Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Obracany, ruchomy przegub (kolanko) ze stali...

Vitxx 06 Apr 2014 13:47 4209 6
    Vitxx
    Level 11  
    Witam.

Kieruję się z prośbą o doradzenie, naprowadzenie mnie co kupić i gdzie można kupić lub z czego wykorzystać poszukiwany przeze mnie element metalowy.

Ogólnie to potrzebuję (nie wiem jak to nazwać) ale jakby kolanko obracane, ruchome.
    Potrzebuję je po obu stronach wkręcić na gwint ok. 1 cal lub w ostateczności dane rury/pręty przyspawać do wspomnianego kolanka.
    Potrzebuję po prostu aby te dwie powiedzmy rury się swobodnie zginały do kąta 90 stopni.
    Wiem, że żaden ze mnie konstruktor ale postaram się na poniższych ilustracjach przedstawić o co mi tak naprawdę chodzi.
    Znalazłem z takiego skręcanego stelaża plastikowe, ruchome jakby kolanko.

Mniej więcej o coś takiego mi chodzi, powyżej przedstawiłem ten element w trzech pozycjach.
    Jak taki element lub coś podobnego może się fachowo nazywać?
    Może ktoś coś takiego podobnego, spełniającą taką funkcję i wykonanie z metalu spotkał w częściach jakiegoś samochodu, sprzętu?
    Zawsze wiedząc czego się szuka można by poszukać na złomie...
    Nie wiem jak to w ogóle nazwać określić.
    Poniżej przedstawiam tez ilustracje obrazującą połączenie rur, prętów do tego elementu.
    Tak jak pisałem wcześniej najlepiej jakby ten element był na gwint po obu stronach aby można było wkręcić do tego rurę. Jeśli chodzi o rurę to tak w zakresie do 1 cala.
    Ogólnie te ramię jak i ten element chciałbym aby wytrzymało obciążenie 40-50kg.

Poniżej jeszcze taki schemat Link

Co do długości rur i reszty danych:

Proszę o pomysły i doradztwo.
    Pozdrawiam
    Vitxx
    Level 11  
    Nie to się chyba nie nadaje, to msi być coś co połączy dwie rury i będzie się zginać w ramię (kąt 90 stopni).

Coś jak ręka człowieka tyle tylko, że zgięcie do 90 stopni i koniec

Dodano po 1 [minuty]:

do tego musi to być raczej bardziej stabilne i mocne - pamiętajmy, że będzie to musiało połączyć dwie rury ok 1 cala
    Błażej
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Vitxx wrote:
    do tego musi to być raczej bardziej stabilne i mocne - pamiętajmy, że będzie to musiało połączyć dwie rury ok 1 cala

A taka pierdoła, jak długość tych rur i siły działające, to już nieistotne? Sam nie wiesz, czego chcesz, a przede wszystkim nie potrafisz określić założeń.
    Vitxx
    Level 11  
    Wiem, wiem to nie profesjonalne ale to wszystko jest robione pierwszy raz cały projekt to robiony w stylu do póki się nie przekonasz to się nie dowiesz. Myślę, że daną część jakoś by się dało dobrać, kwestia tylko znalezienia czegoś co by to przypominało no i co można by było wykorzystać.

Poniżej jeszcze taki schemat Link

Co do długości rur i reszty danych:

Madrik
    moderator of Robotics
    To się nazywa przegub kolankowy. Jest tego od wypęku i trochę.
    Może przejrzyj łaskawie oferty sklepów. W ostateczności, dorobi ci to przeciętny ślusarz, albo frezer.
    Vitxx
    Level 11  
    No właśnie nie mogę nic znaleźć, wpisałem "przegub kolankowy" w Google czy to grafikę czy normalną wyszukiwarkę i pojawia się sam asortyment medyczny, nie mówiąc o cenach w tysiącach :(
    Na allegro też nic nie ma.

Może ktoś z forumowiczów posiada coś podobnego w swoim garażu z jakiś rozbiórek itd? Dla mnie w sumie najbardziej jest istotne aby było ruchome do kąta 90 stopni i było ze stali, no aby było zbliżone rozmiarem do wielkości rury (3/4 cala lub 1 cal) aby pod to przykręcić lub zespawać.

W razie jakiś pomysłów proszę pisać śmiało...
    Pozdrawiam