Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amica EHK 2.834 nie działa piekarnik

melon27 06 Kwi 2014 12:22 5343 9
  • #1 06 Kwi 2014 12:22
    melon27
    Poziom 9  

Witam, mam pytanie gdzie może być problem z moim piekarnikiem typ HK3102 jest to piekarnik do zabudowy Amica wraz ze sterowaniem płyty. Wyświetlacz działa prawidłowo po za tym nie dział nic nawet światełko w piekarniku. Po zastosowaniu mostka z foto piekarnik sprawia wrażenie sprawnego, ale nie daje temperatury.

0 9
  • #2 06 Kwi 2014 12:26
    viiking
    Poziom 25  

Sprawdź zabezpieczenie termiczne jest na ogól z tyłu piekarnika przymocowane do obudowy komory grzejnej i lub na górze. Wygląda jak mała kostka lub kapselek z dwoma przewodami.

1
  • #3 06 Kwi 2014 18:08
    melon27
    Poziom 9  

Kapselki czyli te wyłączniki sprawdzilem ale na zasadzie zwarcia kabelkow lub odpiecia ich z tego kapela i dalej cisza

0
  • #4 06 Kwi 2014 18:11
    viiking
    Poziom 25  

Możesz wrzucić fotki tych zabezpieczeń bo nie wiem czy mamy to samo na myśli.

0
  • #5 06 Kwi 2014 18:46
    domacik
    Specjalista AGD

melon27 napisał:
    Witam ,mam pytanie gdzie może być problem z moim piekarnikiem tym hk3102 jest to piekarniku do zabudowy wraz ze sterowaniem płyty elektrycznej ,przeczytałem juz wszystkie posty wyświetlacz działa prawidłowo nie działa w piekarniku wszystko co w środku czyli światełko termoobieg grzałki funkcje na wyświetlaczu i pokretle działają jak zwykle wszystkie styki konektorow sprawdzone grzałki odpinalem również cisza Żarówka styki tez spawdzalem .te baile przekaźniki na płycie zagara również przeczyszczone jeden był lekko przygrzany .dodaj jeszcze ze Salo się tak po użyciu go na dłużej niż zwykle czyli pizza razy 3 :) na drugi dzień był juz niesprawny .proszę o wskazówki dodam jeszcze ze zrobilem mostek przy zegarze te dwa pojed niebieskie i piekarnik działa ale w piekarniku nie ma temperatury grzałki zimne .o tym nie pisałem ale w miejscu oprawki zarowki byl styk do obudowy z kabelkiem usunałem przebicia juz nie ma ale reszta tak jak napisałem po mostku nie ma temperatury w piekarniku

Czytałem ten post trzy razy i nic z niego kompletnie nie rozumiem. A durny nie jestem.

0
  • #6 08 Kwi 2014 17:20
    melon27
    Poziom 9  

viiking napisał:
    Możesz wrzucić fotki tych zabezpieczeń bo nie wiem czy mamy to samo na myśli.
    tak to wygląda u mnie są ogólnie 2sztuki

0
  • #7 08 Kwi 2014 17:57
    viiking
    Poziom 25  

Zabezpieczenia muszą być w stanie przewodzenia, czyli zawarte. Jeszcze jedno pytanie zegar masz ustawiony?

0
  • #8 08 Kwi 2014 18:16
    domacik
    Specjalista AGD

viiking napisał:
    Jeszcze jedno pytanie zegar masz ustawiony?

Przecież "po chamsku" zwarł przekaźniki. I w dodatku przeciążył sprzęt piekąc pizze na imprezie. Po takim "strzale" termiki mogły nie wytrzymać i są do wymiany.
    Jak po "chamsku", to do końca. Na próbę zewrzeć termiki, chociaż wg mnie powinien być tylko jeden. Gorzej, jak Autor pomyli termik z czujką NTC (ale to zgadywanka, bo nie wiemy na jakim zegarze ten sprzęt lata; czy na Tt, czy na Tk, ale wiązki boczne do niego idą)... :wink:

I tak to jest, Ty się produkujesz, ja się produkuję, a Autor nawet nie wie, jaki ma sprzęt...
    Ja mam natomiast Fiata. Też samochód; ma cztery koła i kierownicę z lewej strony. Nawet jakiś silnik posiada i skrzynię biegów manualną.
    A co!

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic584457.html

PS.

melon27 napisał:
    typ hk 3102

Mniejszych liter nie mogłeś zastosować? Zamiast napisać to w nagłówku tematu jakoś?
    Faktycznie, masz dwa bezpieczniki termiczne, programatora Tk nie ominiesz (przekaźniki), gdyż temperatura wewnątrz jest sondowana przez czujkę NTC. Ominięcie przekaźników (zmostkowanie) spowoduje "zjaranie" potrawy.

2
  • #9 20 Maj 2014 21:32
    juras2519
    Poziom 8  

melon27
    Mam ten sam problem, pytanie do autora czy rozwiązał problem?
    W czym był problem i co trzeba wymienić?

0
  • #10 14 Sie 2014 14:47
    melon27
    Poziom 9  

problem rozwiązany a mianowicie okazało się że piekarnik miał minimalne przebicie na obudowie kabelek z oświetlenia piekarnika był wypalony i przez to świrował zegar po wymianie kabelka wszystko ruszyło aha zapomniał bym dodać po tych manipulacjach piekarnik wskoczył w tryb DEMO trzeba pamiętać o wyłączeniu go .wszystkim dziękuję za pomoc

1