Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak obrazu w sygnale z dekodera n

lukas1202 04 Kwi 2014 20:36 2634 8
  • #1 04 Kwi 2014 20:36
    lukas1202
    Poziom 2  

Czesc

Borykam sie z brakiem obrazu z sygnalu dekodera enki.
    Dekoder jest polaczony z tv (plazma) eurozlaczem. Przez bardzo dlugi okres czasu wszystko super hulalo, niestety ostatnio brak jest obrazu. Tzn, ewidentnie sygnal jest, bo moge przegladac menu, ogladac swoje nagrania, vod, itd. Niestety jezeli chodzi o regularna tv to moge tylko przelaczac kanaly i widze menu na dole ekranu, natomiast nie mam dzwieku i obrazu danego programu.
    Co moze byc powodem takiej sytuacji, czy ktos moze pomoc?
    Dodam ze probowalem zmieniac kable, ale nic nie pomoglo. Na hdmi w ogole nie odbieram sygnalu co tez jest dla mnie dziwne.

0 8
  • #2 04 Kwi 2014 20:50
    mihal2002
    Poziom 43  

lukas1202 napisał:
    Co moze byc powodem takiej sytuacji, czy ktos moze pomoc?

Co to za tajemniczy dekoder?
    Przyczyn dużo. Karta aktywna? Reset dekodera zrobiony?
    lukas1202 napisał:
    Na hdmi w ogole nie odbieram sygnalu co tez jest dla mnie dziwne.

Kolego albo HDMI albo euro. Więc przeczytaj instrukcję!

0
  • #3 05 Kwi 2014 07:28
    lukas1202
    Poziom 2  

Dekoder to Turbo recorder z bylej platformty N
    Karta aktywna, reset dekodera zrobiony.
    Jezeli chodzi o kable, podpinalem w rozny sposob, dopisalem tylko ze na hdmi nie dziala.
    W tym momencie mam podpiete na euro. Czasami jak wlaczam tv to mam obraz ale tylko tego kanalu na ktorym wlaczy sie dekoder, po zmianie kanalu obraz znika (czarny ekran), a czasami po uruchomieniu od razu dostaje czarny ekran.
    Nie wiem czy to wina tv, dekodera, czy moze kabli. Bo wczesniej wszystko dzialalo.

0
  • #4 05 Kwi 2014 21:51
    mihal2002
    Poziom 43  

lukas1202 napisał:
    Dekoder to Turbo recorder z bylej platformty N

To za mało!
    Było ich kilka.
    lukas1202 napisał:
    Nie wiem czy to wina tv, dekodera, czy moze kabli. Bo wczesniej wszystko dzialalo.

Jak tego nie wiesz to udaj się do najbliższego APS-u NC+ i tam CI sprawdzą co jest z dekoderem. Dostaniesz także nową ofertę.

0
  • #5 05 Kwi 2014 22:41
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

lukas1202 napisał:

To podłącz pod inny tv.

0
  • #6 06 Kwi 2014 08:57
    michalc11
    Poziom 8  

Witam. Proponuję zresetować dekoder poprzez kombinacje klawiszy na panelu przednim EPG+REC+strzałka w górę. Niestety kasuje zawartość dysku ale po takim resecie dekoder powinien ożyć. W moim przypadku to pomogło. Pozdrawiam

0
  • #7 06 Kwi 2014 13:40
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

michalc11

michalc11 napisał:
    Proponuję zresetować dekoder

lukas1202 napisał:
    reset dekodera zrobiony

0
  • #8 06 Kwi 2014 15:00
    leszekpo59
    Poziom 26  

Witaj. Myślę, że warto by sprawdzić konwerter, bo to aż dziwne, aby żadną drogą do TV sygnał nie docierał. Przy okazji. Na dekoderze masz przycisk RES, który służy do przełączania wyjść z dekodera, czyli HDMI oraz EURO, a także pozostałych dostępnych w dekoderze.Pozdrawiam.

0
  • #9 06 Kwi 2014 16:04
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

leszekpo59 napisał:
    Myślę, że warto by sprawdzić konwerter

Wtedy byłaby na ekranie informacja, ze jest problem z sygnałem i, że trzeba sprawdzić antenę,
    Sygnał z dekodera w samym tv też jest!.
    Skoro Z dekodera, user widzi wszystko, a tylko brak kanałów satelitarnych, że nie ma z nich żadnego obrazu, to jedyne wyjście, to:
    mihal2002 napisał:
    to udaj się do najbliższego APS-u NC+ i tam CI sprawdzą co jest z dekoderem

I to jest najlepsze rozwiązanie,
    bo winny może być sam dekoder, a user rozbierze (niepotrzebnie) całą instalację antenową, szukając (nieistniejącej) usterki w tej instalacji.
    Nie ma co dalej kombinować z podpowiedziami, zwłaszcza, że rozwiązania zostały już podane.
    Dekoder w rękę, umowę, i da APSu.

0