Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

piaskarka kabinowa + powietrze z kompresora śrubowego

piaskarz90 06 Apr 2014 16:06 4449 8
 • #1
  piaskarz90
  Level 2  
  Witam. Posiadam piaskarkę kabinową 420l z kompresorem śrubowym 11kw o wydajności 1500l/min.
  Mam problem ponieważ przy piaskowaniu ciśnienie robocze wynosi 4-4.5 bar (regulator przepływu przy piaskarce ustawiony na max) i nie ważne czy piaskuję dyszą 6,7 czy nawet 9 mm. Ciśnienie powinno wzrastać przy zmianie na mniejszą dyszę a tu nawet manometr nie drgnie. Wiem, że ten kompresor jest z dolnej półki jeżeli chodzi o piaskowanie ciśnieniowe ale do pistoletu inżektorowego powinien być w sam raz. Dodam, że wąż który prowadzi od kompresora do piaskarki ma średnice 18mm, przewód z regulatora piaskarki do pistoleta ma 15 mm (węże producenta). Wskazówka manometra na kompresorze spada do 5 bar a po skończeniu pracy pompuje do 9 bar. Przed zakupem kompresora czytałem, że zbiornik ciśnieniowy nie będzie potrzebny. Teraz zastanawiam się czy czasami właśnie brak zbiornika np. 200-500l powoduje to, że mam tak słabe ciśnienie podczas pracy.
  Proszę Was o poradę. :|  Dodano po 4 [godziny] 27 [minuty]:

  Może ktoś z użytkowników forum posiada taką piaskarkę kabinową i może mi doradzić w kwestii zasilenia jej odpowiednią ilością powietrza ?
 • #2
  User removed account
  User removed account  
 • #3
  fabian90
  Level 9  
  Moim zdaniem kompresor nie nadąża pompować. Myślę że zbiornik 500l mógłby załatwić sprawę. Zbyt szybko spada ciśnienie.
 • #4
  User removed account
  User removed account  
 • #5
  _Qler_
  Level 2  
  2419746 wrote:
  fabian90 wrote:
  Moim zdaniem kompresor nie nadąża pompować. Myślę że zbiornik 500l mógłby załatwić sprawę. Zbyt szybko spada ciśnienie.
  Bzdury. Objętość zbiornika nie ma znaczenia, ani jego obecność. Przy piaskowaniu jest zbędny. Reduktor blokuje przepływ. Nie wprowadzaj ludzi w błąd...

  Istotna jest średnica/długość przewodu. Wraz ze wzrostem długości powinna wzrastać średnica, w przeciwnym przypadku spadek ciśnienia będzie zbyt duży do płynnego piaskowania - sprężarka nie nadąży;)
 • #6
  koko009
  Level 2  
  Witam, mam kompresor 15 kW 2200l/min bez zbiornika, instalacja pneumatyczna z rur pp fi 50, odwadniacz z reduktorem przyłącze 1".Jaki masz reduktor? Głównym problemem jest pistolet inżektorowy ponieważ wszystkie pistolety dostępne mają dysze powietrzną o średnicy 3mm a tylko dyszę główne można wynieniać na większe. Miałem problem że podczas piaskowania kompresor włączał sie i wyłączał co 3 sekundy. Jestem w trakcie przerabiania pistoletu na wydajniejszy niestety z marnym skutkiem, ponieważ przy 8 atm zaczyna dmuchać w przewód z piachem.
 • #7
  User removed account
  User removed account  
 • #8
  koko009
  Level 2  
  Mam piaskarkę kabinową z pompą która podaje ścierniwo do pistoletu jednak nie mogę w pełni wykorzystać jej możliwości przez pistolet. Reduktor jest z filtrem i odwadniaczem.
 • #9
  Gabi3
  Level 1  
  Moim zdaniem to nawet najwydajniejszy kompresor nic nie da bez bufora powietrza. Uważam że zbiornik 300l rozwiązałby problem.Poza tym dobrze wyreguluj zawór materiału ściennego i inżektor w pistolecie(ustawienie przy dyszy 8mm wykręcić ok 3 do 4 mm)