Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kosa powermat - gasnie po otwarciu doplywu powietrza

04 Kwi 2014 22:32 2244 20
  • Poziom 9  
    witam mam problem z kosą spalinową marki powermat jest to chinska kosa kupiona z allegro kosa odpala dosc dobrze i ladnie chodzi z zamknietym doplywie powietrza gdy otworze dopluw powietrza kosa po chwili dlawi się i gasnie wymieniłem w niej cylinder wraz z tlokiem i pierscieniami cylinder był uszkodzony ale po wymianie kosa i tak chodzi tak jak przed naprawą gażnik wyczyszczony spręzarką nie wiem w czym moze jeszcze tkwić problem prosze o pomoc.
  • Poziom 18  
    Membrany gaźnika,profesjonalne mycie gaźnika,,pompka paliwa.A przede wszystkim to sprawdź czy nie poluzowały ci się śruby mocujące gaźnik do cylindra.Te chińskie ustrojstwa tak lubią miec i wtedy problem.Zakładam że świeca dobra i daje iskrę?
  • Poziom 9  
    sruby dokręcone uszczelka miedzy cylindrem a gaznikiem jest dobra iskra tez jest ok czyli pozostaje wymiana membran?
    zauwazylem jeszcze ze jak pompuje tą pompką na dole gaznika to cięzko ma zaciągnąc paliwo ze zbiorniczka i tym drugim wezykiem wraca prawie samo powietrze
  • Poziom 20  
    Przewody paliwowe są ok? Gaźnik może i zapewne będzie przytkany.
  • Poziom 9  
    te węzyki od paliwa też przedmuchiwałem sprężarką
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    gaźnik był regulowany i jak by ta śróbka nie była wkręcona to i tak cały czas gaśnie jak otworze dopływ powietrza juz nie mam sił do tej kosy.
  • Poziom 18  
    Najpierw wymień membrany gaźnika,filtr paliwa w zbiorniku i daj ten nieszczęsny gaźnik do profesjonalnego czyszczenia(myjka ultradźwiękowa).Sprężarką często tylko dopychasz brudy w kanałach.Jak to nie pomoże,odkręć tłumik i przez okienko wydechu obejrzyj jeszcze raz stan tłoka i cylindra.Jak robisz mieszankę,w jakim stosunku?
  • Poziom 9  
    mysle o kupnie całego nowego gaznika,mieszankę robie 1:30 tak jak jest w instrukcji , a stanu tłoka raczej nie ma co oglądac bo jest swiezo załozony nowy razem z cylindrem jeszcze nie dotarty.
  • Poziom 18  
    Jakieś wyjście to jest..w każdym bądź razie przyczyna leży raczej po stronie układu zasilania w paliwo.Odpalałeś kosę podając paliwo bezpośrednio do cylindra,pod świece?
  • Moderator Samochody
    Ja bym się skupił na tym:
    pawbar42 napisał:
    zauwazylem jeszcze ze jak pompuje tą pompką na dole gaznika to cięzko ma zaciągnąc paliwo ze zbiorniczka i tym drugim wezykiem wraca prawie samo powietrze
  • Poziom 9  
    tak, jezeli nie wstrzykne bezposrednio do cylindra benzyny to kosa nie chce odpalic ale jak juz odpali to chodzi na wolnych obrotach dopóki nie otworze dopływu powietrza lub nie dodam gazu wtedy dlawi sie i gasnie.

Dodano po 4 [minuty]:

czasami jeszcze jak zmienie przerwe na swiecy to chodzi troche lepiej ale nie wiele
  • Poziom 18  
    Filtr paliwa i przewody paliwowe.Może zostały odwrotnie podłączone do pompki lub gaźnika?
  • Poziom 9  
    nie,przewody paliwowe są na swoim miejscu
    dziwny przypadek bo niby wszystko jest ok a kosa nie chce chodzić

Dodano po 6 [minuty]:

narazie dziękuje wszystkim za pomoc, zamówiłem już nowy gaźnik,jak już go bedę miał to zamontuje i dam znać czy pomogło.
  • Poziom 18  
    Ok,i oby efekty były dobre.Taniej kupić nowy gaźnik,niż same membrany i czyszczenie gaźnika?
  • Poziom 9  
    jak patrzylem na allegro to membrany 30zł a cały gaźnik 40zł to wole kupic nowy gaźnik
  • Poziom 18  
    No tak.To rozsądne.Przyjrzyj się jednak temu podłączeniu wężyków do paliwa.
  • Poziom 9  
    ale co dokładniej z tymi węzykami?
  • Poziom 18  
    Jeżeli odwróci się sposób ich podlączenia,pompka oczywiście zassa paliwo,ale robi to ciężej.Ma pracować pod lekkim naciskiem.Kosa zaś po przełączeniu do normalnej pracy nie dostaje paliwa,lub dostaje go zbyt mało lub zbyt dużo.
  • Poziom 9  
    wezyki mam dobrze zalozone na 100%
  • Poziom 9  
    udało się,problem rozwiązany!Po wymianie gaźnika na nowy kosa chodzi jak nowa.
    dziękuje wszystkim za pomoc.