Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bateria HP DM1 HSTNN-LB3B

05 Kwi 2014 16:16 1230 7
  • Uczeń
    Witajcie!
    Mam problem z baterią. Nie daje prądu do laptopa i nie chce się ladować. Może macie pomysł jak ją ożywić :-) Pozdrawiam.
    Bateria HP DM1 HSTNN-LB3B Bateria HP DM1 HSTNN-LB3B
  • Uczeń
    OK :-)
    Miernik pokazał:
    cell 1 3,64 V
    cell 2 3,65 V
    cell 3 3,71 V
    Czyli mniej wicej jak na fotce 1 w moim popryednim poście :-)

Dodano po 1 [minuty]:

Dla jasności dodam, że pakiet zawiera 6 ogniw typu 18650 zgrupowanych po 2.

Dodano po 3 [minuty]:

Nie rozpinałem każdego ogniwa ... zmierzyłem napięcie na sekcjach .. nie wiem czy zrobiłem dobrze ?
  • Poziom 27  
    Dobrze zmierzyłeś. Jak widać, jedna sekcja ma większe napięcie o ok 70mV od dwóch pozostałych. Sprawdź czy da się wyrównać napięcia na ogniwach. Możesz odłączyć ogniwa od płytki i zbalansować je ładowarką, albo rozpiąć sekcje i złączyć wszystkie 3 sekcje równolegle, naładować do pełna i odstawić na jakiś czas. Później połącz sekcje z powrotem szeregowo, podłącz żarówkę 12V/21W i mierz napięcia sekcji w całym zakresie rozładowania. Dobre ogniwa powinny nie mieć różnic w sekcjach powyżej 50mV.
    Druga sprawa, to sprawdź jaki masz kontroler i czy bezpiecznik jest cały, bo jeśli ten drugi się przepalił to trzeba będzie też kontroler odblokować.
  • Poziom 27  
    Masz kontroler bq20z45, żeby cokolwiek zrobić, trzeba sprawdzić, czy jest standardowe hasło. Możesz to sprawdzić programem be2works w wersji demo i interfejsem i2c. Jeśli jest niestandardowe hasło, samemu nic nie zrobisz.
    Pisałem już wcześniej, sprawdź też bezpiecznik F1.
  • Poziom 38  
    Kontroler zablokowany.
    Zgodnie z parametrem status: 48C0:
    TERMINATE_CHARGE_ALARM
    TERMINATE_DISCHARGE_ALARM
    Czyli wyłączone są mosfety ładowania i rozładowywania.
    Sterownik do zresetowania + ew. wymiana bezpiecznika.
  • Uczeń
    Dolaowalem sekcje i teraz mam 3,71 V na wszystkich. Bezpiecznik omomierzem ma jakieś 7,5 ohma. I co teraz ? Sam nic nie wskuram. Mogę odczepić strownik i wysłać do zresetowania ? Jakie to koszty ? Zal mi wyrzucać tą baterię ... może da się coś zrobić ?