Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Xbox - Jak podłączyć Xboxa bez Toslinka do kina domowego

benmali 05 Kwi 2014 10:01 1068 5
  • #1 05 Kwi 2014 10:01
    benmali
    Poziom 9  

Taki mam problem.
    Mam Xboxa bez wyjścia optycznego - jest tylko HDMI oraz jack 3,5mm z wyjściami analogowymi.
    Xbox podłączony do projektora kablem HDMI.
    Chciałbym podłączyć Xboxa do kina domowego w którym z kolei nie mam wejścia HDMI - mam za to cyfrowe wejscie optyczne i coaxial (oraz oczywiscie wejścia analogowe)
    I teraz pytanie - jak podłączyć ten zestaw aby uzyskać dzwięk 5,1 z Xboxa

0 5
  • #3 05 Kwi 2014 10:31
    benmali
    Poziom 9  

Jakiś taki najnowszy model, jak widać znacznie odchudzony w stosunku do poprzedniej wersji którą testowałem i która Toslinka miala.

Dysk 250 Gb. Kinect
    Ma 3xUSB, HDMI oraz to śmieszne gniazdo 3,5 mm Audio/Video.

Cały pokój zaaranżowałem dziecku pod kątem dźwięku 5,1 a tu taka niespodzianka...

0
  • #4 05 Kwi 2014 13:29
    Polon_us
    Poziom 40  

Rozwiązaniem może być urządzenie które wydziela sygnał audio z sygnału HDMI.

Ma ono wejście i wyjście HDMI - przelot, a dodatkowo wyjścia cyfrowe audio - coax/optyczne i analogowe.

Przykład tych urządzeń:

Amazon

Niemcy -> Link

Anglia -> Link

Być może są do kupienia w Polsce, ale nie szukałem zbyt gorliwie. Choć zakup z Amazon nie powinien był być problemem, o ile te rozwiązanie przypadnie do gustu.
    Osobiście sugerowałbym niemiecki Amazon - wtyczka zasilacza będzie pasowała, czego nie można powiedzieć o wersji angielskiej.

Ta licytacja na polskim ebay wygląda interesująco -> Link

0
  • #5 05 Kwi 2014 20:04
    benmali
    Poziom 9  

Dzieki za informacje - to jest dokładnie to czego szukałem.
    Zastanawiam się jednak nad ekonomiczną stroną tego zagadnienia - za niewiele więcej mógłbym - jak sądze - kupic używkę amplitunera z wejściem HDMI.
    Muszę to jeszcze przemyśleć...

0
  • #6 06 Kwi 2014 01:02
    Polon_us
    Poziom 40  

Przy rozważaniach proszę wziąść pod uwagę głośniki. Jeśli w tej cenie miałby być amplituner z głośnikami to nie ma problemu.

Z kolei, jeżeli w planach byłoby użycie głośników z obecnie posiadanego kina, to przy poszukiwaniu amplitunera trzeba wziąść pod uwagę również parametry dotyczące głośników, które można do niego podłączyć. Muszą one "pasować" do obecnie posiadanych głośników/kolumn.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo