Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tworzenie pliku tekstowego w turbo pascalu

rafal24s 05 Kwi 2014 19:04 1125 6
  • #1 05 Kwi 2014 19:04
    rafal24s
    Poziom 12  

Witam
    Mam mały problem potrzebowałem napisać w Action Script program który będzie zapisywał i odczytywał mi dane z pliku TXT, z odczytem nie było żadnych problemów jednak zapis to inna bajka trzeba to zrobić używając PHP. Tylko że wtedy wszystko musi się znajdować na serwerze. Wymyślałem więc sobie że napisze w Turbo Pascalu pliczek który exportuje mi wpisane dane do pliku TXT, trochę pamiętałem ze szkoły trochę pogrzebałem w internecie więc napisałem taki kod:

Kod: pascal
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Po podaniu imienia i nazwiska wszystko się ładnie zapisuje w pliku txt jednak format zapisu jest SmolikRafał a żeby Action Script pobrał dane to potrzebuje żeby format zapisu wyglądał
    Imię=Rafał&
    Nazwisko=Smolik&
    Jaka komenda pozwoli mi wstawić do pliku textowego żądany ciąg znaków w tym przypadku Imię= oraz Nazwisko=

0 6
  • #3 05 Kwi 2014 19:20
    rafal24s
    Poziom 12  

Mógłbym prosić o przykład

0
  • #5 05 Kwi 2014 22:52
    rafal24s
    Poziom 12  

Działa dziękuje bardzo

Dodano po 3 [godziny] 14 [minuty]:

Jeszcze mam jedno pytanie jak w Pascalu wprowadzić stronę kodową żeby używać polskich znaków??

0
  • Pomocny post
    #6 06 Kwi 2014 11:32
    Dżyszla
    Poziom 42  

Jeśli mowa o Pascalu dla DOS to jest się ograniczonym przez ustawienie w systemie, bardzo często stosowane w pliku autoexec.bat (http://www.dzyszla.aplus.pl/porada-3.html - zerknij na kompletny plik). Niestety od Windows 2k i w linii NT DOS był tylko emulowany i tu obowiązują trochę inne zasady. Generalnie najprościej chyba byłoby napisać własną funkcję konwersji z systemu używanego w edytorze plików pas na określony.

0
  • #7 30 Maj 2014 12:04
    rafal24s
    Poziom 12  

Dziękuję za pomoc

0