Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nawilżacz - Uszkodzony nawilżacz ale niewiem czy membrana

mich.al 06 Kwi 2014 13:06 4440 0
 • #1
  mich.al
  Poziom 2  
  Witam

  Mam problem z nawilżaczem bliżej nie znanej firmy.
  Przeczytałem informację innych użytkowników na ten temat i niestety nie znajduję odpowiedzi na mój problem.
  Raczej nie jest to membrana piezoelektryczna gdyż jeżeli już uda mi się uruchomić nawilżacz to pracuje on wydzielając zadowalającą ilość pary.
  Problem jest z uruchomieniem. Przekręcając potencjometr powinna zapalić się dioda na kolor czerwony (brak wody) lub zielony ( gdy wody jest dostatecznie dużo).
  Gdy przekręcam potencjometr żadna dioda się nie pali. Jeszcze jakiś czas temu aby uruchomić diodę musiałem zdjąć zbiornik i palcem przytrzymać magnes aby był na samym dnie, wtedy po paru sekundach dioda robiła się powoli czerwona w kilku etapach a gdy w końcu "rozgrzała" się do odpowiedniego pełnego koloru to puszczałem magnes który zmieniał się na zielony i nawilżacz mógł już pracować po nałożeniu zbiornika.
  Teraz już nic się nie dzieje przy takich działaniach. Ale gdy rozkręcę nawilżacz i bawię się bezpośrednio magnesem i czujnikiem w środku to jestem jeszcze czasami uruchomić układ i zmienić diodę na czerwoną i potem zieloną.
  Ktoś mi doradził wymianę w nim kondensatora 400v 33 mikro bo może został zalany ale niestety to nie pomogło.

  Samych zdjęć nie załączam bo niema w sumie czego załączyć. Jest to zwykły nawilżacz a problem nie jest standardowym problemem typu membrana piezoelektryczna do wymiany. Wydaję mi się że ktoś kto naprawiał już nawilżacze z podanego opisu może zasugerować co to może być jeżeli nie membrana.

  Mówiąc po nie fachowemu nawilżacz się nie załącza a jak już uda mi się go uruchomić rozkładając go i operując czujnikiem zamykającym obwód to nawilżacz działa. Dodam jeszcze że zlutowanie na stałe ścieżek na czujniku nic nie wniosło do uruchamiania się nawilżacza. Mam nadzieję że jakoś wyjaśniłem problem i liczę na pomoc fachowców którzy już naprawiali nawilżacze.
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.