Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wiertarka udarowa Makita, jaki model wybrać ?

adamss1936 05 Kwi 2014 19:01 2937 3
  • #1 05 Kwi 2014 19:01
    adamss1936
    Poziom 9  

Cześć,
    piszę aby się poradzić w temacie zakupu wiertarki z udarem.

Budżet ~300 (przy czym jestem gotowy na podwojenie jeśli ktoś mnie namówi)

1. Cel: mieszkanie/majsterkowanie/do wkręcania/wiercenia/pewnie i coś szlifne...
    2. Czemu wiertarka, a nie wkrętarka aku - bo wydaje mi się, że to rozsądniejsze, że trwalsza niż te akumlatorki(ile to lat działa sensownie?), że mocniejsze
    3. Czemu makita ? Bo opinia dobra. Bo mi sie podoba :)
    4. Nie mam żadnych wierteł i żadnych innych tego typu narzędzi - myślę, że będę kupował - co jakiś czas gdy coś będę potrzebował (może to głupie ? )
    5. Futerko chce mieć na klucz.
    6. Modele, które obserwuje na allegro to:
    1630K - 355zł (710W, 3200obr/min, przełącznik L/P pod palcem wskazującym, walizka, dorzucają 6 wierteł do metalu makity)
    1640 - 273zł (680W, 2800obr/min, przełącznik L/P pod ???(czy to jest wygodne) ?, opcja bez walizki, dorzucają wiertła makity)
    1640 - 334 zł (680W, 2800obr/min, przełącznik L/P pod ???(czy to jest wygodne) ?, walizka, dorzucają wiertła makity) Czyli 60zł za walizkę.
    HR2611F + 39 szt + ADAPTER - 773 zł (Takie mi sie mega podobają ale troche drogie jak na mój studencki portfel, musiałbym zacisnąć pasa osstro, no i troche nie widze sensu wydawac tyle kasy, zeby sie patrzyć jaką mam fajną wiertarkę :D )
    Przy okazji zapytam:
    DP4700 - 934 zł (510W 0-550 obr./min Dlaczego ona jest taka droga? Przypuszczam, że chodzi o te niskie obroty ale.. dlaczego?)

Piszę, żeby się poradzić, co oznacza, że jestem wstanie zmienić każdy z powyższych punktów i przemyślę każdą wiadomość.
    Kupie w Krakowie albo na allegro - jeśli to ma jakieś znaczenie.

Pozdrawiam :)
    Tomasz

0 3
  • #2 08 Kwi 2014 14:34
    gdw
    Poziom 11  

Jak sporadycznie używasz to bierz coś najtańszego z makity. Takie wiertarki udarowe są uniwersalne, a jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego. Do wkręcania się nie nadaje, do betonu za słaby udar, do metalu za wysokie obroty. Ja tam wolę kilka specjalistycznych narzędzi niż jedno do wszystkiego. Ewentualnie jak już to wiertarka dwubiegowa, na pierwszym biegu można coś wkręcić i w metalu da radę.

0
  • #3 08 Kwi 2014 19:40
    franciszek23
    Poziom 11  

Sporadyczne użycie w ogóle nie wymaga kupowania markowego sprzętu, w tej kwocie do 300 zł absolutnie da sobie radę Tryton TDW1200. Znacznie większa moc i dwubiegowa. Moc wiertarki jest w klasie światowej, dobry wskaźnik przeniesienia energii na ruch w odniesieniu do przemiany na ciepło.

0
  • #4 10 Kwi 2014 22:31
    adamss1936
    Poziom 9  

Dziękuje za odpowiedzi. Przemyślałem jeszcze kilka razy sprawę i zdecydowałem się na 1630K za 355zł z wiertłami do metalu.

Dlaczego 1630 a nie 1640 ? - wygląda mi na solidniejszą (...)

Dzięki, pozdrawiam

0