Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia 6303 Classic - w jaki sposób wgrać nowe oprogramowanie ?

szmendrik 05 Kwi 2014 13:59 9558 22
  • #1 05 Kwi 2014 13:59
    szmendrik
    Poziom 12  

Witam wszystkich forumowiczów.

Od dłuższego czasu borykam się z następującym problemem w moim telefonie : jeśli ktoś wysyła mi sms-a a ja sprawdzam kiedy do mnie doszedł zawsze jest błędna godzina tj. 4 h do tyłu nawet jak z kimś pisze aktualnie to zawsze mi pokazuje,że sms przyszedł dużo, dużo wcześniej. Wkurzyłem się i chciałem przywrócić ustawienia fabryczne no i czekam, czekam nic się nie dzieje. Przywracanie trwało około godziny, telefon chyba się zawiesił więc wyjąłem baterie. Kiedy to zrobiłem i uruchamiam telefon to za każdym razem pokazuje się logo nokia, gra muzyczka, logo plusa po czym jest biały następnie czarny ekran i telefon się wyłącza. Chyba uszkodziłem oprogramowanie bynajmniej tak mi się wydaje. Tutaj mam pytanie do doświadczonych użytkowników czy w domowych warunkach za pomocą jakiegoś programu mógłbym wgrać nowego softa ? Prosiłbym o wskazówki.

0 22
  • #3 06 Kwi 2014 12:53
    szmendrik
    Poziom 12  

mantoch możesz mi podać link do najnowszej i najaktualniejszej wersji Phoenix'a i do najnowszego softu dla mojej nokii 6303 RM-638 bo nie wiem jak mam tego szukać, aby pobrać odpowiednią wersję żeby nie był to jakiś przestarzały program.

0
  • #5 06 Kwi 2014 13:03
    szmendrik
    Poziom 12  

Tzn. po przeczytaniu tematu do którego podałeś mi link jestem w stanie podać Ci tylko informacje jakie znajdują się na naklejce pod baterią telefonu, ponieważ nie moge wpisać tego kodu bo telefon się zbyt szybko wyłącza . . .

Dodano po 5 [minuty]:

Type: RM-638
    Model: 6303ci
    IC: 661U-RM638

0
  • #6 06 Kwi 2014 13:03
    internick
    Poziom 33  

W takim razie czy pod baterią na nalepce jest symbol RM-443 ?

= = - E D i T - = =

Kolejnym razem przywiązuj większą uwagę do sprzętu jaki posiadasz, bo łatwo możesz go uśmiercić.

Nie masz 6303 Classic, lecz 6303i Classic. To duża różnica.

= = - E D i T II - = =

Na pulpicie tworzysz katalog RM-638 i do niego po pobraniu przenosisz wszystkie pliki: http://nokiafirm.com/files-79765.html

0
  • #7 06 Kwi 2014 13:09
    szmendrik
    Poziom 12  

Nie, jest symbol RM -638

Dodano po 2 [minuty]:

Czyli nie moge tym programem wgrać nowego softa?

0
  • #9 06 Kwi 2014 13:19
    szmendrik
    Poziom 12  

Ok dziękuje za pomoc. Jak pojawi się jakiś problem podczas wygrywania to będe się odzywal.

0
  • #11 07 Kwi 2014 09:38
    szmendrik
    Poziom 12  

mantoch mam problem

pobrałem program Phoenix z linku, który mi podałeś
    zainstalowałem w takiej lokalizacji w jakiej mówiłeś
    pobrałem cały soft dla mojej nokii
    cały folder z softem przekopiowałem do folderu Pliki programów x86\Nokia Phoenix\Products (przy czym w nazwie plików usunąłem znaki do RM)
    po włączeniu Phoenixa z zakładki File wybieram Open product znajduje mój tel. RM-638 klikam OK, przechodzę do zakładki Flashing i wybieram Firmware Updating, klikam w trzy kropki w oknie Product code wybieram to co tam jest i klikam OK zaznaczam check boxa dead phone i nie mam opcji Refurbish co źle robie ?

Nokia 6303 Classic - w jaki sposób wgrać nowe oprogramowanie ?

Dodano po 8 [minuty]:

Czy to może być wina kabla bo ja mam kabel od jakiegoś SAMSUNGA

1
  • #12 07 Kwi 2014 10:28
    tino2003
    Admin grupy GSM

szmendrik napisał:
    nie mam opcji Refurbish co źle robie ?

Nie czytasz ze zrozumieniem tego co jest opisane.
    Za chwile temat zostanie zamknięty bo ile razy można opisywać jak wgrać soft po dead usb.

Proponuje wizytę w serwisie bo następne będzie pytanie jak naprawić telefon uszkodzony podczas nieumiejętnej próby wgrania softu.

1
  • #13 07 Kwi 2014 10:43
    szmendrik
    Poziom 12  

tino2003 Ty też kiedyś byłeś laikiem też czegoś nie wiedziałeś. Błędów nie robi ten kto nic nie robi. Pomóż prosze.

0
  • #15 07 Kwi 2014 11:20
    szmendrik
    Poziom 12  

Właśnie problem w tym,że ja cały czas tak robie tak jak Ty mówisz.
    Kurcze ja nie mam dostępu do opcji refurbish
    Ok, poszło dzięki bardzo za wszystkie podpowiedzi. Jestem bardzo wdzięczny na wszystkie porady.

mantoch mam jeszcze jedną starą Nokie, którą też chciałbym reanimować tylko mam jedno pytanie odnośnie softu czy np. jeśli telefon był w plusie to moge wybierać oprogramowanie innych sieci ma to jakieś znaczenie?

0
  • #17 07 Kwi 2014 13:10
    szmendrik
    Poziom 12  

OK tino2003 dzięki bardzo za pomoc.

0
  • #18 07 Kwi 2014 14:49
    krzywaj
    Poziom 25  

Tylko pamiętaj, żeby było wyższe lub równe temu co w telefonie. Przy niższych możesz uwalić telefon.

0
  • #19 11 Kwi 2014 14:22
    szmendrik
    Poziom 12  

Wgrałem tego nowego softa, ale problem z godzina sms-a nadal istnieje.

0
  • #20 11 Kwi 2014 15:32
    krzywaj
    Poziom 25  

Może głupie pytanie, ale czy masz dobrze ustawione strefy czasowe? Z tego co pamiętam -> GMT+1 ?

1
  • #21 12 Kwi 2014 11:07
    szmendrik
    Poziom 12  

właśnie mam dobrze ustawioną

0
  • #22 12 Kwi 2014 11:44
    krzywaj
    Poziom 25  

Ok, to dwie rzeczy. Twoja karta do innego telefonu, inna karta do Twojego. Będziesz wiedział w czym problem - czy telefon ma coś źle ustawione, czy z kartą SIM jest problem

1
  • #23 12 Kwi 2014 18:02
    szmendrik
    Poziom 12  

Ok, spróbuje w ten sposób.

0
  Szukaj w 5mln produktów