Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Stosowanie tuszu Epsona w drukarce Brother

lubiemango 05 Kwi 2014 11:41 918 2
  • #1 05 Kwi 2014 11:41
    lubiemango
    Poziom 2  

Witam,
    Planuję zakupić nową drukarkę Brother, jednakże ostatnio firma ta zaczęła stosować chipy w materiałach eksploatacyjnych przez co cena tych ostatnich znacznie wzrosła. Jednak wpadłem na pomysł aby kupić wieczne kartridże i zalewać je atramentem w butelkach dedykowanym do Epsona zasilanego CISS(butelki T6641-T6644) ze względu na to, że mam pewność co siedzi w środku.

Mam jednak pewne wątpliwości czy tusze tych producentów nie różnią się na tyle aby uszkodzić głowicę w nowej drukarce? Nie chcę też ryzykować z wkładami za 2 złote.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

0 2
  • #2 05 Kwi 2014 15:56
    Jurtv
    Poziom 19  

Obie drukarki mają głowice piezo, przynajmniej tyle podobieństw. trzeba by jeszcze przeanalizować dokładnie ich budowę, kształt kanalików w dyszach (przekrój) ich wielkość, ciśnienie wytwarzane przez membranę etc. Suma summarum i tak skończy się cała ta intelektualna zabawa tym, że ktoś musi być tym pierwszym który spróbuje tego zestawu. Jeśli nikt się taki nie zjawi, ty nim będziesz. ;)

0
  • #3 06 Kwi 2014 12:22
    lubiemango
    Poziom 2  

W sumie to i tak ludzie leją byle co z baniek i nic się momentalnie nie ulega uszkodzeniu. Gdyby to był sprzęt za 300zł to jeszcze bym przeżył ewentualne uszkodzenia , ale sprzęt jest droższy prawie dwukrotnie, więc strach jest :)

Zobaczymy albo zaryzykuję, albo upoluję jakiś model ze starszymi kartridżami bez czipów.

0