Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mastercook MB-8E X - Nie mogę zidentyfikować jednego elementu

malborotue 05 Apr 2014 19:12 3870 7
    malborotue
    Level 2  
    Podczas burzy przestał działać minutnik w piekarniku rozebrałem i okazało się że spaliło się zabezpieczenie i kondensator eksplodował zabezpieczenie zidentyfikowałem mam problem z kondensatorem. Nr kat części ASA-T4-CMMR-S37. Może ktoś po zdjęciu układu i spalonych części będzie wiedział co to za kondensator.
    Mastercook MB-8E X - Nie mogę zidentyfikować jednego elementu Mastercook MB-8E X - Nie mogę zidentyfikować jednego elementu Mastercook MB-8E X - Nie mogę zidentyfikować jednego elementu Mastercook MB-8E X - Nie mogę zidentyfikować jednego elementu Mastercook MB-8E X - Nie mogę zidentyfikować jednego elementu Mastercook MB-8E X - Nie mogę zidentyfikować jednego elementu Mastercook MB-8E X - Nie mogę zidentyfikować jednego elementu
  • Helpful post
    ArturAVS
    Moderator HP/Truck/Electric
    Przypatrz się dokładnie. Na pierwszym zdjęciu widać wyraźnie że i U4 strzelony.
    Kondensator zapewne z serii x2 ( przeciwzakłóceniowe).
    Błażej
    VIP Meritorious for electroda.pl
    C42 też mi podejrzanie wygląda...
    malborotue
    Level 2  
    C42 jest ok. U4 też podejrzewam, ale nie mam tamtego on prawdopodobnie działa jako filtr, ale nie mam jego parametrów napięcie 12V na układzie.
    ArturAVS
    Moderator HP/Truck/Electric
    malborotue wrote:
    c42 jest ok u4 też podejrzewam

U4 ze strzeloną obudową nie może być sprawny. Daj zdjęcie od spodu płytki.
    malborotue
    Level 2  
    no zgadza się na pewno strzelony ma ktoś pomysł czym to zastąpić
    Mastercook MB-8E X - Nie mogę zidentyfikować jednego elementu Mastercook MB-8E X - Nie mogę zidentyfikować jednego elementu
    Kodra
    Level 15  
    Witam,
    Z góry przepraszam za odgrzebywanie dość starego wątku, ale potrzebuję informacji, jaka jest wartość rezystora R60. Wiem tylko tyle, że jest mocy 1W.
    A tak przy okazji - kondensator C7 (MKP 47nF/275V), DT1 (Transil 1.5KE400CA)
    Pozdrawiam
    potencjometr
    Level 20  
    Witam.

Czy po ośmiu latach udało się komuś ustalić wartość/typ rezystora R60 i może się podzielić wiedzą :), bo ma taką płytkę do naprawy z upalonym całkowicie tym elementem.
    Edit:
    Już wiem, ma on wartość 100 Ω.