Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kosiarka - za dluga swieca

05 Kwi 2014 17:14 1608 10
  • Poziom 2  
    Witam!
    Mam problem,czysciełem swiece w swoich kosiarkach i przez pomylke wkrecilem zla swiece do kosiarki. Problem w tym ze byla za dluga i jak probowałem odpalic to chyba tłok w nia uderzyl. Nie znam sie na tym ale jak wykrecilem swiece to jest zagieta. Czy uszkodzilem tłok?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 43  
    szymon0000 napisał:
    Czy uszkodzilem tłok?

A co nie działa silnik ? Rozbierz i sprawdź.
  • Poziom 2  
    Od począdku nie chciała odpalić więc pomyślałem o tych świecach...
  • Poziom 28  
    Raczej nic oprócz świecy się nie uszkodziło. Zresztą sama świeca po ponownym ustawieniu elektrod nadal może być sprawna ( jeśli izolator nie pękł). A czy w momencie feralnej próby odpalenia linką udało się "obrócić "silnik kilka razy czy od razu stanął ?
  • Poziom 2  
    Nic nie poczułem jak pociągnąłem linką, dopiero gdy zobaczyłem drugą świece to zorinetowałem się że wkręciłem złą...
  • Poziom 2  
    Ok dzięki wielkie, uspokoiliście mnie... To teraz może podpowiecie dlaczego nie odpala? Iskra jest, paliwo świeże zalane w tamtym sezonie chodziła do końca normlanie...
  • Poziom 28  
    ojdyr napisał:
    Sprawdź gaźnik, membrany i czyszczenie a potem regulacja.

Gaźnik oczywiście w pierwszej kolejności trzeba przeczyścić (także zbiorniczek paliwa) bo w nim gromadzi się dużo śmieci. A co do regulacji to nie ma specjalnie co tam regulować. Po za tym można by się tym bawić ale dopiero gdy kosiarka będzie odpalała. W innym wypadku doprowadzić można ją do stanu, że już w ogóle nie będzie wiadomo o co chodzi. Po za tym czy nóż tej kosiarki nie uderzył poprzednio w czasie pracy w jakąś przeszkodę ( możliwość naderwania i przesunięcia klina koła magnesowego) ? Dodatkowo napisz jaki to typ (producent) silnika ?