Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Thalia-dźwięk i huk... :(

DJ_Czyżyk 09 Kwi 2005 18:56 5107 22
  • #1 09 Kwi 2005 18:56
    DJ_Czyżyk
    Poziom 18  

Witam!
    Czy ktoś z Was ma może jakieś doświadczenia związane z "nagłaśnianiem"(może za dużo powiedziane...), Renault Thalii???
    Bo prawie rok mam radio z CD JVC-a 4x40W i w drzwiach z przodu 2drożne Magnaty CarFit 132 (13cm, 35/70W).
    No w sumie jak dla mnie ładnie, ale nie jestem zadowolony...
    Po pierwsze mam problem - czy ten model z natury jest taki głośny w środku, czy u mnie czegoś Turcy nie założyli???!!!??? Bo silnik super, na postoju wogóle nie wiadomo, że pracuje. Chodzi mi o szum powietrza lub kół, lub jednego i drugiego. Jak jade tym na trasie z prędkością 90-130km/h to mnie na gorszym asfalcie szlag trafia! Na gładkim tez niewiele lepiej. A i z okien jakoś qrcze szumi... Ja nie wiem.
    Jak ktoś siedzi z tyłu to i w mieście przy 60-70km/h nie słyszy muzy, a na trasie z przodu tez trzeba głośno już dawać (te głośniki są małe i aż tak dużo nie mogą, ale jakościowo uważam że sie marnuja w tym samochodzie :( )I w sumie się robi przy stówie po prostu męczący po jakiś 15 minutach hałas. Muza to w sumie słychać średnie i soprany, basy zupełnie znikają i wogóle nieprzyjemnie.
    Na koniec powiem, że w sumie wiem, że w nowej Corolli :) jest znacznie przyjemniej i lepsze wyciszenie, a tak to z niczym nie porównywałem... Może ja jestem zbyt wymagający, ale w sumie Thalia 2004 to dość dobry samochodzik, a tu szkoda pakować lepsze radio do niego... A planowałem dać głośniki 13cm na tył jeszcze i byłoby tak fajnie... ;(
    Sory, może trochę dziwny ten post, ale nie wiem do kogo się zwrócić o poradę w tekiej dziwnej sprawie...
    Pozdrawiam, Andrzej.

0 22
  • Sklep HeluKabel
  • Pomocny post
    #2 10 Kwi 2005 11:44
    CAMARENA
    Poziom 23  

ja klientowi włożyłem szesnastki w półkę i dało to całkiem przyjemny efekt
    ale polecałbym włożyć elipsy
    thaila ma duży bagażnik dzięki czemu fajnie brzmią basy

0
  • #3 10 Kwi 2005 12:58
    DJ_Czyżyk
    Poziom 18  

A jeździłeś może tym samochodem? Bo mnie stykną nawet 13cm, pal licho, ale wqurza mnie że jest jakoś głośno, wiatr słychać i opony i sam nie wiem co...
    A tak apropo, jak zamontować tam coś innego, niż 13??? Dodam, że nie moge przerabiać zbyt wiele, bo to auto mojego Ojca i pozatym jest na gwarancji.
    Ale głównie z ciekawości się zapytuje :)
    Pozdrawiam! (i liczę na więcej odpowiedzi!)

0
  • #4 10 Kwi 2005 14:52
    CAMARENA
    Poziom 23  

jeśli masz zimowe opony to będzie głośniej na asfalcie
    no i thalia no nie mercedes S klasy więc....;)
    i na dodatek turcy je składali;)
    sprawdź czy drzwi dobrze przylegają do uszczelek(być może poluzowały się rygle w słypkach i drzwi odstają)

0
  • Sklep HeluKabel
  • Pomocny post
    #5 10 Kwi 2005 15:11
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

Z tyłu spokojniutko wchodzą 16. I dam ci jajefajny przepis jak je zamontować.
    1. Odrywasz od strony bagażnika ten filc z pólki.
    2. Zaznaczasz pisakiem jak wypadają otwory.
    3. Demontujesz półkę i wycinasz otwory ale większe.
    4. UWAGA! TO POWINIEN BYĆ PUNKT 0! Idziesz do sklepu z częściami do volkswagena (tak, tak) i kupujesz maskownice do głośników do drzwi do vw passata w potrzebnym kolorze (w passatac ja nie było głośników to maskownica była plastikową atrapą bez dziurek - więc maskownice są w sprzedaży).
    5. Wycinasz w półce otwór tak by nakryła go maskownica z vw i 6 otworów, tak by przepchnąć te bolce z maskownicy.
    6. Montujesz maskownice i ropłaszczasz te bolce lutownicą.
    7. Głośniki przykręcasz od góry do blachy.
    Z wyrwanego wcześniej filcu robisz dystanse tak by półka nie uderzała w głośnik. Zakładasz półkę z wtopionymi maskownicami.
    Wygląda to super profesjonalnie.
    O wiele lepiej niż maskownice z głośników. Zrobilem tak ileś thalii.

0
  • #6 10 Kwi 2005 19:22
    DJ_Czyżyk
    Poziom 18  

Qrcze, Błażej, dzięki wielkie, ale wiesz, sorx, ale nie do końca jest ten "przepis" dla mnie jasny... :(
    "1. Odrywasz od strony bagażnika ten filc z pólki." - tam od kufra to tylko dziury w blasze są...
    "3. Demontujesz półkę[...]" - to coś blaszane, czy szmaciane???
    "Z wyrwanego wcześniej filcu robisz dystanse tak by półka nie uderzała w głośnik" - ???......
    Ale wiesz co, ja chyba raczej dam 13cm, bo to z dużo roboty... Z reszta może się jakoś da 16 i zwykłe maskownuce czarne, kosztują za parę 10zeta w sklepie u mnie samochodwym...
    A montowałeś może zwykłe 13 tam??? Bo ja myśle, że się da bez ruszania tego dywanika całego, wyciąć tylko otwory w tym od góry i tam gdzię są te uszy do mocowania głośnika (13 zwykle takie mają) zostawić dywanik i głośnik do blachy, potem standardowe maskowanie.
    Apropo tych drzwi to ciekawe nawet...hmm...
    Bo mnie to denerwuje, a wszędzie mówią, że Clio to wzorowo w swej klasie wygłuszone autko... No i Thalia też, że jest dobra, z resztą Clio+"plecak"=Thalia... :)

0
  • #7 10 Kwi 2005 19:50
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

Niestety thalia nie ma wiele wspólnego z jakością clio. Turcy robia to auto po swojemu. Chocby wiązka kabli idąca czasem w poprzek głośnika w drziwach.
    Co do tyłu. to blachy maja otwór na 16 i do nich, a nie do tej materaiłowej półki radzę przykręcić głośniki. Dystanse: wycinasz z tego filcu kawałki i oklejasz wokół otworu w materiale tak, by nie opadało to na głośnik. Demontujesz półkę. możesz tą blaszaną częśc. Ale będziesz potrzebował jakieś nożyce do blachy, flexe i palnik :) Ta część jest fragmentem struktury nośnej auta. Wyciągasz ten szmaciany element.
    Jak spojrzysz na niego od dołu od strony bagażnika, prze te dziury właśnie, to jest on podklejony takim filcem, czy czymś sprasowanym. Wyrywasz to, bo nie da się po tym pisać i przesuwa się, co doprowadzić może do błędnego naznaczenia otworów, jak zaznazcysz na tym ich położenie i podczas wyciagania sie to zdeformuje.
    Pamietaj: duży może więcej i jeśli jest miejsce na 16 to wstaw 16. Grają na pewno lepiej niż 13. A robota taka sama. Zreszta 13 wkręcisz tylko do tego dywanika bo otwory są pod 16. nie pamietam dokłądnie ale chyba są nawet dziury na śruby (mogę się mylić - za dużo tych aut sie przewinęło). Jest duże prawdopodobieństwo że nie ma instalacji na tył. Ale w tym aucie jej położenie to przyjemność (możesz kłasć przewody jedną stroną).

0
  • #8 01 Cze 2005 18:40
    Kamilekp
    Poziom 11  

Witam!!

Też posiadam Renault thalia tyle że 2001 rok :)
    Może podziele sie z wami moimi doświadczeniami z CA
    Mam radio Sony CDX-L550V z przodu pod szybą pioneer 10cm z tweeterami, na tyle 13 pioneer,Wzmacnaicz Earthquake Ph 2.3 i sub JBl Gti 1500 chce upchnąć do drzwi hertz 16cm i w te trójkąty przy lusterkach wysokotonówki. Próbował ktoś robić jakieś dystanse do tego modelu thalii?? Wiem że pod tapierką są dziury na 13, ale ja chce miec dobry mid-bass. Z góry thx za odpowiedź

0
  • #9 01 Cze 2005 18:50
    Rademal
    Poziom 20  

Wszystko nie tak!

Z przodu jakis zestawik i maty do wygluszenia auta. 50sztuk to koszt 250zł ale i całe auto wygłuszone do robotyyy

0
  • #10 13 Gru 2006 22:29
    smola_s707
    Poziom 1  

Błażej, napewno tam idą 16 na tył?? Mierzylem te otwory u siebie i średnica "dziury" pod glosnik wynosi 13cm a rozstaw śrub do głośników około 14cm??

0
  • #11 19 Gru 2006 09:31
    Kris196
    Poziom 10  

Witajcie Koledzy!
    Z tym szumem to standard przy 130 myzyka zanika a jeszcze do tego zimówki i nie masz co marzyć o ciszy. Ale nie o tym chciałem, wiecie może jak wymienić twistety w półce rozdzieczej Thalia z 2003?
    Pozdrawiam:D

0
  • #12 19 Gru 2006 10:32
    crazy_88
    Poziom 42  

chodzi ci o glosniki z podszybia czy tweetery?

0
  • #13 19 Gru 2006 14:38
    Maurinius
    Poziom 13  

Ja też mam Thalie i bez problmeu do tylu weszły mi 16... Szum w aucie tak jak kolega pisal pojawia sie w tym aucie przy tej predkosci... Ale ja już sie od tego przyzwyczaiłem a w sumie nawet tego szumu nie slucham tylko muze...

0
  • #14 19 Gru 2006 14:57
    crazy_88
    Poziom 42  

moze zastosuj filtr przeciwzakluceniowy do radia:)

0
  • #15 20 Gru 2006 10:51
    Kris196
    Poziom 10  

crazy_88 napisał:
    chodzi ci o glosniki z podszybia czy tweetery?
    mi chodzi o tweetery:)

0
  • #16 25 Gru 2006 00:45
    lenin10
    Poziom 18  

jak jest tak głośno w tej thalii to wygłusz jej podłogę matami bitumicznymi (drzwi i blachy pod deska rozdzielcza tez), podobno można też używać taśmy dekarskiej (wychodzi dużo taniej)

0
  • #17 25 Gru 2006 10:59
    mar230
    Poziom 13  

Witam mam tahalie 2001 r szumy sa ale bardziej jak sie siedzi na tyle! Glosniki mozna wstawic na 100% 16. Ale mowisz ze nie ma bassu ale na czym chcesz je uzyskac na 13 czy 16. Thalia raczej nie nalezy do malych samochodow tu jest potrzebny jakis sub na zestawach glosnikowych mozesz uzyskac bardziej srednie tony inz niskie. Daruj sobie te glosniki na tyl i daj jakiegos suba !

A i takie pytanko w tahli miejsce na glosniki jest przy przedniej szybie ale na jaki rozmiar ? mam tam stare orginalne nie podlaczone juz glosniki a wstawil bym tam 13 ale nie wiem czy sie da zamontowac czy tam nie ma 10 ??

0
  • #18 28 Gru 2006 07:26
    Kris196
    Poziom 10  

Witam! Właśnie wstawiłem suba FOCALA 30 cm w skrzynie z basrefleksem i wzmacniacz CARPOWER 4X75W. Z przodu miałem gwizdki i w drzwiach 13' głośniki HELIKSA, przewody Audisona i mówię Wam nie słychać juz żadnych szumów nawet przy 130 km/h:), a i jeszcze wygłuszyli mi drzwi. Ma taki wykop, że głowa boli. Bas jest miekki dzięki basrefleksowi a cały przód gra super czysto i słychać dosłownie każdy najmniejszy dzwięk. W radiu wszystko jest ustawione na "0", tzn. bas, treble, loudnes. Ten ostatni używam tylko do cichego słuchania,żadnych głośników w tylnej półce szkoda kasy. Polecam naprawdę, teraz tylko muszę skupić sie na dobrej jakości płyt bo jest różnica i to znaczna pomiędzy mp3 a oryginalną płytą nagraną w audio. Pozdrawiam

Dodano po 1 [minuty]:

A i takie pytanko w tahli miejsce na glosniki jest przy przedniej szybie ale na jaki rozmiar ? mam tam stare orginalne nie podlaczone juz glosniki a wstawil bym tam 13 ale nie wiem czy sie da zamontowac czy tam nie ma 10 ??[/quote]

U mnie w Thali rocznik 2003 pod szybą przednią jest tylko miejsce na wysokotonowe.

0
  • #19 22 Sty 2007 07:01
    Kris196
    Poziom 10  

Witam,
    właśnie pozbyłem sięThali na rzecz Forda Mondeo 2.0 TDCI kombi. Sprzet oczywiście wymontowałem, zostawiając tylko głośniki przednie z tweesterami. I cała zabawa zaczyna się od nowa:), na przód tym razem wstawię Hertz 165 po dodaniu dystansu i przejścia z owala na okrągły. Muszę trochę się finasowo odbić i dopiero się tym zajmę. Pozdrawiam

0
  • Pomocny post
    #20 04 Lut 2007 22:55
    473752
    Użytkownik usunął konto  
  • #21 04 Lut 2007 23:00
    DJ_Czyżyk
    Poziom 18  

No może masz racje, ale nie jest tak źle, trzeba się jakoś przyzwyczajać...
    Na wiosnę zakładam te koaksjalne 13 na tył, a z przodu zestaw odseparowany, 13cm+tweeter :)
    Pozdrawiam!

0
  • #22 04 Lut 2007 23:02
    473752
    Użytkownik usunął konto  
  • #23 04 Lut 2007 23:04
    DJ_Czyżyk
    Poziom 18  

Dzięki!
    Jeszcze musi trochę to poczekać, do wiosny :)
    Pozdro!
    Temat zamykam...

0