Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

FS Lublin Żuk - Położenie bezpieczników

05 Kwi 2014 00:05 3921 7
  • Poziom 16  
    Witam,

posiadam Żuka z '82.
    Model: FS Lublin Żuk A151B.

Gdzie mogę znaleźć całą skrzynkę bezpieczników w tym samochodzie ?
    Napięcie na akumulatorze jest, ale niestety nie dochodzi już do deski rozdzielczej ani do rozrusznika.
  • Poziom 35  
    Masz hebel koło siedzenia. Skrzynki były pod deska rozdzielczą .
  • Poziom 16  
    Hebel się zgadza. A czy skrzynki montowane były we wszystkich modelach? Szczerze powiem, że nie sądziłem ze samochód z 82. może mieć bezpieczniki.
  • Poziom 35  
    Powiem, że nie robiłem Żuka ze 25 lat. Jak niema pod deską to podnieś liczniki.
  • Poziom 16  
    Zaraz się za niego w takim razie zabiorę i dam znać.
  • Poziom 22  
    Ferfeton Bezpiecznik to nie jest wynalazek ostatnich lat :-)
    A w Żuku bezpieczniki są chyba pod maską od strony kierowcy o ile mnie pamięć nie myli. Ale na pewno nie pod licznikiem.
  • Poziom 16  
    Dwie skrzynki bezpieczników znajdują się rzeczywiście zaraz pod deską rozdzielczą :) Dziękuję za pomoc.

Przy okazji bezpieczników pojawił się kolejny problem.
    Do Żuka oprócz podstawowego akumulatora rozruchowego został dołożony drugi akumulator (żelowy 18Ah) na podstawowe Audio i oświetlenie w kabinach.
    Z tego co znalazłem moc alternatora to 44A. Czy w takim wypadku mogę podłączyć dwa akumulatory równolegle i potem do alternatora ?

Zdaję sobie sprawę, że jeden zawsze będzie niedoładowany, aczkolwiek chodzi mi tylko o to, czy będzie to w miarę działać ?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Ferfeton napisał:
    Z tego co znalazłem moc alternatora to 44A.

A może moc akumulatora to 44 litry? Albo kilotony?
    O połączeniu równoległym akumulatorów już było nie raz. Użyj funkcji [Szukaj].