Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Trafo TS 4/40- jak podłączyc ??

Patryk L 09 Apr 2005 18:51 2688 9
    Patryk L

Level 16  
    witam ! mam malutkim problemik kupiłem sobie trafo i nie wiem jak podłączyć je do 230V:/ trafko to TS 4/40. Sieć podłącza się do 4 nóżek (5-8) tylko jak ?? jak mniemam mam połączyć dwie środkowe i do zew podpiąć 230V ( coś podobnego jest w zasilaniu wzmaka unitra ws-442 )

Pozdrawiam Patryk L
    jagrx
    Level 21  
    Uzwojenie 230 V jest o wiekszej rezystancji od uzwojenia wtornego (dla trafo obnizajacego )-wystarczy wziasc METEX lub omomierz .
    Patryk L

Level 16  
    az taki glupi to nie jestem wiem gdzie podlaczyc tylko nie wiem ktore bo sa 4 wyprowadzenia na 230V tylko jak je teraz podłaczyć ??
    WojtasJD
    VIP Meritorious for electroda.pl
    TS-4/40 -> http://www.indel.pl/a_2.htm

karta kat. obudowy -> http://www.indel.pl/downlo/42_1.zip

do wszystkich wyprowadzen (5,6,7,8) idą druciki ?
    Jesli tak prawdopodobnie trzeba bedzie polaczyc 6 i 7 a do 5 i 8 - zasilanie
    (najlepiej sprawdz omomierzem 'przejscia' miedzy koncowkami 5,6,7,8 - wszystkie kombinacje; trzeba by jeszcze po polaczeniu sprawdzic czy uzwojenia sa polaczone zgodnie)
    Patryk L

Level 16  
    no wiec 5,6 oraz 7,8 są ze sobą połączone ( jak już wspomniałem podobnie jest chyba w trafie od wzmacniacza unitry jest jakby podwójne pierwotne i łączy się je szeregowo ) czyli ok połącze 6,7 a 5,8 do 230V:) oby sie nie spaliło :P

Pozdrawiam Patryk L
    WojtasJD
    zgadza sie - pewnie masz na mysli TS-120/13.
    Transformatory mogace chodzic z ~220 jak i ~110V - jak 220V -> laczysz szeregowo zgodnie uzwojenia.
    Po polaczeniu koncowek 6,7 podlacz trafko szeregowo z zarowka, jak zarowka jasno zaswieci to strumienie wytwarzane przez oba uzwojenia w rdzeniu sie znosza i trzeba zmienic polaczenie.
    Patryk L

Level 16  
    żarówka 40W wystarczy ??
    WojtasJD
    metoda z zarowka jest dobra dla wiekszych traf (jak te od WS442) - daj najlepiej jeszcze szeregowo amperomierz pradu zmiennego, sprobuj najpierw z ta 40W.
    Patryk L

Level 16  
    zwarłem 6,7 podpiąłem z żarówką i się nie zaświeciła ale napiecie na wtórnym było:) więc all działa:) tylko mam jedno "ale" trafo ma niby 8,5V ale po zmierzeniu miernikiem mam 10V ?

Pozdrawiam Patryk L
  • Helpful post
    WojtasJD
    ok , pociągnij z wtornego 0.5A i wtedy zmierz napiecie - w stanie jalowym moze byc wiecej