jakiś szajs i niebieski tusz wylał w drukarce. Nie mam zamiaru jej reanimować. Zdążyła już dawno się zwrócić. :)
    Swoją drogą w ostatnim czasie pojawiło się masę zamienników marnej jakości. Trudno już w tej chwili trafić na tusze np BRO. Wielu sprzedających pokazuje je na zdjęciach a przysyłają jakiś szit.

Chcę kupić coś z systemem CISS. Zastanawiam się nad jakimś Epsonem z zintegrowanym firmowo systemem lub Brotherem z dokupionym. Drukarka stoi w takim miejscu, że nie przeszkadzają mi generalnie wystające pojemniki z drukarki. Widziałem na alledrogo CISS do Brotherów za 45 zł i za ponad 300 zł. Straszna różnica. Dlaczego? Który wybrać?
    Niestety zatrzymałem się na etapie drukarki DCP 560CN i nie wiem jak w tej chwili wygląda sprawa chipów i problemów z tym związanych, oraz nie wiem jak jest z dostępnością dobrych jakościowo tuszów w butelkach (nie koniecznie oryginalnych).

Bardzo proszę o pomoc w podjęciu decyzji. Proszę, jeśli to możliwe o podanie konkretnych modeli i na co mam zwrócić uwagę.

0 11
  • #2 04 Kwi 2014 19:24
    internick
    Poziom 33  

Ostatnio też stałem przed wyborem zakupu urządzenia wielofunkcyjnego: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2731045-0.html

Na Tablicy za 260 zł kupiłem DCP-J315W z gwarancją do września bieżącego roku.

Jeszcze nie wstawiałem "swoich" tuszy, ale ActiveJet AB-985 jest jeszcze dużo w sieci.

0
  • #3 04 Kwi 2014 21:52
    foxxer672
    Poziom 23  

Polecam Brother DCP-J140W. Sam posiadam już rok i jestem zadowolony :D
    Co do tuszu, to jako zamiennik polecam ActiveJet.
    Drukarka włącza się co 2 dni i czyści automatycznie głowicę (oczywiście ciężko cokolwiek zauważyć, bo robi to dosyć cicho). Jedna z szybszych drukarek. Skaner oczywiście jest, możliwość ustawienia jakości skanowania, pełne sterowanie z komputera jak i z menu drukarki.

Specyfikacja:
    ------------------
    J140W - prosta, głównie do dokumentów i zdjęć [Skan i druk]
    Link
    ------------------
    J315W - więcej funkcji, głównie do zdjęć i dokumentów [Skan i druk]
    Link
    ------------------
    Tak naprawdę drukarki te różnią się tylko ilością funkcji i tym, że w J140W jest jednoliniowy wyświetlacz.
    \
    Pozdrawiam,
    Janek

Dodano po 25 [minuty]:

J140W
    Prędkość druku/kopiowania - czerń [str/min] - 22
    Prędkość druku/kopiowania - kolor [str/min] - 20
    --
    J315W
    Prędkość druku - czerń [str/min] - 35
    Prędkość druku - kolor [str/min] - 28

Dodano po 8 [minuty]:

Co do CISS - wydać musisz wydać kupę kasy, żeby nie zapchać sobie głowicy - zamienniki niskiej jakości zazwyczaj psują głowice.

0
  • #4 05 Kwi 2014 07:50
    ak6
    Poziom 29  

pioruowski998987654321 napisał:
    Co do CISS - wydać musisz wydać kupę kasy, żeby nie zapchać sobie głowicy - zamienniki niskiej jakości zazwyczaj psują głowice.

No tak, to tak jak z wkładami, które się pakuje do środka.
    Ale podobno jest to bardzo wydajne i tanie w eksploatacji. Jak to z tym jest? Jak wygląda sprawa cen i jakości tuszy w butelkach?
    I jak to jest z tymi chipami?

A co sądzicie o drukarkach Epson z dołączonym CISSem firmowo, np Epson L355

Prawdopodobnie kupię kolejnego Brothera.
    Zdecydowałem już jakie parametry będę brał pod uwagę:
    1. Format A4 (A3 nie potrzebuję i jest za duża)
    2. Duplex
    3. Tusze bez chipów z dostępem do zamienników.
    4. Wifi (lan mile widziany ale niekonieczny)
    Z CISSem jeszcze się zastanowię. Zawsze będzie można go dokupić i zamontować.

Znalazłem w sieci tylko jeden model dostępny jeszcze obecnie, spełniający te kryteria. BROTHER DCP-J725DW
    Czy rzeczywiście pozostaje mi tylko on, czy może słabo szukałem? Przekracza nieco mój budżet.
    A.. i nie interesuje mnie egzemplarz używany. Tylko nowy z fakturą.

0
  • #6 07 Kwi 2014 17:17
    beamer.kun
    Poziom 18  

Życzę powodzenia w szukaniu J140W, model już od pewnego czasu wycofany ze sprzedaży, jak chyba każdy na kardriże LC-985BK. Obecnie królują nowe modele, z chipami zliczającymi ilość zużytego tuszu.

0
  • #8 17 Cze 2014 12:43
    Qwertykloper
    Poziom 9  

Podbijam temat. Sam również zastanawiam się nad kupnem czegoś bardzo taniego w eksploatacji, a jednocześnie czegoś, co nie rozleci się po roku ani dwóch latach. Interesują mnie wasz opinie na temat awaryjności Epsonów z systemami CISS robionymi fabrycznie (np. L300). Oryginały są tak tanie i wydajne, że wydają się bezkonkurencyjne w stosunku do Brothera. Przykład: za 70ml oryginału płacimy 27 zł, które starcza na co najmniej 4000 stron. To taniej niż moje 20 wkładów do starego brothera dcp 115c po 2 złote. A taka sama wydajność.

0
  • #9 17 Cze 2014 15:35
    Qbutnik
    Poziom 11  

ak6 napisał:
    J140W został zastąpiony bodajże przez J132W. Ale one są bez dupleksu.
    Zdecydowałem już, że kupię DCP-J725DW.

Proszę jeszcze raz o opinie systemu CISS.
    Zastanawiam się nad zakupem czegoś takiego: http://allegro.pl/brother-wieczne-kartridze-lc1220-lc1240-j525w-j725-i4130285274.html plus tusze ActiveJet URB-250 w butelkach. Czy to dobry pomysł?

Mam nadzieję że nie za późno. ;)

Mam Brothera J515W (już mój drugi "braciszek", wcześniej MFC-5460CN, dzielnie jechał na zamiennikach Active Jet dopóki napęd rolek nie padł...), w nim podobne kartridże, tyle że krótsze, wersja "pod klapkę".

Kupiłem (akurat w PM Sonet, więc o ProInku się nie wypowiem) w zestawie z tuszami, razem 70pln plus wysyłka za 4 kartridże, 300cc tuszu czarnego i po 100cc z każdego koloru. Plus typowe akcesoria jak strzykawki itp.

Jak na razie (kupiłem gdzieś tak rok temu) działa jak złoto, drukuję znacznie więcej niż myślałem że będę drukował, i zapomniałem co to druk w trybie oszczędzania tuszu... ;)

Nawet fotki (wiadomo, oprofilowany Epson 6-tuszowy toto nie jest) na "domowe" potrzeby wychodzą (błyszczący papier foto OEMowy, to samo źródło) całkiem przyzwoicie, jedyny problem to że Brotherowi "nie smakują" większe gramatury w A4, trzeba poniżej 200g/m2 używać, albo mniejsze rozmiary brać (10x15 ok).

Dodano po 6 [minuty]:

Qwertykloper napisał:
    Podbijam temat. Sam również zastanawiam się nad kupnem czegoś bardzo taniego w eksploatacji, a jednocześnie czegoś, co nie rozleci się po roku ani dwóch latach. Interesują mnie wasz opinie na temat awaryjności Epsonów z systemami CISS robionymi fabrycznie (np. L300). Oryginały są tak tanie i wydajne, że wydają się bezkonkurencyjne w stosunku do Brothera. Przykład: za 70ml oryginału płacimy 27 zł, które starcza na co najmniej 4000 stron. To taniej niż moje 20 wkładów do starego brothera dcp 115c po 2 złote. A taka sama wydajność.

Hmmm, co do jakości (szczególnie jeśli chcesz foto drukować), oryginalny Epson z pewnością będzie lepszy.

Ale co do wydajności i cen... 4 x 27 = 108 pln.

A za ciut więcej niż 1/3 tej kwoty, tzn. 35 pln, masz taki oto zestaw:

http://www.tusze.info/brother-zestaw-300ml-czarny3x100ml-koloryakc-p-96171.html

Czarnego ponad 4 x więcej, każdego koloru prawie o połowę więcej. Sam na takich tuszach drukuję, jest więcej niż OK.

0
  • #10 18 Cze 2014 12:51
    ak6
    Poziom 29  

Qbutnik napisał:
    Mam Brothera J515W (już mój drugi "braciszek", wcześniej MFC-5460CN, dzielnie jechał na zamiennikach Active Jet dopóki napęd rolek nie padł...), w nim podobne kartridże, tyle że krótsze, wersja "pod klapkę".

Kupiłem (akurat w PM Sonet, więc o ProInku się nie wypowiem) w zestawie z tuszami, razem 70pln plus wysyłka za 4 kartridże, 300cc tuszu czarnego i po 100cc z każdego koloru. Plus typowe akcesoria jak strzykawki itp.

Jak na razie (kupiłem gdzieś tak rok temu) działa jak złoto, drukuję znacznie więcej niż myślałem że będę drukował, i zapomniałem co to druk w trybie oszczędzania tuszu... :wink:

Nawet fotki (wiadomo, oprofilowany Epson 6-tuszowy toto nie jest) na "domowe" potrzeby wychodzą (błyszczący papier foto OEMowy, to samo źródło) całkiem przyzwoicie, jedyny problem to że Brotherowi "nie smakują" większe gramatury w A4, trzeba poniżej 200g/m2 używać, albo mniejsze rozmiary brać (10x15 ok).

Jeszcze nie za późno :)
    Dziękuję za opinie.

0
  • #11 18 Cze 2014 14:27
    Qbutnik
    Poziom 11  

ak6 napisał:

Jeszcze nie za późno :)
    Dziękuję za opinie.

Ależ proszę, mam nadzieję że się przyda.
    ;)

0
  • #12 10 Lis 2016 22:21
    ak6
    Poziom 29  

Zakupiona została DCP-J725DW
    Dzięki

0