Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Stosowanie tuszu Epsona w drukarce Brother

05 Kwi 2014 11:41 1038 2
 • Poziom 2  
  Witam,
  Planuję zakupić nową drukarkę Brother, jednakże ostatnio firma ta zaczęła stosować chipy w materiałach eksploatacyjnych przez co cena tych ostatnich znacznie wzrosła. Jednak wpadłem na pomysł aby kupić wieczne kartridże i zalewać je atramentem w butelkach dedykowanym do Epsona zasilanego CISS(butelki T6641-T6644) ze względu na to, że mam pewność co siedzi w środku.

  Mam jednak pewne wątpliwości czy tusze tych producentów nie różnią się na tyle aby uszkodzić głowicę w nowej drukarce? Nie chcę też ryzykować z wkładami za 2 złote.

  Z góry dziękuję za odpowiedź.
 • Poziom 19  
  Obie drukarki mają głowice piezo, przynajmniej tyle podobieństw. trzeba by jeszcze przeanalizować dokładnie ich budowę, kształt kanalików w dyszach (przekrój) ich wielkość, ciśnienie wytwarzane przez membranę etc. Suma summarum i tak skończy się cała ta intelektualna zabawa tym, że ktoś musi być tym pierwszym który spróbuje tego zestawu. Jeśli nikt się taki nie zjawi, ty nim będziesz. ;)
 • Poziom 2  
  W sumie to i tak ludzie leją byle co z baniek i nic się momentalnie nie ulega uszkodzeniu. Gdyby to był sprzęt za 300zł to jeszcze bym przeżył ewentualne uszkodzenia , ale sprzęt jest droższy prawie dwukrotnie, więc strach jest :)

  Zobaczymy albo zaryzykuję, albo upoluję jakiś model ze starszymi kartridżami bez czipów.