Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłaczenie magnetowidu do TV

vamolteztujest69 05 Kwi 2014 18:30 2610 20
  • #1 05 Kwi 2014 18:30
    vamolteztujest69
    Poziom 9  

Posiadam magnetowid LG LV2798 który posiada wejścia AV1,AV2 ,AV3. Chciałbym go podłączyć do TV który posiada wejście z przodu AV3 (Panasonic Quintrix 100hz - nie pamiętam jaki model). Gdy wkładam normalnie kable do wejść z przodu magnetowidu i tv (AV3 oczywiście) na ekranie widać pustkę... ani dźwięku ani obrazu. Co robię nie tak? - proszę o wyrozumiałą odpowiedz z tego względu iż jestem lajkonikiem w sprawie owego sprzętu.

*w razie problemów prosze o przeniesienie tematu.

0 20
  • #2 05 Kwi 2014 18:39
    olekt2002
    Poziom 28  

W magnetowidzie tym na panelu przednim masz WEJŚCIA. Symbol IN

0
  • #4 05 Kwi 2014 19:02
    vamolteztujest69
    Poziom 9  

Z tyłu posiadam wyjscia:
    - EURO AV1 AUDIO/VIDEO
    - EURO AV2 DECODER
    - Chinch L i R dzwięk
    Przód:
    - Chinch AV3 (Żółty,Biały,Czerwony)
    no i oczywiscie wejscie antenowe które nie są urzywane bo po co.
    Z tyłu telewizora posiadam tylko wyjścia 2xEuro i antenowe, zaś z przodu AV3 chinch i S-Video.
    Na telewizorze daje od AV1,AV2/S,AV3/S i VCR i nic. Pomimotego że na magnetowidzie jest ustawione AV3 lub VCR...

Rozumiem że bez przejsciówki sie nie obejdzie.

0
  • #5 05 Kwi 2014 19:18
    olekt2002
    Poziom 28  

Podłącz przewodem EURO/EURO AV1 magnetowidu z AV telewizora.

0
  • #6 05 Kwi 2014 19:28
    vamolteztujest69
    Poziom 9  

Ok działa.

Teraz mam jedno WIĘKSZE pytanie. Czy da się przerobić tak aby ten AV3 był jako OUT tak jak te EURO w magnetowidzie ?

0
  • #9 05 Kwi 2014 21:00
    vamolteztujest69
    Poziom 9  

Ponieważ używam EURO w TV (obydwa wejścia) i nie chce mi się cały czas odsuwać TV.
    Rozgałęźniki EURO nie wchodzą w rachubę bo są drogie.
    Pytam więc o możliwość przeróbki AV3 IN na OUT.

0
  • #11 05 Kwi 2014 22:31
    olekt2002
    Poziom 28  

Oczywiście, że da się przerobić. Wymaga to jednak ingerencji wewnątrz magnetowidu oraz wiedzy: jak i z czym coś połączyć? Dla fachowca to przysłowiowa "bułka z masłem", amator przy nieodpowiednim podejściu może doprowadzić do uszkodzenia sprzętu. Jeżeli czujesz się na siłach, że podołasz temu wezwaniu - twoja decyzja, co dalej? Moja rada na początek: zdobądź schemat i przeanalizuj, co ewntualnie należy przerobić? Dodam, że przeróbka jest banalna dla kogoś, kto ma o tym pojęcie.
    Powodzenia.

0
  • #13 05 Kwi 2014 23:17
    em_ha
    Poziom 10  

Nie ma sensu ingerować we wnętrze Twojego sprzętu.
    Na najbardziej popularnym w Polsce portalu aukcyjnym dostaniesz rozgałęźnik EURO za jedyne 3,80zł + 3zł przesyłka.
    Tanio? Drogo? Oceń sam...
    Tutaj masz zdjęcie tego niebywałego gadgetu ;)

Mam nadzieję, że pomogłem :)

0
  • #15 06 Kwi 2014 00:37
    em_ha
    Poziom 10  

dedito napisał:
    Sugeruję najpierw przeczytać wątek w całości.

Czytałem cały wątek i wybacz, ale nie rozumiem Twojej sugestii.
    Kupując proponowany przeze mnie rozgałęźnik za (bagatela!) 6,80zł, vamolteztujest69 podłączyłby go do TV zyskując tym samym dodatkowe gniazdo EURO.
    Nie byłby zmuszany do każdorazowego odsuwania TV, podczas korzystania z magnetowidu.
    W dalszym ciągu uważam, że to rozwiązanie załatwiłoby sprawę.

0
  • #16 06 Kwi 2014 10:03
    dedito
    Poziom 39  

em_ha napisał:
    Czytałem cały wątek i wybacz, ale nie rozumiem Twojej sugestii.

Z wątku wynika potrzeba podłączenia się do kolejnego wejścia w telewizorze. Twój rozgałęźnik owszem zadziała ale na rozgałęźniku może mieć aktywne tylko jedno źródło naraz.
    W tym przypadku już lepiej kupić przejściówkę euro-cinch, która też kosztuje grosze i podłączyć się do kolejnego wejścia telewizora.

0
  • #17 06 Kwi 2014 10:28
    zetdeel
    Poziom 38  

Spróbuj podłączyć dodatkowe urządzenie do gniazda EURO AV2 DECODER w magnetowidzie. Większość magnetowidów przepuszcza sygnał pomiędzy gniazdami w trybie STANDBY.

0
  • #18 06 Kwi 2014 11:24
    vamolteztujest69
    Poziom 9  

em_ha - owe rozgałęźniki kosztują u mnie: 5 wejść 40zł, 3 wejścia 28zł, 2 wejścia 20zł.

dedito & olekt2002 - Ym... Owszem podejmę się przeróbki wejścia AV3 IN na OUT. Nie będzie to dla mnie taka przysłowiowa 'bułka-z-masłem' ale umiejętność łączenia przewodów i posługiwania się lutownicą jest dla mnie hm... istotna i zrozumiała.

zetdeel - próbowałem... nic.

0
  • #20 06 Kwi 2014 11:46
    vamolteztujest69
    Poziom 9  

W 1 wejściu w TV mam podłączony kabel S-Video - EURO ( na karcie grafiki aby w TV było widać monitor od komputera), a w drugim mam wsadzone przejściówkę Euro-Chinch do PlayStation2 i SuperNintendo i cały czas muszę je odpinać, odsuwać telewizor od ściany tym bardziej ze mam strasznie ciasno wszystko poukładane żeby podłączyć magnetowid. A wejście w wideo AV3 i w tv AV3 jest nieużywane wiec wystarczy mi przeróbka - co wyjdzie mi najtańszym kosztem.

0
  • #21 08 Kwi 2014 11:19
    grubs
    Poziom 32  

Na przednim panelu TV jest wejście s-video (Tu bym się upewnił w specyfikacji bo nie widać wyraźnie na zdjęciu ale raczej jest to wejście) więc podłącz do niego komputer przez kabel 2x s-video. Zwolni Ci się miejsce na euro z tyłu TV. Do jednego wepniesz magnetowid a do drugiego przejściówkę na playstation i snitendo.
    Jeżeli nie chcesz przepinać czinczy do przejściówki (tej od obu konsoli) kup do tego jeszcze przełącznik na chinche(Rozdzielacz AV). Kosztuje on ok 15 zł.
    Podłaczenie magnetowidu do TV

Jeżeli chcesz się bawić w przeróbki to zacznij od znalezienia servisówki. Albo rozbierz magnetowid wtedy sam zobaczysz że to nie może nie być takie proste. O ile go później poskładasz to pozbawisz się też gniazd AV in które mogą się przydać chociażby do nagrywania. Sugerowany kabel s-video s-video kosztuje grosze. Przełącznik który podałem wyżej i tak jest wskazany nawet w wypadku przeróbki więc nie można go doliczać do kosztów.
    Zatem koszt całej operacji to góra 10 żł - albo rozbieranie magnetowidu - lutowanie i ryzyko uszkodzenia sprzętu. Ale decyzja należy do Ciebie. Jeżeli zdecydujesz się na lutowanie to zrób zdjęcia rozebranego magnetowidu i wrzuć na forum zanim zaczniesz przelutowywać gniazda.

0