Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kupno laptopa do 2500zł 17.

04 Kwi 2014 20:11 1086 7
  • Poziom 2  
    Witam wszystkich :)
    Planuję zakup laptopa do 2500zł i proszę o porady który wybrać.
    Laptop 17 cali.Z systemem.Główne przeznaczenie to internet,muzyka,filmy,gry raczej przeglądarkowe(z portali NK,Facebook) lub inne mniej wymagające niż najnowsze tytuły(choć może jakaś dedykowana karta by się przydała). Zależy mi na fajnej kulturze pracy(głośność/temperatury-będzie użytkowany po kilka godz.dziennie) i dobrym wykonaniu jak na ten budżet.Zależy mi też na dobrym serwisie gdyby (odpukać) coś było nie tak.
    Przeszukałam trochę internet i wybrałam (przykładowo) takie propozycje:

HP Pavilion 17
    Radeon HD 8670M ,, i5-3230M,,4GB Ram,,1TB dysk,, Win 8,, Błysk HD+…
    --
    Acer V3-771G
    GeForce GT 630M,, i5-3210M,, 4GB Ram,, 500GB dysk,, Win 8,, Matowa FHD…
    --
    Lenoro G700
    GeForce 720M,, i3-4000M lub i5-3230M,, 4GB Ram,, 1TB dysk,, W8,, Błysk HD+…
    --
    Lenoro G710
    GeForce GT 720M,, i5-4200M,, 4BG Ram,, 1TB dysk,, Win 8,, Błysk HD+…
    --
    Lenoro G780
    GeForce GT 635M,, i5-3230M,, 4GB Ram,, 1TB dysk,, Win 8,, Błysk HD…
    --
    Lenoro Z710
    GeForce GT745M,, i3-4000M,, 4GB Ram,, 1TB dysk,, Win 8,, Błysk HD+…
    --
    Asus X75VB
    GeForce GT740M,, i3-3120M,, 4GB Ram,, 500GB dysk,, Win 8,, Błysk HD+…

Na pierwszą myśl wysuwa mi się ten Acer lub Lenovo.Do firmy Asus mam jednak lekkie uprzedzenia...

Pozdrawiam :)
  • Poziom 20  
    Dobra lista ale skoro zależy Ci na jakości wykonania to brakuje tutaj jeszcze HP ProBook z i3
    solidnie wykonany laptop z aluminowa obudową, jest to seria biznesowa HP. Już z dedykowana grafiką, do gier przeglądarkowych zbędna ale jeżeli wspominasz jeszcze o jakichś innych to przyda się dedykowany układ graficzny. Do tego matowa matryca
  • Poziom 2  
    Bobi_ bardzo dobra propozycja tylko wszędzie gdzie patrzyłam za tym laptopem zauważyłam,że jest gwarancja 12 miesięcy co by go dyskwalifikowało niestety.
  • Poziom 15  
    kupiłem ostatnio tego asusa no i dobrze się spisuje. jest naprawde cichy, nawet pod obciążeniem mało hałasu wydaje. Bateria 2h trzyma. Co do temperatur, chwilowo go pożyczyłem ale spód pod obciążeniem jest zimny lub trzyma temp pokojową. Sam się ździwiłem. Jedyną wadą jest trochę źle wykonana zabudowa matrycy. Przyciskając obudowe ekranu się ugina, taki laptop moim zdaniem wymaga trochę większej uwagi.
  • Poziom 43  
    Z710 zdecydowanie z podanej listy. Najnowszy CPU i wydajna grafika + kilka bajerów jak podświetlenie klawiszy, łatwy dostęp do podzespołów (wymiana/czyszczenie), poza tym cicha praca i nie grzeje się przez co będzie "chłodny w dotyku". Szkoda tylko że nie wrzucili mu matowej matrycy.
  • Poziom 2  
    Czyli biorąc pod uwagę wymienionego tu HP,Lenovo i Asusa którego byście polecili mając na uwadze awaryjność i funkcjonalność serwisu(rzetelność/szybkość)?
  • Poziom 43  
    Jeśli liczysz na dobry serwis to jedynie HP ale tylko przy modelach Probook, ewentualnie Acer/Lenovo.
  • Poziom 2  
    Dziękuję bardzo za odpowiedzi i porady :) Pozdrawiam