Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tracer Maverick TRK-105 - Połączone klawisze na klawiaturze po czyszczeniu

05 Kwi 2014 23:02 921 1
  • Poziom 1  
    Witam,
    Dzisiaj postanowiłem przeczyścić klawiaturę, więc standardowo wyjąłem klawisz,e "wysypałem" syf, klawisze osobno sobie umyłem, klawiaturę wacikami oraz sprężonym powietrzem wyczyściłem i później włożyłem klawisze jak już wyschły. Robiłem to już któryś raz. Tylko tym razem po podłączeniu klawiatury napotkałem problem z niektórymi klawiszami. Przyciski (1, q, 2, w, 3, e, 4, r, 7, u, 8, i, 9, o, 0, p) tak jakby pobrały się w pary i działają razem. Przykładowo cisnę "q" to wpisuje się "q1", a jak nacisnę "1" to znów pokazuje "q1". I tak z całą resztą w tej kolejności jak wymieniłem. Nie wiem czy przy czyszczeniu coś uszkodziłem czy co, ale jak podłączę ją do innych komputerów to jest to samo. Inne klawiatury na moim komputerze działają poprawnie. Model tej klawiatury to tracer maverick trk-105, a ja korzystam z Windowsa 7 32 bit. Próbowałem już swoich sił z jakimiś programami do mapowania, ale trochę tego nie ogarniam. Przydałoby się po prostu zresetować ustawienia klawiatury, o ile jest to w ogóle możliwe. Mam nadzieję, że nie rozwaliłem sobie klawiatury :P
    Z góry dzięki za pomoc :)
  • Poziom 39  
    To raczej coś mechanicznie się przestawiło, wskazuje na to "parowanie" sąsiadujących ze sobą klawiszy.
    Najlepiej otworzyć tą klawiaturę od tyłu i sprawdzić czy wszystko jest ok. Prawdopodobnie przesunęła się wkładka, nie wiem jak to się fachowo nazywa, która pod wpływem naciśnięcia klawisza zwiera odpowiednie pola ścieżki.