Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor LCD minimum 42" (+specjalne wymagania dot. słuchawek) do ok. 3000

Mariusz2341 05 Kwi 2014 22:37 786 3
  • #1 05 Kwi 2014 22:37
    Mariusz2341
    Poziom 2  

Witam serdecznie, mój pierwszy post i zarazem prośba o pomoc w wyborze następcy mojego wysłużonego Trilux'a.

Najpierw ankieta:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?
    19m2 o proporcjach zbliżonych do kwadratu.
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?
    3 do 4m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem?
    3 do 4 osób
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu?
    Zazwyczaj na wprost, czasem jedna osoba patrzy pod kątem ok 50 stopni, ale można to ewentualnie zmienić.
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć?
    Ma stać.
    6. Jak słońce świeci w pokoju?
    Z boku, pod płaskim kątem względem powierzchni telewizora. Pokój ma okno na zachód i nie jest szczególnie nasłoneczniony dzięki budynkowi obok.
    7. Jaki masz obecnie telewizor?
    Kapsułę czasu, 21" CRT Trilux'a z połowy lat 90.
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał?
    Równo podświetloną matrycę płynnie wyświetlającą ruch i wbudowane głośniki na tyle dobre by nie wywoływały dyskomfortu u przeciętnie wrażliwego człowieka. Dodatkowo musi pozwalać na odtwarzanie dźwięku równocześnie z głośników i słuchawek(bezprzewodowych).
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?
    Telewizja cyfrowa.
    10 .Jakie urządzenia?
    Android Box.
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor?
    5-6 godzin, w weekendy będzie musiał pracować większość dnia.
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą?
    W miarę możliwości matową, ale nie stawiam sprawy na ostrzu noża.
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?
    Popularnonaukowe, serwisy informacyjne, filmy z dużą ilością eksplozji i samochodów spadających se skał.
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie?
    Tak, za pośrednictwem Android Box'a.
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
    Okazjonalnie, jak będę znudzony, w androidowe gierki, nie wykluczam zakupu konsoli w przyszłości, ale to raczej nie jest priorytet.
    16. Preferencje co do marki?
    Nie.
    17. Preferencje co do wielkości?
    Minimum 42", chętnie większy.
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach?
    Jakiekolwiek zaburzenia w płynności wyświetlanego ruchu, wyłączanie dźwięku z głośników po podpięciu słuchawek.
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień?
    W tygodniu głównie wieczorami, w weekendy również za dnia, niech więc będzie, że po równo.
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup?
    Wyjściowe maksimum to ~3000zł, ale jestem gotów naciągnąć budżet o kilkaset złotych jeśli będzie to oznaczało zauważalnie wyższą jakość.

21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne?
    W ogóle nie potrzebuję 3D.

Jak podkreśliłem w ankiecie, ważną sprawą jest dla mnie możliwość równoczesnego odtwarzania dźwięku z głośników i słuchawek, bo wśród oglądających znajduje się osoba niedosłysząca, a ze zdziwieniem zauważyłem, że nowe i drogie telewizory często tak prostej i praktycznej funkcji nie posiadają(czy to tak bardzo zwiększa koszty?). Przeglądałem instrukcje obsługi telewizorów różnych firm i zdaje się, że - z dużych marek - głównie Philips i Toshiba nadążają w tej kwestii za dwudziestoletnim Trilux'em.

Co jest mi obojętne w TV:

-3D, nawet jak będzie obsługiwane w kupionym TV to i tak nie zamierzam korzystać.
    -Ambilight.
    -Funkcje smart i wifi, bo i tak będę używał Android Box'a, więc może ich nie być wcale.
    -Wygląd telewizora(do pewnych granic, za różową obudowę z motywami kucyków podziękuję).

Zauważyłem, że spełniający słuchawkowe i wymiarowe wymagania Philips 46PFL3108H kosztuje ok. 2000zł, ale zgaduję, że tak duży TV w tej cenie nie będzie powalał jakością obrazu i pewnie wybuchnie miesiąc po okresie gwarancyjnym? Czy cena jest tak niska, bo nie ma obojętnych mi funkcji 3d i smart?

Zainteresował mnie też model 47PFL5028K/12. Niecałe 3000zł i ma ładnie brzmiącą, nie wiem na ile marketingową, funkcję "Perfect Motion Rate 300hz", a akurat na płynność ruchu jestem mocno wyczulony.

Z kolei Toshiby w okolicach 2500-3000zł są często chwalone za dobre skalowanie z rozdzielczości niższej niż natywna i również, wg. instrukcji, pozwalają słuchać dźwięku z głośników i słuchawek równocześnie.

Ostatnia sprawa, jest niemal pewne, że ktoś zaproponuje plazmę, ale bardzo zniechęca mnie do nich ogromne zużycie energii, szczególnie w 50" modelach, a i tak płacę już wystarczająco wysokie rachunki.

Niniejszym proszę o pomoc, propozycje, wytknięcie błędów itp. :)

• #2 06 Kwi 2014 10:23
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

To bardzo prosty wybór. Tym bardziej żem deklarujesz lekka dopłatę.
    Odległość i warunki wyraźnie wskazują na Philipsa 50PFL 5008 z ambilightem
    Jest w extra cenie i wart jest owej dopłaty.

• #3 06 Kwi 2014 18:02
    Mariusz2341
    Poziom 2  

Dzięki za odpowiedź, dodaję 50PFL5008 do listy poważnych kandydatów na mój nowy TV. Muszę się jeszcze zastanowić czy warto dopłacić sporą kwotę do 50", czy zadowolić się dużo tańszą wersją 47", bo różnią się tylko rozmiarem.

Edit:

Poczytałem trochę więcej i okazuje się, że chyba najlepszym rozwiązaniem będzie dla mnie 47pfl6008, bo zależy mi na dobrym wyświetlaniu ruchu, a seria 6000 ma matrycę 100hz w przeciwieństwie do 50hz w serii 5000. A przynajmniej tak wyczytałem na forum, bo na stronie Philipsa - w opisie modelu serii 6000 - jest napisane, że "Obraz z komputera: rozdzielczość do 1920 x 1080 przy 60 Hz" oraz "Wejścia wideo: 24, 25, 30, 50, 60 Hz".

Oczywiście chętnie zapoznam się z innymi rekomendacjami.

• #4 07 Kwi 2014 08:18
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson