Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kosiarka spalinowa, silnik BRIGGS & STRATTON zalewa świecę

05 Kwi 2014 15:49 17430 3
 • Poziom 2  
  Witam, mam problem z odpaleniem kosiarki (nie jestem znawcą, a raczej nic nie wiem na ten temat. Mam 17 lat, ojciec za granicą, więc proszę o dokładniejsze wytłumaczenie na ile to możliwe). Na obudowie jest napisane BRIGGS & STRATTON, ale wydaje mi się ze nie jest to ten silnik, bo obudowa mogła być zmieniana.
  Wydaje mi się ze problem polega na zalewaniu świecy,nie mam pojęcia czemu ją zalewa(iskra jest),membrana tu nie wiem gdzie dokładnie ona jest żeby ja sprawdzić.
  Co do filtru nie wiem czy był czyszczony (wygląda że nie był).
  Zrobiłem zdjęcia, może ktoś zauważy jakiś błąd i to naprawię.

  Kosiarka spalinowa, silnik BRIGGS & STRATTON zalewa świecę Kosiarka spalinowa, silnik BRIGGS & STRATTON zalewa świecę Kosiarka spalinowa, silnik BRIGGS & STRATTON zalewa świecę Kosiarka spalinowa, silnik BRIGGS & STRATTON zalewa świecę \

  @Edit: Majstrowałem i udało mi się ją odpalić, po dźwięku wiem że coś jest nie tak (gaźnik?), jakaś regulacja lub coś podobnego. Dzięki za pomoc.

  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Pomocny post
  Poziom 11  
  Odkręć gaźnik, pod nim jest membrana, to ona jest odpowiedzialna za zalewanie - wymień ją.
 • Pomocny post
  Poziom 27  
  Odkręć gaźnik wraz ze zbiornikiem, czyli od strony głowicy na kluczyk 10 mm (oryginalnie 3/8" ) od prawej strony silnika na kluczyk 13 mm (org 1/2 "). Jak zdejmiesz, oczyść, i te 5 śrub na gwiazdkę które łączą gaźnik ze zbiornikiem odkręć, oczyść długą rurkę, sitko, membranę wymień (koszt 10 zł) paliwo wylej, zalej nowe- świeże. Poskładaj, z uwagą na oring przy rurce ssącej, musi być w gaźniku zabezpieczony białym plastikowym krążkiem.