Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG DH6430P - Brak dźwięku z telewizora - optyk

azja201 05 Kwi 2014 17:25 2697 11
  • #1 05 Kwi 2014 17:25
    azja201
    Poziom 8  

Witam
    Podłączyłem kino LG DH6430P kablem optycznym pod telewizor LG 42LA620S. Przełączyłem TV w tryb "głośnik zewnętrzny" - regulacja dźwięku w telewizorze powoduje zmianę "cyferek" od dźwięku na wyświetlaczu kina, SimpLink działa, jednak dźwięku nie słychać. Zamieniłem kabel na inny - działający z soundbarem, ale ta sama historia. Wszelkie zmiany w menu dźwięku telewizora nic nie dają. To samo z kinem. Podłączyłem zestaw pod telewizor LG 42LM620S - i znowu to samo. Powrót do ustawień fabrycznych telewizora i kina nie dało żadnego rezultatu.
    Dodam, że dźwięk z radia czy też płyty oraz test głośników jest słyszalny.
    Czy zna ktoś rozwiązanie problemu?

0 11
  • #2 05 Kwi 2014 20:22
    macieja
    Poziom 24  

Witaj, w ustawieniach dźwięku masz SPDIF Masz to włączone?

0
  • #4 05 Kwi 2014 22:21
    azja201
    Poziom 8  

SPDIF mam włączone. Najnowsze softy już wgrałem ale nie pomogło.

0
  • #5 06 Kwi 2014 02:03
    Polon_us
    Poziom 40  

Sugerowałbym koledze następujące kroki w celu rozwiązania tego problemu:

1 - tymczasowo, na czas prób wyłączyć Simplink. Jest to użyteczna funkcja, ale czasami prowadzi do zamieszania. Późnej włączy się ją. Z tym wyłączeniem będzie związana konieczność użycia pilota kina.
    2 -

azja201 napisał:
    Przełączyłem TV w tryb "głośnik zewnętrzny"

Chciałbym zwrócić uwagę, że opcja "Głośnik zewnętrzny" występuje dwa razy w ustawieniach tego telewizora.
    Raz - w ustawieniach wyjść analogowych, drugi - w ustawieniach wyjść cyfrowych. Kolega musi zmienić to koniecznie przynajmniej w ustawieniach cyfrowych ->
    SMART❐ ❐➾❐Ustawienia❐➙❐DŹWIĘK❐➙❐Wyjście❐dźwięku❐➙❐Głośnik❐zewnętrzny❐(optyczne/HDMI❐ARC)
    - należy wybrać "optyczne"
    3 - w ustawieniach Tv dla wyjścia optycznego wybrać Auto
    4 - na pilocie kina nacisnąć przycisk "Optical"
    5 - na telewizorze ustawić stację telewizyjną nadawaną cyfrowo!

Proszę dać znać, czy to przyniosło jakieś efekty.

0
  • #6 06 Kwi 2014 14:23
    azja201
    Poziom 8  

Dzięki za rady. Sytuacja wygląda następująco: po wyłączeniu SimpLink uaktywniają się głośniki w tv, w kinie jednak dźwięk się nie pojawia. Co do wyjść- w LM620 (LA stoi u ojca) jest tylko "głośnik zewnętrzny". LA testowałem jednak oba ustawienia. Pod LM mam podpięty optykiem soundbar LG, który działa bez problemu (oprócz możliwości regulacji głośności pilotem od tv). Jakoś nie wierzę, że mam uszkodzone wejście. Sprzęt jest nowy.
    Dźwięk podaję i z wbudowanego dekodera DVB-T, i z plików multimedialnych na pendrive, i z dekodera satelitarnego podpiętego pod HDMI. W każdym przypadku ta sama historia.

Dodano po 3 [godziny] 23 [minuty]:

Pytanie pomocnicze:
    jeżeli nie uda mi się uruchomić kina, to będę chciał podłączyć lepsze głośniki bezpośrednio do tych w telewizorze. Czy rozkręcając obudowę telewizora tracę gwarancję?

0
  • #7 06 Kwi 2014 15:00
    Polon_us
    Poziom 40  

azja201 napisał:
    . Czy rozkręcając obudowę telewizora tracę gwarancję?

Jak najbardziej. Pomijam fakt, że podłączenie "lepszych" głośników może uszkodzić telewizor.

Wracając do kwestii połączenia optycznego. Jeszcze jedna idea przyszła mi na myśl.

Proszę sprawdzić czystość tego gniazda. Może jest tam kurz lub jakiś paproch. Przetarcie wacikiem lub delikatne dmuchnięcie sprężonym powietrzem z puszki może się przydać.

Jeśli i to nie przyniesie efektu, no cóż, może naprawdę trzeba będzie przyjąć do wiadomości, że te wejście jest uszkodzone i oddać do naprawy.

Nowe, to nie zawsze znaczy 100% działające.

0
  • #8 06 Kwi 2014 17:42
    grubs
    Poziom 32  

A jakie ustawienia do wyboru masz w menu konfiguracja - > audio w kinie domowym.
    Może masz ustawione wejście analogowe.

0
  • #9 06 Kwi 2014 18:31
    azja201
    Poziom 8  

Nie, nie jest ustawione analogowe. Ale mam inny trop. Podłączając za pierwszym razem kabel optyczny z gniazda w kinie odpadła mała zaślepka/klapka. Nie zwróciłem wtedy jakoś na to uwagi. Teraz zgodnie ze wskazówkami kolegi Polon_us chciałem trochę przeczyścić gniazdo. Zauważyłem, że po klapce został drucik (sprężynka), która ową klapkę zamykała. Po włożeniu kabla w gniazdo sprężynka zostaje w pozycji jakby klapka była zamknięta. Czy ktoś zna mechanizm gniazda? Czy nie uaktywnia się ono czasami dopiero po otwarciu klapki?

0
  • #10 07 Kwi 2014 08:22
    grubs
    Poziom 32  

To nie powinno mieć żadnego wpływu. Chyba że jakiś element klapki wpadł do środka i blokuje styk.
    Co do ustawień audio w KD możesz napisać jakie są do wyboru?

0
  • #11 07 Kwi 2014 18:26
    azja201
    Poziom 8  

W audio jest tak:
    5.1 ustawienia- tylko ustawienia głośników
    DRC- włączone
    wokal- włączone
    HD AV Synch. - 0ms.

więcej ustawień nie ma.
    A! No i oczywiście wejście AUX OPT wybrane.

0
  • #12 08 Kwi 2014 20:07
    azja201
    Poziom 8  

Witam
    Dziękuję wszystkim za udzielone porady. Okazuje się, że jednak uszkodzony był wzmacniacz kina. Po wymianie na inny wszystko działa.
    pozdrawiam

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo